Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @eray26, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merhaba arkadaslar, diyabet 2 hastalarinin askeriyeye basvurmasinda bir sakinca var mi? basvuru yapabilir miyiz

Malesef bildiğim kadarıyla diyabeti olan kişileri kabul etmiyor ordu. Biraz araştırdım ve internet kaynaklarıda aynısını söylüyor.

• @Richmond sansim yok demek ki bu konuda

• Merhaba, ASVAB sınavında başarısız olanları Army okula gönderiyormuş araştırdığım ve konuştuğum kişiler Academy’nin Basic’den daha zor olduğu yönde söylemlerde bulundu. Burda Academy deneyim etmiş veya bu durum hakkında bilgisi olan var mıdır? benim biraz dil bariyerim vardı ilk girdiğimde skorum 30 civarındaydı 1 yıl önce şimdi tekrar girmek istediğimde recruiterlar beni Academy’e göndermeye zorluyor pek çalışamadım ama biraz daha iyi alırım diye düşünüyordum şimdi Academy’e git diye baskılayınca sorayım burdan dedim
    teşekkürler şimdiden

• herkese merhabalar,
    dun asvab sinavina girdim. iyi bekledigim sinavdan ne yazik ki 25 aldim. recruiter bana mat ve aritmetik tarafta iyisin basic tranining oncesi ekstra 3 hafta south carolinada kurs alacagimi belirtti. meslek secimim daha sonra o kurstan sonra olacagini soyledi. butun haklardan yararlanacagimi yeni baslayanlardan farksiz oldugumu soyledi. sizce ne yapmam gerekir tecrube eden buyuklerim varsa tecrube ve onerilerini paylasabilirse cok yardimci olacaktir. simdiden tesekkur ederim

• @atabey kanka bende haftaya giricem. 31 di sanırım en düşük almamız gereken puan, sen şimdi 3 hafta army'nin kursuna gideceksin ücret falan vereceklermi bir de eğer oradada başarısız olursan ne oluyormuş bir daha kurs alma imkanı varmıymış? Benim recruiter de minimum puan alırsak mesela her zaman meslek seçebilme imkanım varmı demiştim her zaman meslek açık oluyor düşük puana da demişti senin recruiter düşük puan için ne gibi meslekleri seçebilirmişiz bir şey dedimi? Instagramın varsa bana yazabilir misin @americanoturco

• @atabey merhaba kurs boyunca maaş alıyor olacak mısın ? Veya dil kursunda da maaş alınıyor mu bilgin var mı ?

• @ayseleldas office alacagimi soyledi dil icinde gecerliymis
    hatta benim recruiter kosta rica liymis oda 3 ay ing kursu almis

• @atabey neye göre dil kursuna gönderiyorlar ? Onun için de ekstra bir sınav falan yapıyorlarmı yoksa işte WK'dan şu puandan düşük alanlar dil kursuna gidiyor diye bir olay mı var?

• @NINJAKEMAL hocam inanin hic bilmiyorum. ama genelde hispaniclere gidiyormus asvab den bir not vardir diye dusunuyorum.

• @atabey, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

herkese merhabalar,
    dun asvab sinavina girdim. iyi bekledigim sinavdan ne yazik ki 25 aldim. recruiter bana mat ve aritmetik tarafta iyisin basic tranining oncesi ekstra 3 hafta south carolinada kurs alacagimi belirtti. meslek secimim daha sonra o kurstan sonra olacagini soyledi. butun haklardan yararlanacagimi yeni baslayanlardan farksiz oldugumu soyledi. sizce ne yapmam gerekir tecrube eden buyuklerim varsa tecrube ve onerilerini paylasabilirse cok yardimci olacaktir. simdiden tesekkur ederim

Bu bahsedilen kursun resmi adi Future Soldier Preparatory Course. Fort Jackson'da pilot bir program. 2022'de baslatildi. ASVAB testinde dusuk skor alanlar bu kursa gidiyorlar. Kurs 2 bolumden olusuyor, fiziki egitim ve academic egitim. Her 3 haftada bir, kursiyerlerden gerekli kosullari saglayanlar, basic training safhasina baslatiliyorlar. Bir kursiyer, kurs da en fazla 90 gun kalabiliyor. Ve tabii ki kurs doneminde belirli bir maas odeniyor.

• US Military de otelcilik bolumu var mi? bizdeki asker evleri gibi. oralarda calisabiliyor muyuz?

• @eray26 Sorunuza tam uygun mu bilemiyorum ama asagidakiler var:

• @MySea cok tesekkurler abicim detayli bilgilendirmeniz icin

• Arkadaşlar merhabalar, dün navy recruiter ofisine gittim. Oradaki kişiye birkaç sorumu sordum güzel cevaplar aldım. Aslında amacım army ofisine gitmekti fakat navy ofisi olduğunu sonradan fark ettim. Green cardlı olduğumu ve benim puanıma göre meslek seçme şansımı sordum recruiter da green cardlı kişilerin de Navy de olduğunu söyledi. Orada ASVAB in denemesini oldum afqt skorum 15 geldi recruiter bunun sorun olmayacağını sınavdan 10 puan üstü alabiliceğimi söyledi. Sormak istediğim soru şudur; Navy in zorluğu ve sağladığı faydalar army ile aynı mıdır?
    Daha sürecim başlamamışken army de başvurmalı mıyım? Kısacası hangisini tercih edebilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler

• @isotti Simdiye kadar Navy’de gorev yapan Turk birine rastlamadim, illa ki vardir ama Army kadar cok oldugunu sanmiyorum. Egitim zorluguna gelecek olursam genelde sirasiyla en zoru Marines, daha sonra Army, Navy ve Air Force oldugu soyleniyor. Faydalari ise asagi yukari benzer aslinda, sonucta asil is vereniniz DoD olacak. Bonuslar ve secebileceginiz meslekler ise degisiklik gosterebilir. ASVAB’a girdikten sonra butun branchlerdeki skorlariniz cikiyor. Size tavsiyem, skorunuzu ogrendikten sonra 2 recruiter ile gorusup size en uygun sartlar hangisi ona gore karar verin.

• @isotti Benim GI doktorum eski bir Navy askeri. 6 yil active olarak gorev yapmis. Navy de saglikciymis. En yorucu tarafi eger gemiye atanirsaniz, surekli gorevlere gidiyorsunuz dedi. O zamanlar bekarmis ve cok dert etmemis. 6 yil boyunca defalarca gemi ile deniz asiri gorevlere gitmis. En kisasi 3 ay suruyormus. Hatta bir defasinda Turkiye’de Marmaris’de 5 ay kalmis. Gemileri orada gorevdeymis.

• eger gercekten denize ve denizcilige asiri ilgili degilseniz navy'e katilmanizi asla onermem.

• airforce öneren olur mu aspab dan cok akıllı mı olmak gerekıyor

• @eray26, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merhaba arkadaslar, diyabet 2 hastalarinin askeriyeye basvurmasinda bir sakinca var mi? basvuru yapabilir miyiz

Merhaba, ben goarmy sitesinden canlı destek üzerinden sordum, tip 2 diyabeti olan kişilerin bireysel olarak değerlendirildiğini söylediler, hemen reddetmediklerini hemen de kabul etmediklerini eklediler. Mutlaka recruiter ile yüzyüze görüşmemi tavsiye ettiler.

• @atabey kanki naptın gittin mi kursa? gittiysen nedir durum nasıl bir ortam var?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |