Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. Lise, önlisans ve lisans diplomalarim delgeç ile dosyaya takılmak üzere delinmiş vaziyette. Mülakatta sorun olacak bir durum mudur? E-devletten zaten kardebarkodlu belgeler de eklemek yeterli midir yoksa ıslak imzalı belgeler de almak gerekir mi konsoloslukta sorun yaşamamak adına. Biliyorum saçma bir durum ama maalesef benim de dışımda gerçekleşti ve vaziyet bu. Siz değerli forumdaşlardan bu konuda beni aydınlatabilecek biri var mı? Teşekkür ederim.

• @kemal_official e devletten belge varsa o legal bir belge sayılır.

• @kemal_official Diplomaların üzerindeki soğuk damgaları, mühürleri veya kişisel bilgilerinizi okunmaz hale getirmediyse sorun olmaz. Elbette siz e-devlet’ten barkotlu çıktılarınızı da alın.

• Merhaba arkadaşlar DV2024 greencard kazananıyım yakın zamanda amerikaya gideceğim fakat green card ne kadar sürede teslim olur bilmiyorum bide ssn imi nerden alacağım onu da çok bilmiyorum oraya ilk gittiğim günler nasıl çalışıcam ssn numaramı nasıl alıcam bilginiz varsa yardımcı olursanız mutlu olurum

• @Baris0608 anladığım kadarıyla kafan çok karışık ve forumda da yenisin. Forumdaki ilgili başlıkları sabırla okumanı öneririm.

• Merhaba,
    Benim merak ettiğim bir konu var, gerçekten green card şans eserimi çıkıyor yani şaşırıyorum yani bence belli bir kriter vardır bence bir eleme sistemi var mı ? veya ilk defa başvuran biri çekilişi kazanma ihtimali var mı ?

• @batuhanalgul-tr Merhaba, bu sorunun cevabını hiçbirimiz bilmiyoruz. Bu konu hakkında herkesin bir görüşü veya mantıklı gerekçeleri olsa da sonuçta ismi gibi loto olması kimini üzer kimini sevindirir.

• @batuhanalgul-tr merhabalar sorunuzu cevabını bilmiyorum ama ilk başvurumda kazandım bilginiz olsun.

• selam arkadaşlar. yakın zamanda Türkiye’den gelicek var mı? famoser mide ilacı isteyecektim 3 kutu. midemden bu aralar rahatsızım ihtiyacım var. aynısını Amerika’da bulamıyorum.

• @mrt-gkce, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@batuhanalgul-tr merhabalar sorunuzu cevabını bilmiyorum ama ilk başvurumda kazandım bilginiz olsun.

nasıl bir şans abicim yaaa 🙂 biz 10 yıl oldu düşün neyse iyi olur işalllah senin adına dostum bol şans .

• @batuhanalgul-tr evet şansa çıkıyor

• Herkese Merhaba,
    Öncelikle forumda yer alan her bilgi, deneyim ve paylaşım için emek veren herkese çok teşekkür ederim. Bu benim ilk paylaşımım olacak, heyecanlıyım. Bir hatam, kusurum olursa lütfen bana bildirin.

Eşim 2024 talihlisi ve 17 Ocak 2024 mülakat günümüz. Öncesinde 10 Ocak 2024 için Sağlık muayenesi randevumuzu aldık ve heyecanla bekliyoruz.
    Bir konuda varsa deneyimlerinizi ve fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.
    Eşim MS (Multipl Skleroz) hastası. Şu anda aktif bir atağı ya da sekeli yok, sadece kullandığı bir ilaç var. Eğer forumda MS hastası olup Greencard ile Amerika'ya giden, onay ya da red alan ya da 2024 sürecine dahil olmuş ya da olacak olan arkadaşlarımız varsa bu konu hakkında istişare etmek isterim.

Şimdiden teşekkür eder ve iyi yıllar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucnoylaks aşağıdaki linke tıklayıp okursan orada hiçbir sorun olmadığını göreceksin ayrıca ms hastalığından çok covid aşılarınız ne durumda

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1441/göçmen-vize-için-yapılan-sağlık-muayenesi-hakkında-sorular/69?_=1704007708871

• Arkadaşlar selam,

Dosya taşımak için, ülkelerin Abd elçiliği/konsolosluğu ile yüz yüze konuşabiliyor muyuz?
    Örneğin ben 2 günlüğüne Londra’dayım buradaki elçilik/konsolosluğun kapısına gidip current olduğumu(oturumsuz, ilgili yere vatandaşlığım olmadan) dosya taşımak istediğimi yüz yüze söylesem mail atmak yerine daha etkili olur mu? Veya yüz yüze konuştururlar mı?

Kapıdan içeri alırlar mı? 🙂

Teşekkürler cevaplar için

• @serhank hayır, sadece e-posta veya ilgili konsolosluğun inquiry formu aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.

• Yeni yilin ilk gununden herkese merhaba.Ocak ayinda 2024 excel'in de yaklasik 30'a yakin mulakat gozukuyor.Oncelikle Ocak ayinda daha sonra da DV2024 kazanan tum arkadaslarin vizelerinin onaylandigi bir yil olsun.

• Herkese selamlar, musmutlu, sağlıklı, huzur dolu seneler diliyorum.

Bu web adresinden nasıl sonuçlar çıkarabileceğimizle ilgili bir açıklama videosu, forum başlığı, web adresi vb. bildiğiniz bir şeyler varsa yönlendirirseniz çok memnun olurum. CN 15k ve ne yapacağımız hakkında elimiz ayağımız birbirine dolanmış durumda. Dosa taşıma işi yapılacak görünen o fakat ikimizin de vizesi yok ve mali açıdan da aşırı düşünmemiz gereken dönemdeyiz.

• @ayvalik10 İlginiz için çok teşekkür ederim. Önceki yıllardan 3 aşımız vardı. Son 1 yıl içinde yapılması gereken hatırlatma dozu şartı için ise 04.01.24 tarihine randevumuzu aldık, aşımızı İzmir'de olup öyle gideceğiz.

• Merhabalar, Amerika'ya kargo ile belge gönderenlerin tecrübelerini okuyabileceğimiz bir konu aradım ancak bulamadım. Gözümden kaçmış da olabilir. Aranızda tecrübe eden oldu mu acaba? Yada bu konu üzerine yoğunlaşmış bir bildiğiniz bir başlık varsa yönlendirebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

• @avc PTT kargo ile gönderebilirsiniz. 10 günde ulaşıyor. Önce PTT'nin sayfasından daha sonra USPS sayfasından takip no ile takip edebilirsiniz.

Kargonuz yoldayken ne hikmetse (nerden biliyorlarsa) alıcıyı arayıp kargonuz yanlış adres nedeniyle takıldı, 2 dolar ödemeniz var deyip kredi kartı numarası isteyenlere inanmıyoruz..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |