Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Riethian Yüzde yüz haklısın. Elon Cumhuriyetçilerin öteki dönem başkan adayı olacak. O kadar parayı mezara götürecek değil ya 🙂

• @Riethian Kesinlikle öyle bir Amerikalı için en ideal seçenek, bizde de ülkenin çıkarlarını düşünen birileri olsa fena olmazdı

• @FreeMen Eşim benim kadar istekli değil malesef çünkü o biraz korkuyor bilmediğim bir ülkede ve maalesef dil bilgimizde yok tanıdık desen aslında dost gördüklerimiz var ama onlara güvenip ülke değiştirmek bana doğru gelmiyor kanından canından akraban değilse sadece dost bildiğimiz kişilerin bir sözüyle gelmek de olmaz bu yüzden başka yolları evet araştırıyorum ama bunda eşim biraz gönülsüz çünkü gidip olmazsa korkusu yaşıyoruz araştırdığım tek yöntem eb3 oluyor bekar olsam tüm riskleri alırım ama evliyken bu böyle olmuyor benim birinci önceliğim eşimin mutluluğu eşimin ilerdekeşke gelmeseydik bak ne oldu demesi ve orada tr şartlarından daha kötü şartlarda yaşamak zorunda kalması bizim oraya gelmek istememizin tek sebebi tr şartlarından daha iyi şartlara sahip olmak bu gelir gelmez olmaz beli 2 belki 3 sene sürecek GC çıkarsa ama başka yöntemlerle gidip de şartlar iyi olmazsa o zaman yıpranırım

• @T-C-Kubilay-Dikici

Hocam eğer Türkiye'de maddi olarak iyi bir hayatınız varsa, fakat dil bilginiz sıfır ise, yaş da 30 üzeriyse aileyle en azından EB3 ile gitmemenizi tavsiye ederim. Normal lottery çıkarsa olabilir elbet ama onda da sudan çıkmış balığa dönmek muhtemel. Bekarken belki gençliğin de verdiği enerjiyle halledilebilir ama belirli bir yaştan sonra özellikle de evliyken önce dil sorununu çözüp ondan sonra bu işlere girmenizi tavsiye ederim.

Ayrıca dili çözmek de yetmez, oraya gittikten sonra ne işle uğraşacağınıza karar verip bunun altyapısını oluşturmanız lazım. Yoksa o da büyük sıkıntı olur. Yani özetle dil, mesleki denklik ve maddiyat (cepte 50-100 bin dolar gibi biraz parayla gitme) konularına çok dikkat edin.

• ⭐⭐

Şu ülkeden gideceğim günü sabırla bekliyorum 🙂 Her gün daha ne kadar kötüsü olabilir ki derken daha kötüsü oluyor. Bu mesajımı da yazıyorum buraya. Gideceğim gün geldiğinde dönüp bakarım. Elbet o günlerde gelecek 🙂

• @Atlantis00 Bu durumu yurtdışına çıkınca daha iyi anladım. Şunu farkettim, ülke sınırlarından çıkınca kafa olarak rahatlama oluyor, dönünce yeniden strese giriyorum. Bunun tabi birçok sebebi olabilir ama malesef ülkeyi yaşanmaz hale getirdiler.

• @Turco hocam gidiş tarihiniz belli mi amerikaya? Gittikten sonra buraları unutmayın. Tecrübelerinizi dinlemeyi bekliyoruz 😂

• @Kesinİzmirli henüz belli değil şubata kadar girmem gerekiyor. Elimden geldiği kadar paylaşımda bulunurum 🙂

• @Turco, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Kesinİzmirli henüz belli değil şubata kadar girmem gerekiyor. Elimden geldiği kadar paylaşımda bulunurum 🙂

Hayirli olsun. Darisi gidemeyenlerin basina 🙂

• @gtx295 teşekkür ederim inşallah dileyen herkese çıkar bu sene 🙂

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar bu sene çok hızlıyım ben. Fotoyu şimdiden ayarladım bile. Bu gidişle 4'ünü falan beklemem. Bu gece başvururum 😂

• @T-C-Kubilay-Dikici, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@FreeMen Eşim benim kadar istekli değil malesef çünkü o biraz korkuyor bilmediğim bir ülkede ve maalesef dil bilgimizde yok tanıdık desen aslında dost gördüklerimiz var ama onlara güvenip ülke değiştirmek bana doğru gelmiyor kanından canından akraban değilse sadece dost bildiğimiz kişilerin bir sözüyle gelmek de olmaz bu yüzden başka yolları evet araştırıyorum ama bunda eşim biraz gönülsüz çünkü gidip olmazsa korkusu yaşıyoruz araştırdığım tek yöntem eb3 oluyor bekar olsam tüm riskleri alırım ama evliyken bu böyle olmuyor benim birinci önceliğim eşimin mutluluğu eşimin ilerdekeşke gelmeseydik bak ne oldu demesi ve orada tr şartlarından daha kötü şartlarda yaşamak zorunda kalması bizim oraya gelmek istememizin tek sebebi tr şartlarından daha iyi şartlara sahip olmak bu gelir gelmez olmaz beli 2 belki 3 sene sürecek GC çıkarsa ama başka yöntemlerle gidip de şartlar iyi olmazsa o zaman yıpranırım

Hocam okurken ben mi yazdım ya acaba bu yazıyı dedim. Durumumuz aynı, seni o kadar iyi anlıyorum ki. Umarım sizin de gönlünüze göre olur.

EB3 ben de çok düşündüm ama 20 bin dolar para ödeyip 2-2,5 sene bekleyip, sonra da gidip orada fastfood sektöründe çalışma fikri hiç cazip gelmiyor. Yatırımcı yapalım dedik, maliyetini gözüm yemiyor. Eşim de benim kadar istekli ve hevesli olsa gözü karartır yine o yola girerdim ama her şeyimizi, bambaşka bir ülkede, bambaşka bir işe yatırmak, evliyken sorumluluğu tek başına alınacak iş değil.

Şu an tek umudum green card, 2 yıldır Data Scientist olmaya çalışıyorum, global bir firmada çalışıyorum belki açık pozisyonlardan birine alırlar diye 12 yıllık kariyerimi bırakıp bu yaştan sonra çok zor bir yola girdim ama o bile kolay değil. Umarım bu yıl bizim yılımız olur 🙂

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Arkadaşlar bu sene çok hızlıyım ben. Fotoyu şimdiden ayarladım bile. Bu gidişle 4'ünü falan beklemem. Bu gece başvururum 😂

Biz de yarın gidip çekileceğiz fotoları, kaçak yayın falan bulursan haber et de biz de erken başvuralım 😃

• İnsanlarda oluşturduğu heyecan bile mutlu ediyor 😃

• ⭐⭐

Gençler selamlar herkese.
    Olaydan iyice kopmuşum, başvuru tarihini bile bilmiyorum. Eskisi kadar hevesim kalmadı, hatta geçen yıl sonuçlardan sonra "2 kere yeter, daha da başvurmam" demiştim. Hala da bu şekilde düşünüyorum. Büyük ihtimalle başvuru yapmayacağım. Ama buradaki keyifli muhabbeti, güzel insanları arada bir görmeyi, 2 çift laf etmeyi özlüyorum. Umarım herkesin keyfi yerindedir.

Bu arada her yıl olduğu gibi, bu yıl da başvuru desteği olması adına üzerime düşeni yaptım naçizane. Zaten geçen yıldan beri otomatik ödeme talimatı devam ediyor, her ay yarım elma gönül alma, forum adına düzenli bağışım oluyor. Tabi ki her sene olduğu gibi yine Darüşşafaka Cemiyeti'ne oluyor bu bağışlar Yeşilkart Forum Ailesi ismine. Komutanların bilgisine...

Yeni arkadaşlara; hayal kurmanın, hedef koymanın güzel olduğunu ama her şeyi buna bağlamamak gerektiğini özellikle söylemek isterim. Şans buradaki güzel insanların yanında olsun her daim...

• @SUAT-GUNAY Hocam merhabalar, evet hayal kurmak güzel bir şey ancak ikinci başvurudan sonra bırakmanızdan ziyade tekrar şansınızı denemenizi isterdim açıkçası. Garanti çıkıyor demek söz konusu değil elbette ancak bir ihtimal diyerek tekrardan katılmayı düşünün derim.

• ⭐⭐⭐

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Olaydan iyice kopmuşum, başvuru tarihini bile bilmiyorum. Eskisi kadar hevesim kalmadı, hatta geçen yıl sonuçlardan sonra "2 kere yeter, daha da başvurmam" demiştim. Hala da bu şekilde düşünüyorum. Büyük ihtimalle başvuru yapmayacağım. Ama buradaki keyifli muhabbeti, güzel insanları arada bir görmeyi, 2 çift laf etmeyi özlüyorum. Umarım herkesin keyfi yerindedir.

Bu arada her yıl olduğu gibi, bu yıl da başvuru desteği olması adına üzerime düşeni yaptım naçizane. Zaten geçen yıldan beri otomatik ödeme talimatı devam ediyor, her ay yarım elma gönül alma, forum adına düzenli bağışım oluyor. Tabi ki her sene olduğu gibi yine Darüşşafaka Cemiyeti'ne oluyor bu bağışlar Yeşilkart Forum Ailesi ismine. Komutanların bilgisine...

Yeni arkadaşlara; hayal kurmanın, hedef koymanın güzel olduğunu ama her şeyi buna bağlamamak gerektiğini özellikle söylemek isterim. Şans buradaki güzel insanların yanında olsun her daim...

Buralardasın madem bence başvur. Başvurmamış numarası yap.

• ⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Buralardasın madem bence başvur. Başvurmamış numarası yap.

ahahaha 🙂
    yok yahu, totem neyin yaptığım yok. bşavurursam neden gizleyeyim, söylerim tabi 🙂

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı aslında benim durumumun biraz örnek olmasını isterim, özellikle genç arkadaşlara. hikaye uzun ama özeti şöyle; geçen yıl "daha katılmayacağım çekilişe" kararımdan sonra bir anda tüm planlarımı buna göre yaptım ve bu yönde hareket ettim. Bir gecede aldığım bir karar ile 50 yıllık İstanbul macerama son verdim (öyle Bodrum şu bu değil, akla gelecek en son yer neredeyse). Yine bir gecede aldığım kararla farklı bir sektöre eğildim, ona odaklandım. ve şu an her şey planladığımdan, beklentimden de iyi gidiyor.
    yani demek istediğim şey şu; greencard ya da benzer şeylerde beklentiye girmek insanın önündeki seçenekleri görmemesine ya da daha olası planlar, değişimler yapmamasına sebep oluyor. çıksa ne ala, elbette güzel ama çıkmıyor diye de hayatı adına diğer planlardan ve yollardan vazgeçmek hele ki genç nesiller için hata.
    çıkarsa gidip gitmemekte kararsızım, işte o yüzden başvurup da birilerine mani olmayayım diyorum. ama çıktığında "giderim" dersem başvuru bitene kadar, o zaman başvururum. bu yönde en büyük etken evlatın geleceği her zamanki sebebim. o yüzden akşama sabaha karar değişebilir elbette.

• ⭐⭐

Haa Orlando'da her şekilde mangalımızı yapıcaz o ayrı 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |