DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 8 senedir başvuruyorum çıkmıyor. Tam EB3'e girmişken çıksa baya dramatik olur cidden 😃 2023 talihlilerine olanları görünce, lottery den çıksa bile kalan taksidimi verir devam ettiririm gibi geliyor EB3'ü de. İnsan vizeyi pasaportunda görene kadar güvenemez o sürece artık. Konsolosluk randevusunu taşıtıp, başka ülkede alıp tam görüşmeyi yapacakları gün vizeler tükendi diye patlatmaları falan ortada.

• @emre911 bu konuda çok haklısınız hiçbir zaman vizeyi görüp ülkeye girmeyince aksaklıklar olabiliyor

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@newbie97 Dediğiniz kişi @Hayri-Sozen ise onun demiş olduğu şey gerçek değil 😀 dv-2024 açıklandığı ilk günden itibaren bir daha ses vermedi ve bir ara tebrik mektubunun bir görselini atmıştı ancak photoshop yapıldığı belli oluyordu

eğer oda yalansa kimseye çıkmaması cidden çok üzücü şans bence sandığımızdan daha düşük youtube canlı yayınlarının geçmişini izliyorum yüzlerce kişilik yayında bile 3 4 kişiye çıkmış

• Henüz foruma yeni üye oldum o yüzden lütfen yanlış birşey olursa kusura bakmayın. Merak ettiğim bir kaç konu var şuna benim ve ailemin pasaportu yok ola ki green card kazanma durumunda pasaportu o an çıkartabilir miyiz mesela mülakata kadar yetişir mi ve mülakata giderken mesela ben şuanda çalışıyorum ve açıktan okuyorum 2. Üni olarak ilk üniversitemi 1. Sınıftan sonra bıraktım onun içinde belge almam gerekir mi yoksa sadece şuna aktif okuduğum üniversitenin belgesi yeterli mi

• Dünya çok garip bir yere gidiyor. Tüm dünya sanki yer değiştiriyor. Bu gidişin sonu iyi değil gibi geliyor. Ağustos ayında 300 binden fazla kişi Abd güney sınırından giriş yapmış. Ve her yıl 2 milyon kişiden fazla sadece Abd'ye giriyor. Aynı şekil bizim ülkemiz de böyle. Yunanistan da benzer. Almanya da.

• @Kekw, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Dünya çok garip bir yere gidiyor. Tüm dünya sanki yer değiştiriyor. Bu gidişin sonu iyi değil gibi geliyor. Ağustos ayında 300 binden fazla kişi Abd güney sınırından giriş yapmış. Ve her yıl 2 milyon kişiden fazla sadece Abd'ye giriyor. Aynı şekil bizim ülkemiz de böyle. Yunanistan da benzer. Almanya da.

Sürekli yeni dünya düzeni tek dünya düzeni dedikleri için bence..

• ⭐⭐

@Kekw Pek seveni yok ama ben şahsen umarım seçimi Trump kazanır diyorum. İllegal girişlerin önünü alabilecek potansiyel bir tek onda var. Biden potansiyel oy olarak bakıyor bu işe. İllegal yolları kapatıp legal yolların önünün açılması için yaşasın Trump reyiz 😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iremsu Günaydın hoş geldin ailemize kusura bakmayız çünkü sorarak ilerlediğin için. Her aile üyesi sana yardımcı olmak için elinden geleni yapacaktır. Eğer sadece pasaportu green kart için çıkaracaksanız ozaman kazandığınızı gördükten hemen sonra başvuru yaparsınız. Yok başka yerlere de gezi amaçlı gideriz dersen ocak ayından önce çıkartman sana avantaj sağlar zamlardan etkilenmezsin. Bu arada mülakatlar ekim ayında başlıyor. Ondan dolayı mülakat olayını en son düşünmen gerekiyor. 2 yıldır işler raydan çıktı. Özellikle ankara tarafında anlamsız bir şekilde işlemleri yapmıyorlar. Bu yapmama durumu 3-4 ay oldu. Mülakat tarihi için önce senin kazandıktan sonra verecekleri sıra numarası da önemli bu uzun bir konu. Sen bunları düşünme mayıs ayından sonra sana çok detaylı bir şekilde bilgi vericez

• @iremsu pasaportu kazanırsan sonra çıkartabilirsin, okul için en son ne mezunuysan onu girersin, forumu karıştır biraz bilgi sahibi olursun.

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim ilginiz için umarım sorun yaşamayız bende çok görüyorum Ankara’daki sorunları pasaportu sadece aslında green card için çıkaracağız ama Ankara böyle yapınca acaba diyoruz eğer çıkarsa tabi vizesiz başka bir ülkeye mi taşıtsak diye dosyamızı ama dediğiniz gibi daha çok var 🙏🏻

• @iremsu Aramıza hoşgeldiniz.

Pasaportu erken çıkartırsanız maddi açıdan daha iyi olur. Her sene sürekli zamlanıyor. 10 yıllık pasaport çıkartıp köşeye koymakta fayda var. Zaten 1 hafta içinde gelmiş oluyor pasaport.

• @Riethian Benim takip ettiğime göre çok seveni var ve fanatikler. İşin ilginç yanı şu, sonradan gelenler bir süre sonra ordaki yerlilere göre daha cumhuriyetçi olabiliyorlar. Bunun örneklerini genlde meksikalılar oluşturuyor 😎

• ⭐⭐

@Kekw Bence olmalılar da. Ben de olsam Trump'ı desteklerdim şahsen 🙂 Diğer tarafın saçma göçmen politikaları yüzünden yasal yolla göç etmek isteyenlerin yolları tıkandı. Sanmayın ki ikisi birbirinden bağımsız konular.

• @Riethian Benim bahsettiğim şey bir zamanlar kaçak göçek şekilde gelen meksikalıların daha sonra cumhuriyetçi olmalarıydı. Evet yasal olarak gelmek isteyenler için hem süreç uzun hem de zor o konuda hak veriyorum.

• @Riethian Trump başkan çok yaşa! 😃 Yasal olarak ABD'ye gitme şansına eriştiğim vakit oy hakkımı kesinlikle mülteci düşmanı olan taraftan yana kullanacağım. Türkiye'de ZP olmasa kimsenin umrunda değildi mülteciler...

• Merhabalar,
    Ekim itibari ile greencard loto başvuruları başlayacak. Öncelikle herkese bol şanslar diliyorum. Biraz ilginç bir sürecin içerisindeyim, bu konuda bilgisi olanlar varsa yardım rica edeceğim.

Daha önce bir evlilik yaşadım ve o evlilikten bir kızım var. Şu anda Ukrayna uyruklu biri ile Türkiye'de resmi olarak evliyim. Boşanma için başvurumuzu yaptık. Eski eşimle (çocuğumun annesi) tekrar beraber olmaya karar verdik. Yani greencard çekilişi sonuçlandığında ben şu anki evliliğimi bitirmiş ve eski eşimle tekrar evlenmiş olacağım.

Bu durumda başvuruyu bu senaryoya göre yapsam bir sorun yaşar mıyım ?

• Mülakat deneyimlerini okudukça GC sürecinin 1 veya 2 kişi olan talihlilerde nasıl da kolay ve zahmetsizce ilerlediğini görüyorum. Dosya taşımasından tutun, evrak toparlamasına, sağlık muayenesinden yapılan harcamalara ve de Amerika'da tutunmaya kadar bir çok konuda daha basit ilerliyor. 5 kişilik aile olarak 5 kat daha zor olduğunu düşünüyorum benim için sürecin. Gözüm korkmuyor değil ama yine de çok istiyorum. Hayırlısı bakalım..

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı Bizdeki zaten istila. Artık mülteci olaylarını geçeli çok oldu.

• ⭐⭐⭐

@Riethian uzun vadede ne kadar legal yollu göçmen olma şansı bırakır orası ayrı bir nokta tabii. Direk lotterye pasaport şartı getiren kişi, bir kaç sene sonra başka özellikler getirir ve komple lottery şartlarını değiştirmeye kalkabilir mesela kalifiye insan arayışı vs gibi, bunları yapan bir kaç sene sonra EB3 gibi unskilled worker programlara el atmaya başlar mesela sonucunu greencarda bağlamaz sadece WaT, J1 gibi belirli bir süre yaşayıp çalışmanızı sağlar. Evet illegal göçmenliği azaltabilir ama şöyle bir sorun var ki bence legal yollarıda bu kadar rahat bırakmayabilir. Benim hissettiğim adamın sorunu sadece illegal olan göçmenler değil, adamın sorunu komple göçmenler gibi

• Trump, Kongre baskınından dolayı vatana ihanetten yargılanıp cezaevine girecek muhtemelen. Cumhuriyetçilerin adayı olabileceğini sanmıyorum. Çok fazla dert etmeye gerek yok onu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.9k

| | | |