Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nevergiveup umutsuzluğa kapılmak için çok erken , yakın tarihte 2017 Mayıs ayı 2016 Temmuz ayında current olmuştu, bu sürecin hangi noktaya ulaşabileceğini kimse bilemez, yalnızca tahmin etmeye çalışır, forum bir çok konuda bizlere fayda sağlamakta fakat zaman zaman bilgi kirliliği de olmuyor değil... gönlünüzü ferah tutun.

• Arkadaşlar çok şükür aracı sattım ve mali anlamda tüm hazırlıklar tamamlandı. Usd alış da gerçekleşti. Yalnız anlamadığım bu ödemelerin hangisi TL hangisi USD olarak yapılıyor. Vizesini almış arkadaşlar neye ne kadar ve hangi para cinsinden harcama yaptığını söylerse çok mutlu olurum. Tamam vize ücreti dolar olarak ama baba diğerleri de lazım. Ucsis sağlık kontrolü aşı hatta gidilecek yerdeki ilk ay için airbnb ile kiralanan evden geçici kiralanan araca kadar herşey. Şimdi dolar yaptık tamam da airbnb ve araç kiralama kredi kartıyla yapılmayacakmı. Bunları varınca nakit ödeme seçeneği yokmu. Kart limiti yeterli olacakmı. Diyelşm oldu sonuçta burada TL ödenecektir. Kafamda detaylara ilişkin delş sorular 🙂 Hoş daha ne numara current oldu ne de randevu aldık ama bu sene vizesini alıp abd ye giden arkadaş yokmu ya bana bir yardımcı olsun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle doktordan başlayıp taa ki ptt pasaportlar verilene kadar ki yapacağın tüm masrafları DOLAR olarak yapacaksın. Green card ödemesini sadece seçenek var.

• @nevergiveup sadece senin için değil, benim için bile tükenmiş sayılır o durumda.

• 1997 den bu güne kadar 4 kez 30 bin altında kapatmış... tabi bu son iki yıl (bu yıl dahil ) önceki yıllara göre sonra derece farklı.
    Hiç bir şeyi kıyaslıyamıyorsun abi sadece verilen vize sayılarıyla doğru düzgün bir sonuç çıkarabiliyorsun onuda beklemek çok bunaltıcı olmaya başladı.

• ⭐⭐

@The-Black-Eagle @ayvalik10 bütün ödemeleri TL yapabilirsiniz. Doktor, Vize hepsi TL olarak çekilebiliyor. Doktorda ben TL ödedim. Konsoloslukta iki seçeneğimizde vardı. Airbnb de TL ödeniyor. Ödeme günü gelince TL ye çevirip kartınıza yansıtırlar eğer kredi kartı kullanırsanız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mel DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Aslında şeyi merak ediyorum örnegin 8800 ile 10 bin current oldu dolayısıyla o aralıktaki herkesşn görüşmeye gitmesi gerekiyor kasım ayına kadar bu böyleydi öyle değil mi ? Hadi geçen ay aksaklık oldu diyelim toparlayabilmek için bu ay herkesin görüşmeye çağrılması gerekmez mi? Mesela gecen sene nasıl oldu acaba current olanların hepsi gitti mi yoksa sarkmalar oldu mu ? @karadenizden

@mel DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Yani ben şöyle düşünüyordum bu yeni sistem gelene kdr 1 ile 2000 arası acıklandı onların hepsi ekimde görüşmeye çağrıldı doğru muyum?

Sarkmalar her zaman oluyordur kanimca, numarasi 1 ile 2000 arasinda ve dosyasi hazir olan kisiler mulakata cagriliyor sadece, mulakata o ay hazir olmayanlar ise sonraki aylarda mulakat tarihi aliyorlar.

• ⭐⭐

Geçen seneye göre bu sene daha fazla mağdur olma durumu olması mümkün değil. Geçen sene 25 binde kestiler.Maximum numara 40 bindi. Bu sene maximum numara 30 binde. 25 binde kesseler %80 i kapsamış oluyor. En geç pazartesi-salı kaç adet dolu numara var belli olur. İnsanlar çalışmaya başladı bile. Orada aralarda ne kadar boşluk var belli olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@The-Black-Eagle @ayvalik10 bütün ödemeleri TL yapabilirsiniz. Doktor, Vize hepsi TL olarak çekilebiliyor. Doktorda ben TL ödedim. Konsoloslukta iki seçeneğimizde vardı. Airbnb de TL ödeniyor. Ödeme günü gelince TL ye çevirip kartınıza yansıtırlar eğer kredi kartı kullanırsanız.

Sayin @arnblt konsoloslukta mulakat sirasinda vize ucretini TL olarak odeme yapabileceginizi soylediler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar çok şükür aracı sattım ve mali anlamda tüm hazırlıklar tamamlandı. Usd alış da gerçekleşti. Yalnız anlamadığım bu ödemelerin hangisi TL hangisi USD olarak yapılıyor. Vizesini almış arkadaşlar neye ne kadar ve hangi para cinsinden harcama yaptığını söylerse çok mutlu olurum. Tamam vize ücreti dolar olarak ama baba diğerleri de lazım. Ucsis sağlık kontrolü aşı hatta gidilecek yerdeki ilk ay için airbnb ile kiralanan evden geçici kiralanan araca kadar herşey. Şimdi dolar yaptık tamam da airbnb ve araç kiralama kredi kartıyla yapılmayacakmı. Bunları varınca nakit ödeme seçeneği yokmu. Kart limiti yeterli olacakmı. Diyelşm oldu sonuçta burada TL ödenecektir. Kafamda detaylara ilişkin delş sorular 🙂 Hoş daha ne numara current oldu ne de randevu aldık ama bu sene vizesini alıp abd ye giden arkadaş yokmu ya bana bir yardımcı olsun 🙂

faturalar dolar, ama eger kredi kartiniz izin veriyorsa TL'ye cevirtip odeyebilirsiniz.

USCIS, airbnb ve arac kiralamada ucretler dolar ama online olarak kredi kartinizi kullanabilirsiniz. SAglik muayenesinde orada TL'ye cevirtip de odemenize izin veriyorlar.

Bir tek vize ucretini dolar olarak odemeniz zorunlu diye biliyordum ama orada da kolaylik sagliyor olabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihangir-karabagci DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Böyle bir şey buldum,

https://docs.zoho.com/sheet/riphone.do?rid=xmy6ue226758a2abd4068b3b9de3c988cbea1

Gecen sene de, bu yil da sistemde dramatik degisiklikler oldu, o nedenle gecmis yillarla birebir kiyas yapmak sizi yaniltir. Bu yila en yakin gidisat gecen yilki olacaktir... Ondan onceki yillar size cok fazla bilgi veremez, bilginize.

• ⭐⭐

Sn @crazycells özür, adam direk 990 dolar demişti. Yanlış hatırlamıyorsam göçmen olmayan vize türlerini online öderken böyle bir seçenek vardı. O da kuru hesaplarken rahip hala salıverilmemiş gibi hesap ediyordu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Sn @crazycells özür, adam direk 990 dolar demişti. Yanlış hatırlamıyorsam göçmen olmayan vize türlerini online öderken böyle bir seçenek vardı. O da kuru hesaplarken rahip hala salıverilmemiş gibi hesap ediyordu.

ok, ben de oyle dusunmustum.

Eger kredi kartiniz dolar olarak odeme yapabiliyorsa kullanabiliyorsunuz ama direkt olarak odemek isterseniz dolar olarak odeme kabul ediyorlar sadece.

@The-Black-Eagle konsolosluktaki odeme dolar olmak zorunda.

• @crazycells @ayvalik10 @arnblt teşekkürler. Benim demek istediğim tam olarak baz alınan para birimiydi. Sonuçta TL ödeme seçeneği olsa bile o günkü kura göre ödeyeceksin. Ben şimdi 5.30dan 1000 dolar alırsam ve ödemeyi yapacağım gün dolar 6 lira olursa kardayım demektir. Çünkü masraf 1000 dolarsa mesela ben o gün lira cinsinden 6000 lira öderim. Ama bugünden 5300 lira verip kendimi o günkü kurdan korumak istiyorum. Dolayısıyla parayı dolara dömem ve ödemeleri o gün dolardan yapmak daha mantıklı. Çünkü en iyi ihtimal bize hazirana randevu verirler ki dolar o gün kim bilir kaç lira olur.

• ⭐⭐

Daha önce konuşulmuş olabilir ama ben hatırlatayım yine de... Bu sene Trump yönetimi green card başvurularında eksik evrak veya hata durumunda uygulanacak prosedürü değiştirdi. Eskiden böyle durumlarda başvurucuya bilgi verilip düzeltmesi için fırsat veriliyorken artık bu fırsat verilmeyebilecek. Bu sebeple arkadaşlar evrak ve bilgi gönderiminde çok özenli ve hassas davransınlar...

Bekleyen herkese bu zorlu süreçte sabır ve başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Daha önce konuşulmuş olabilir ama ben hatırlatayım yine de... Bu sene Trump yönetimi green card başvurularında eksik evrak veya hata durumunda uygulanacak prosedürü değiştirdi. Eskiden böyle durumlarda başvurucuya bilgi verilip düzeltmesi için fırsat veriliyorken artık bu fırsat verilmeyebilecek. Bu sebeple arkadaşlar evrak ve bilgi gönderiminde çok özenli ve hassas davransınlar...

Bu dediginiz sanirim surecin USCIS kismi icin gecerli degil mi sayin @saulgoodman ?

Bu arada bu uygulama da meyvelerini veriyor, benim cevremde gectigimiz aylarda Green Card basvurusu reddedilen kisiler duydum. Normalda EB1A ile standart olarak Green Card alinabilirken, simdi red etmek icin eksik veya hata ariyorlar sanirim.

• ⭐⭐

@crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@saulgoodman DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Bu dediginiz sanirim surecin USCIS kismi icin gecerli degil mi sayin @saulgoodman ?

Evet Sn. @crazycells , ben de düzenlemeyi ("Policy Memorandum") öyle anlıyorum (UCSIS ile ilgili).

This Policy Memorandum (PM) provides guidance to U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) adjudicators regarding the discretion to deny an application, petition, or request without first issuing a Request for Evidence (RFE) or Notice of Intent to Deny (NOID) if initial evidence is not submitted or if the evidence in the record does not establish eligibility.

• Merhaba herkeze18bin case number mail gelmedi neden acaba bülten durumu nedir ilerlemesi ds260 formuna baktığımda dosya hayla giriliyor durumda

• @crazycells EB1A derken? lotteryden farklı bir şey mi bu lotteryde fazla karışık bir evrak yok gibi (eğer mahkeme vs yoksa) da o açıdan sordum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |