Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bu yıl trde 2 yıllık bilgisiayar programcılığı okumaya başladım ve depremzedeyim kanada için turist vizesi almak istiyorum benim neye ihtiyacım var sponsor amcam olabilir mi bilgisi olan yazabilir mi acilen çünkü herkes kanadada öğrenci olmak için araştırma yapmış hiç benim gibi öğrenciyken turist vizesi almak isteyeni görmedim

• @Seda-Uysal-Avcı çalışma iznimi aldım .sın a türkiyeden online başvuru yapabilirmiyim

• @ali-bulgan yapabilirsiniz ama başlangıçta verdiğniz adrese zarfla gider adres güvenli ise sorun yok varsa gckey account dan adresinizi değiştirin

• Arkadaşlar merhaba bir soru sormak istiyorum. Vize başlangıç tarihimiz , seyahat edeceğimiz tarihten mi başlıyor yoksa vizeyi verdikleri günden mi?

• @nonameman vize tarihi eğer kabul olursa başvuruyu yapıp biyometriğinizi verdiğiniz an başlıyor

• TS2023 başvurusu ile onaylanan çalışma izni belgesi posta ile başvuruda belirttiğimiz kanada içindeki adrese geldiğinde teslim alamazsak ve / veya teslim alınmaz vb. gibi durumlarda ne olur?
    Tekrar posta ile gönderilmesi için IRCC'ye talep oluşturmamızmı gerekiyor ? Veya herhangi bir service canada veya IRCC ofisine gidip yenisini elden teslim alabilirmiyiz ?

• merhaba 14 yaş altı çocuğumuzu biyometrik randevusuna götürüyormuyuz? Bana oğlum için biyometrik ücreti çıkmadı, randevu günündede 14 yaşında da değil.

ek soru olarak eğer biyometrik randevusuna gelmeyecekse başvuru değerlendirme sürecinde 14 yaşına girerse ne olacak ?
    Bu senaryoyla daha önce karşılaşan var mı ?
    Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• @Muhtaradana benim bildiğim kadarıyla 14 yaş altı çocuklar parmak izi vermiyor zaten biometri ücreti de kesilmiyor. Ben kendi çocuklarım için parmak izi vermedim (5 yaşında)

• @Muhtaradana Biyometri ücreti çıkmadıysa muaf tutuldu demektir.

" Original passport request" geldiğinde çocuğunuz için biometric fee ödemediğiniz için 200-250 TL arasında nakit bir para talep ediyorlar VFS globalde.

Eğer bu süreçte onaylanmadan çocuğunuz için biyometri talebi olursa " correspandance letter" ile birlikte çocuğunuz içinde biyotmeri vermenizi isteyebilirler ozaman o mektup ile birlikte gidip bu seferde çocuk için biyotmeri veriyorsunuz . böyle bir talep gelmediği müddetçe farklı bir işleme gerek yok.

• Vize başvurusundan önce uçan bileti almak gerekiyor mu?

• @kwhatever gerekmiyor.

• @ogün-burak teşekkürler bilgi için.

• Bizim gibi 60-70 günü aşan kişiler nasıl bekliyorsunuz hele bir anlatın, hergün kontrol ediyorum ne edeyim nereye başvurayım neye göre bakılıyor dönülüyor arafta kaldık delireceğim

• @Forsted Ne yazık ki söylediğiniz gibi bekleme süreci biraz sancılı oluyor.
    Anladığım kadarıyla olan kısmını söylemeye çalışıyorum. Accounta girdikten sonra ilk satırda yer alan adımda "We will reviewing your eligilibity" kısmı "We are reviewing eligibility" şekline döndüğü zaman başvurunuzu kontrol etmeye başlıyorlar. O zamana kadar sırada bekliyor gibi bir şey oluyor. inşallah tez vakitte iyi haberler alırsınız.

• @Forsted sizin ABD vizeniz var mı ?

• tam olarak nerede yaziyor We will reviewing your eligilibity?

• bu arada geçen hafta vermiş olduğum pasaport kargoya verildi.

• @Forsted hocam arkadaşım nisanda başvurdu, haziranda gidecekti(iş gezisi, abd vizesi vs var), ağustos sonu onay geldi, eylül sonu pasaportu basılmış olarak yolladılar.

• Selamlar 70 gündür bekliyorum ben de.

Latest update:
    Biometrics - August 4, 2023:Completed.

Bu şekilde sıkışıp kaldı 🙂

• @CLK bilgilendirme için teşekkürler bunu derhal kontrol edeceğim ve biliyor musunuz vize için sonuç beklerken burada bişeyleri okumak dahi iyi geliyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |