DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@feedermann merhaba, öncelikle tebrik ederim. her dönem dosya taşıma için uygun ülkeler değişiyor. bazısı oturum şartı koşuyor bazısı için ise o ülkeye girebiliyor olmak yetiyor. geçen seneki konsoloslukların tutumunu inceleyin, forumu ve global grupları iyi takip edin. taşıyacağınız konsolosluk Ankara'dan daha iyi ise (nadiren aksi de mümkün) ne kadar erken taşırsanız o kadar faydanıza olur. tabi dosyanız aktif olmadan KCC ile bu işlemi yapmak durumundasınız ve KCC çoğunlukla oturumsuz dosya taşıma yapmaz.

• Yasaklı

@maximtk teşekkür ederim. Yaklaşık 25 tane konsolosluğa direkt olarak yazdım. Bunu KCC üzerinden mi yapmam gerekiyordu?

• @feedermann öğrendiğim kadarıyla 2023 de dosya kabul etmeyen yerler şuan etmiyormuş demişsiniz.Bu bilgiyi nerden aldınız?şuan daha süreç bile başlamadı..

• @hsn-kartal eden yerler

• Yasaklı

@hsn-kartal geçen sene kolay alınan yerlerden kastım viyana ve ummandı. Dün akşam mail atmıştım bana da ummandan red geldi.

• Yasaklı

konsoloslukların tutumları dönem içinde de değişiklik gösterir. DV23 için de dönem daha başlamadan Viyana veya Maskat'a taşıma maili atılsaydı muhtemelen onlar da kabul etmeyeceklerdi ama ilerleyen aylarda kapasiteleri el verdiği ölçüde oturumsuz birçok dosya kabul ettiler.

ayrıca onlara dosyanızı kabul etmeleri için daha geçerli sebep/ler sunmak yararlı olacaktır. çünkü sadece Türkiye'de değil tüm dünyada dosyasını taşımaya çalışan sayısız kişi var.

• @ozdemirorhan merhaba Ankara'dami girdiniz yoksa başka ülkemi

• @feedermann hem 2023 mali yıl bitmedi hem de bültende henüz current olmadınız.

• Yasaklı

@feedermann imzanıza göre daha numaranız aktif (cut-off içinde) olmadığı için taşıma isteğini, oturum/çalışma vizesi gibi destekleyici belgelerle sadece KCC'ye yapabilirsiniz.

• @feedermann daha mali yıl başlamadığı için red verilmesi çok normal. red mailinde ne yazdılar, gönderebilir misin?

• @Esra-Siren Esra hanım bende GC kazandıktan sonra evlendim. Mülakat aldıktan sonra dosyamı açtırıp eşimi dosyama ekledim. Ds 260 formunuzda ne hata yaparsanız yapın mülakat almadan sakın açtırmayın. Bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@feedermann bunu bir çok kez söyledik zaten aslında geçen sene yardımcı olan konsolosluklar bu sene büyük ihtimalle yardımcı olmaz diye çünkü aynısını Dv22den sonra bosna ve barbados yaptı

• Dv 2025'in başvuruları 4 ekimde değil mi?

• @Tuna-1 04 Ekim 2023 saat 19.00 da başlıyor.

• DV 2025 başvuruları için son tarih nedir acaba?

• @meke 07 Kasım 2023 saat 19.00 da bitiyor.

• @ramsen18 çok teşekkürler

• Herkese selam,

Aralık ayında İngiltereye turistik bir ziyaret yapmak istiyoruz ben ve eşim. 2 gün önce 2. aracımı satarak hesabımda yüklü bir miktar para girişi oldu. Bu para girişinin %75'ini dolara çevirdim ve GreenCard için "gidebilirsek" Amerika için ayrdım. Geri kalan %25ini ingilterede harcayacağım. İngiltere turist vizesi almak için yazılan cover letter da bu para girişinin %75lik kısmını GC için ayırdığımı ve GC talihlisi olduğumu söylemem bir avantaj/dezavantaj sağlar mı? (İngiltere vizesi almak için)

2- Eğer GC için ayırdığımı söylersem GC talihlisi olduğumu gösteren belge nedir? Eğer o belge "You have been randomly selected" dokümanı ise Conf number gibi yerleri saklamam gerekir mi?

3- GC yi karıştırmadan normal yatırım için ayırdığımı söylersem ne gibi bir sorun teşkil edebilir?

Bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum selamlar.

• @gucarslan selamlar bu abd de ki kapanma durumu bizi veya dv kategorisinde ki insanları ülkeler içinde ki konsoloslukları ve süreci nasıl etkilicek?

• Merhaba arkadaşlar benim arkadaşım 6200 numaralı 2024 Green Card talihlisi kendisine ekim ayı için randevu vermişler

Benim sorum bu Green card'dan ben nasıl yararlanabilirim? Arkadaşımın vizesi basıldıktan sonra en kısa zamanda New york'a gelmeyi düşünüyor Ben zaten New York ta yaşıyorum vizemi uzatmıştım Amerika'ya geldikten sonra beni dahil edebiliyormuş galiba öyle bir şeyler duydum konu hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.2k

| | | |