DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank efsanesin teşekkürler

• @tufank hayırlı olsun, adınıza ve kendi adımıza çok sevindim 🙂

• @tufank vizeyi alır aos ile süreci başlatırsam cp ye dönsemde ödemeyeceğim 7000 usd 'den size bir yemek ısmarlamak isterim 🙂

• ⭐⭐⭐

@caglar_oz teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐

@mesut1905 teşekkür ederim, siz B1/B2 vizesi onayını alın gerisi önemli değil 🙂 Vizelerimizi alırsak ABD'de bir kutlama yaparız, en güzeli o olur.

• @tufank oo bu daha iyi hatta kafamda bi plan var fogo de chao'ya gidip sınırsız et yeriz belki 🙂

• ⭐⭐

@tufank keşke imkan olsada yapabilsek. Amerika öncesi Eb3 buluşma ve son tabloları değerlendirme toplantısı yapıp kafaları resetleyebiliriz. 🙂

• @captain35 selam, avukatima sordugum kadariyla okuma ile alinan oturum case tasimak icin ise yaramiyor, calisma izniyle falan alinandan olmasi lazimmis. karadag icin zamaninda bi avukat ile konusuyordum fakat arada telefon bozuldugu icin iletisim bilgisini kaybettim -_-"

• @cloudenv hadi ya bu kötü oldu o zaman mantıken karadağın olması lazım çalışma kaynatkımoturum çünkü ayrıca bu durum biraz garip dv için taşınabiliyor normalde aynı kurallar onun için de geçerli ama konsolosluk insiyatifinde taşınabiliyor bu durumda da öyle bir şey olabilir bence o gün geldiğinde mail atılabilir

• Türkiyenin greencard çekilişinden çıkarılması diye bişey gördüm kaçak göçmen sayısı nedeniyle aslı var mıdır bunun ya da bu kaçak göçmenler bizim işleri etkiler mi

• ⭐⭐

@captain35 bu her sene çıkan bir söylenti. Ama sarı oğlan gelirse başa, uscis de kartlar yeniden dağıtılır.

• @selamibasaran evet yönetmelik tarzı bişeye baktım haketten fazla göç sayısı etkiliyomuş olayı bizde geçtik geçicez o sayıyı yani seneye haketten böyle giderse olmayabilir. Sarı oğlandan ben de korkuyorum ama bdv bişey olmaz kaç yıldır olan şer burda öyle kolay kolay değişiklik yapamaz dedi bi de kazanılmış hak var en kötü paramızı geri verirler heralde

• Anlara bu yüzden mi ağırdan alıyor acaba diye de düşündüm

• ⭐⭐

@captain35 ülke kotası var. Onu geçince çıkartıyorlar. 20-21 kazananlarının bir kısmı vizelerini alamadı. Davaları hala devam ediyor. Yasal dayanak bulursa sarıoğlan ucu bizede dokunabilir. Umarım öyle şeyler olmaz. Süreç hızlı ilerler. Sarı oğlana gelene kadar biz kapağı abd ye atarız umarım. 🙂

• @selamibasaran inşallah ama sarı geliyo kasımda

• ⭐⭐

@captain35 Bir ülkeden 5 yıl içinde 50,000 üzerinde göç alırsa DV Lottery'den çıkartılıyor doğrudur. Ama bizim ülke için bu söylemi yayanlar bence biraz clickbait derdinde. Meksika'dan kaçak giren evet çok yüksek bir rakam var ama sonuçta yapılmış resmi bir açıklama yok henüz.
    Ayrıca resmi açıklamada "göç" alırsa diyor. Bu giren kaçakları davaları bitmeden göçmen sıfatına sokuyorlar mı bunu bilmek de önemli. Çünkü davaları minimum 5-10 yıl arasında diye dinlemiştim bir avukattan.
    Bizim EB3 ile bir alakası olmadığı için içim biraz rahat 🙂

https://cm.usembassy.gov/instructions-for-the-2025-diversity-immigrant-visa-program-dv-2025

• @Riethian kesinlikle dava süreci sonuçlanmadan kontenjana dahil olmamaları daha mantıklı geliyor kulağa.

• ⭐⭐⭐

@Riethian evet bunlar sürekli çıkan haberler, dediğiniz gibi "clickbait" derdinde olan siteler. EB kategorilerinde %7 ülke kotası var, 140k toplam kota üzerinden. Mevcut durumda bir kota sorunumuz yok. Kaçak girenlerin bizim kategoriye bir etkisi yok.

Genel şikayet, kotalara etkisi değil de bizden hızlı geçici çalışma belgesi almaları ve USCIS'in yoğunluğunu arttırmaları. Yasal yollarla başvuran bizlerin ABD'ye yerleşme / çalışmaya başlaması daha uzun sürüyor. Bunları iyileştirmeleri gerekiyor.

• Sanırım artık vize bülteni B tablosuna göre göçmenlik başvurusu yapılabilecekmiş A tablosu beklenmeden bilgisi olan var mı nasıl bir faydası olur bu durumun

• ⭐⭐⭐

@nbbyr Her ayın bülteninde AOS filing için A tablosu mu yoksa B tablosu mu kullanılacağı belirtiliyor. ( hem family based hem employment based kategorileri için). Genelde mali yılın ilk aylarında B tablosu baz alınıyor. Ekim ve Kasım ayında AOS filing için B tablosu kullanılacağı duyuruldu.

Genelde Remzi Kulen'in son video'sunu izleyen veya paylaşımını gören kişiler bu durumu yeni bir haber gibi sanıyorlar ama öyle değil zaten uzun süredir uygulanıyor. ( siz böyle yaptığınız demek istemiyorum genelde öyle olduğu için söylemek istedim)

Aralık 2023 için hangi tablo kullanılacak açıklanınca göreceğiz.

Bu başlığın ilk iletisinde bülten ile ilgili genel tanımlar ve tabloların nasıl okunacağı ile ilgili bilgiler mevcut.

Ayrıca aşağıdaki başlıkta bülten ile ilgili detaylı açıklamaları bulabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/6765/eb-3c-ew-other-workers-vizesi-aşamaları/72?_=1699188468596

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

Benzer Başlıklar

• 4
  • 2
  • 2
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

34

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.4k

| | | |