Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar, Abd'ye gelmeden önce TEB hesabı açacaklar için ufak bir deneyimimi aktarmak istiyorum. İş yoğunluğumdan dolayı Abd'ye giriş yapmama 3-4 gün kala TEB e gittim hesap açtırmaya ve bana elden kart veremeyeceklerini söyledi bunun sebebi de şuymuş eğer Abd sınırlarında bir atm kartınızı yutarsa size hemen verecekleri kartta isim soyisim yazmayacağı için kartınızı tekrar ilgili bankadan alma şansınız yokmuş. Açıkcası bana mantıklı geldi o sebepten dolayı aklınızda bulunsun Tr dışına çıkmanıza en az 1-2 hafta kala hesap açtırma işlemlerini tamamlayın.

• @yunoxxw Ben de şöyle bir deneyimimi aktarayım. CepteTEB hesabı açmak isterken yeni evliydim ve henüz kimliğimi değiştirmemiştim. KPS ile kendi kimliğimdeki soyad uyuşmadığı için bana hesap açamayacaklarını ilettiler. Kimliğimi değiştirip tekrar başvurmamı söylediler. Ben başka bankalarda sorun yaşamamış olduğumu söylememe rağmen TEB’de işleyişin böyle olduğunu belirttiler. Evlenip de eski kimliğini kullananlar için bilgi olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yunoxxw @lavita teb bankasına neden gidiyorsunuz ki çünkü resimler de görüldüğü gibi kendi sitesinden hemen hesap açabiliyorsun.

1.jpg

2.jpg

• @ayvalik10 Ben bankaya gitmedim. Online olarak müşteri olabilmek için en son adımda ya ziyarete geliyorlardı ya da görüntülü agenta bağlanıyordu. Ben agenta bağlanmıştım.

• 10.000 USD için İş Bankası 50 USD, Bank of America 25 USD kesinti yapıyor. İşlemi ABD saatiyle 14:00 sularında Türkiye'de saat 22:00 iken gerçekleştirdim. Sabah Türkiye'de mesai saatleri içerisinde işlem onaylandı ve ertesi gün ABD'de sabah saatlerinde para hesaba yattı. İş Bankası'ndan Bank of America'ya USD transferi için sizden swift kodu (Bank of America için: BOFAUS3N), account number yani hesap numaranız ( routing number ile karıştırmayın), adınız soyadınız ve adresiniz isteniyor. Herkes TEB'den bahsediyor ancak Türkiye'de TEB'in müşteri hizmetlerini, uygulamasını ve kalitesini beğenmediğim TEB'e için hiç bulaşmadım.

• @ayvalik10 ben elden hemen kart alabilirim diye gitmiştim ama maalesef vermiyorlarmış 😞

• @feuerx sauna kadar odemedim

• Arkadaşlar merhaba türkiye'den 10.000$-20.000$ arası bir para aktarımı gerçekleştirmek istiyorum. Yazdıklarınızı okudum. En uygun aktarımı şeklini arıyorum. TEB, Enparaa hesaplarım var. Western Union 7500$ için banka gönderimleri üzerinden 80$fee kesiyor. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

• @callbee bende yapacağım , en mantıklısı teb üzerin den BOA aktarmak oluyor .kesintide çok fazla değil .
    Kesintisizde hiç bir şey olmuyor zaten

• @Cancan TEB'de total paradan %0.5 + Swift (20$) alıyormuş. Bir de boa eklersek +15-20$ bir ücret olacak. En uyguna gelen bu mudur acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@callbee şu anda iki yol en uygun wise yada cepteb boa başka yollara bakmana gerek yok alternatif olarak 2 tane daha isim koyucam zelle ve venmo ancak ne kadar kesinti yapar sitelerinden bir kontrol edersin

• @serret, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Birkaç gün önce CepteTeb ile 9k USD yolladım Bank of America'ya, SWIFT kullanarak. Cepteteb benden 107 lira kesti, BofA da 15 dolar kesti, haberiniz olsun. Bu kadar az keseceklerini düşünmemiştim. Cepteteb swift için amerikan bank hesabının hesap numarasını (routing değil) ve Swift kodunu istedi.

@callbee kısa bir süre önce gönderen bir arkadaşın iletisi .
    Bu miktarda kesinti oluyor

• @Cancan @ayvalik10 teşekkür ederim. cepteteb hesabımı açtırmıştım zaten, ondan işlemi gerçekleştireyim 👍

• Merhaba, wise uygulamasini telefona indirdim ve Amerikadan TR'ye kendi hesabim ve esimin annesine para gondermek istiyorum.

Hesap acin diyor ayni zamanda sayfanin altinda kolay odeme ile banka hesabinizi baglayin ve kisilere para gonder iste secenekleri var. Hesap olusturmadan direk banka hesabimizi baglayip para gonderimi yapabiliyor muyum veya illa hesap mi olusturmam gerekiyor oncesinde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123
    aşağıdaki video da kayıt yapın demiyor

• Merhabalar , Turkiye de bulunan bir arkadasim turkiyede bulunan dolar hesabindan , amerikaya benim hesabima dolar gondermesi gerek ancak wisenin sitesinde anladigim kadariyla 30 agustos 2023 tarihi itibariyle mumkun degil gorunuyor sizce dogru mu anladim eger gonderilmiyor ise baska nasil bana transfer yapabilir. Tesekkur ederrim .

• ⭐⭐⭐

@Duygu-0 remitly ile gönderim yapabilir. Size ileteceğim linkten kayıt olursa ayrıca ilk işlemi için ücretsiz transfer ve 20$ bonus kazanır arkadaşınızda.

linkini kullanarak kayıt olabilir

• @Emre-Kurtulmuş Remitly bildigim kadari ile ABD den Turkiye ye para transferi yapilabiliyor . Ama arkadasim Turkiye den ABD ye transfer yapacak .

• @Duygu-0 Benim Yapi kredi bankasinda bulunan USD hesabimdan Western Union ile ABD ye USD gonderiyorum kendi adima, ve islem birkac dakika icinde gerceklesiyor, ABD de walgreens, food lion vb hatta seven eleven gibi yerlerden MTCN numarasi ve kimligimle hem USD olarak cekebiliyorum, 1000 usd icin yaklasik 45 usd masraf disinda bir masraf yok, Yapi Kredi bankasi disinda birbanka hesabindan denemedim, Yapi Kredi bankasindan SIFT olarak buradaki banka hesabina gondermek sanirim daha pahali, bu nedenle ben western union tercih ediyorum,

• @suzmanoglu hocam bu işlemi bazı arkadaşlar teb bankası ile komisyonsuz yaptığını söylemişti bazı tek handicapi sadece günlük 400 dolar gibi bir limit varmış sanırsam o şekilde 45 dolar komisyondan da kurtulabilirsiniz belki.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |