DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba sayın Muslu Avukatlık Bürosu,

J-1 olarak geldiğim bu serüvende, bir iftira ve yalan doğrultusunda bir kriminal suçla suçlandım. Kanıtlarımla kanıtladım. Karşı taraf hiçbir şeyi olmadığından 2. Duruşmaya gelmedi. Dava savcılık hatası nedeniyle düştü. Ama hakim dahi herkes kızın yalan söylediğini mahkeme salonunda bile söylediğini biliyor. Evrakları alırken katip ofisindeki kadının, kızın ofisi arayıp yalan söylediğini, şikayetini geri çekmek istediğini belirtmiş. Savcıyla da konuşmuş ama bu belgelenmemiş tabi. Avukatıma sordum bulamadı. Bana avukatım evine dönmelisin bence onu öneriyorum diyor. “Probably” diyerek üst mahkemede görülebilir diyor. Ben çoktan F-1 başvurusu yaptım 2k dolar harcadım. Merak ettiğim şu, üst mahkemeye gider mi? Giderse sonuçları nedir? Üst mahkemeye kaç günde gider? Dönmeli miyim? Zaten dava düştü.

• Muslu Law Firm

@hakimikucukbayral, içinde söyledi: Dismissed davanın tekrar açılması

Merhaba sayın Muslu Avukatlık Bürosu,

J-1 olarak geldiğim bu serüvende, bir iftira ve yalan doğrultusunda bir kriminal suçla suçlandım. Kanıtlarımla kanıtladım. Karşı taraf hiçbir şeyi olmadığından 2. Duruşmaya gelmedi. Dava savcılık hatası nedeniyle düştü. Ama hakim dahi herkes kızın yalan söylediğini mahkeme salonunda bile söylediğini biliyor. Evrakları alırken katip ofisindeki kadının, kızın ofisi arayıp yalan söylediğini, şikayetini geri çekmek istediğini belirtmiş. Savcıyla da konuşmuş ama bu belgelenmemiş tabi. Avukatıma sordum bulamadı. Bana avukatım evine dönmelisin bence onu öneriyorum diyor. “Probably” diyerek üst mahkemede görülebilir diyor. Ben çoktan F-1 başvurusu yaptım 2k dolar harcadım. Merak ettiğim şu, üst mahkemeye gider mi? Giderse sonuçları nedir? Üst mahkemeye kaç günde gider? Dönmeli miyim? Zaten dava düştü.
    Sayin@@hakimikucukbayral, kriminal davalar sizi hem ABD disina gonderilme hem de ABD disina ciktiginizda iceri girememe durumuna dusurebilir. Bu nedenle bu konuyu ciddiye alarak ilermenizi tavsiye ederim. Ceza avukatlari genelde gocmenlik sonuclarini bilememektedir. Davanizi incelemeden bir tavsiyede bulunulamaz. Ayrica bu durumlarda eyalet ceza kanunlarina hakim olmak, maksimum sucu bilmek, ilk kez olup olmadigini bilmek, polis raporuna bakmak gibi onemli detaylara hakim olmadan size tavsiye vermek sonrasinda buyuk problemler dogurabilir. Bu alan criminal immigration denmektedir. Ve iki alana da hakim bir avukatla veya iki ayri avukatla calismanizi gerektiren bir durumdur.

• Tekrardan merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Ben Türkiye'ye döndüm. Ancak F-1'a başvuru yaptığım için Amerika'ya hala dil okuluna verdiğim parayla gitme şansım var. Diğer bir konu not ortalamam yüksek olduğundan tekrardan WAT (work and travel) yapabilirim. Şimdi ben başvuru yapsam bu konu konsoloslukta görüneceğini söylemişsiniz. Dava tekrardan açılmayağının kesinliği olmasa da ben kesinlikle açılmayacağını düşünüyorum. İki şey soracağım, düşen dava kesin ama kesin olarak vize başvursunda gözükür mü? Bir de Bu davayı ''Sealing the criminal records'' diye bir şey var. Onunla birlikte sicilden sildirebilir miyim? Nereye Kime başvurmalıyım? Bunu sizin Avukatlık büronuz yapıyor mu?

• Muslu Law Firm

@hakimikucukbayral, içinde söyledi: Dismissed davanın tekrar açılması

Tekrardan merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Ben Türkiye'ye döndüm. Ancak F-1'a başvuru yaptığım için Amerika'ya hala dil okuluna verdiğim parayla gitme şansım var. Diğer bir konu not ortalamam yüksek olduğundan tekrardan WAT (work and travel) yapabilirim. Şimdi ben başvuru yapsam bu konu konsoloslukta görüneceğini söylemişsiniz. Dava tekrardan açılmayağının kesinliği olmasa da ben kesinlikle açılmayacağını düşünüyorum. İki şey soracağım, düşen dava kesin ama kesin olarak vize başvursunda gözükür mü? Bir de Bu davayı ''Sealing the criminal records'' diye bir şey var. Onunla birlikte sicilden sildirebilir miyim? Nereye Kime başvurmalıyım? Bunu sizin Avukatlık büronuz yapıyor mu?

Sayin @hakimikucukbayral, vize basvurusunda bulundugunuzda sorulan sorulara dogru cevap vermeniz esasdir. Kriminal davalar ve suclarla ilgili vize basvurularinda detayli sorular oldugu icin cezai durumunuz sizin bildirmeniz gerekecektir. Gorunmesine gerek yoktur. Aciklama kisminda davanin asilsiz oldugu icin dustugunu belirtebilirsiniz. Elinizde davanin dustugune dair belgenin bulunmasini tavsiye ederim. Vize gorusmesinde gormek isteme ihtimalleri yuksektir. " Sealing the criminal record" is basvurulari, ev bulma konulari gibi degisik konularda yardimci olsa da gocmenlik acisindan kapanmis kriminal recordlari bile belirtmeniz ve belgelerini sunmaniz gerekir. Bu nedenle bu islemi yapsaniz bile vize ve gocmenlik islemlerine faydasi olmaz. "Sealing the criminal record"un daha da ileri olan proseduru "expungement" dir. "Expungement" ( cezai durumun silinip iptal edilmesi ve hic olmamis gibi sayilmasi proseduru) yapsaniz bile vize ve gocmenlik islemleri icin bu durumu belirtmeniz gerekecektir. Genelde cezai durumunu olanlarin waiver prosudurune hazir olup onu isleme koymalari gerekir. Mahkeme dosyaniz ve karar ile beraber bu konuda danismanlik alabilir ve gerekiyor ise vize basvurusunda waiver yapmaya hazirlikli olabilirsiniz.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 1
  • 3
  • 1
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.6k

| | | |