DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Bu arada yeni bir başlık açmışken de bu dönem takip edilmesi gereken şu yasa tasarısını da buraya ekleyeyim. Yasa tasarısının amacı 1992-2021 mali yılı içinde kontenjanı açılmış ama kullanılmamış green cardların birikmiş EB (Employment Based) vize başvurularında kullanılmasıdır. Yanlış hatırlamıyorsam 190.000 civarında bu şekilde kullanılmamış green card mevcut. Yasalaştığı taktirde bu birikmeyi büyük ölçüde rahatlatacaktır.

https://www.congress.gov/bill/118th-congress/house-bill/1535?dogetalerts=YWxlcnQtQklMTC00Mzc2MTctNjA0

• ⭐⭐

@sametyavuz evet doğrudur dediğiniz şekilde.

Vize numaraları CP veya AOS yöntemi ve aile üyelerine göre şu şekilde isimlendiriliyor:

CP için

EW3: Asıl başvuru sahibi.
    EW4: Başvuru sahibinin eşi.
    EW5: Başvuru sahibinin çocukları.

AOS için

EW8: Asıl başvuru sahibi.
    EW9: Başvuru sahibinin eşi.
    EW0: Başvuru sahibinin çocukları.

• @tufank emeğinize sağlık. Bilgi dolu bir post olmuş.

• @tufank ben daha düşünürken acaba nasıl anlaşılıyor bu aos yada cp olduğu siz cevap vermişsiniz 🙂 teşekkürler
    @sametyavuz detay bilgi için teşekkürler önemli bir nokta aos larda vize bülteni tr gibi çok geride değil sanırım dicem ama şuan 3 ay var tr ile arasında.

• ⭐⭐

@Riethian en büyük beklentimiz buraya ayrılmış 10.000 kotanın bir şekilde yükseltilmesi. Bu işlem sürelerini doğrudan etkileyecek bir durum olacaktır. Yine aynı şekilde DOL tarafında PERM işlem süreleri konusunda da iyileştirmeler yapmaları gerekiyor. LC değerlendirme süreçleri çok ağır ilerlemeye başladı. Buna sebep olan işlem yoğunluğu ise bir şekilde kaynak ayırıp biriken dosyaları temizlemeleri lazım.

• ⭐⭐

@Riethian 2024 mali yılı içinde kullanmak üzere diyor.Umarım yetişir.Eğer öyle olursa en azından 2 seneyi kesin temizler.PD 2022 lere gelebilir. Takip edelim bakalım. Bizler için çok iyi olur.

• ⭐⭐

@tufank Bu arada PERM sürelerinin yakın zamanda süresinin hızlıca uzamasının nedeni bu olabilir. Anladığım kadarı ile bizim LC başvuru formu (9089) güncellendiği için avukatlar tarafından formu doldururken hata yapılmasına zemin sağlanmış. Hatta DOL tarafında doldurma kılavuzu bile hazır değilmiş :)) BDV Facebook sayfasında bu ara sıkça gördüğüm LC iptali v.s. de bundan olabilir. Umarım vukuatsız geçeriz bu süreci.
    Avukatlar arasındaki ilginç bir diyaloğa denk geldim.

⚠

• ⭐⭐

@Riethian evet sanırım sistemlerini yeniliyorlar. zaten bence alt yapıları çok geride kalmış. bizim işkur'un bile sistemi daha modern 🙂 şu aşağıdaki ekran görüntüsüne bakabilir misiniz? 640x480 çözünürlüğe göre hazırlanmış web sitesi. bu bir de web sitesi mobil görünüm değil. 90'lardan kalma.

Screenshot 2023-09-22 at 16.36.39.png

• ⭐⭐

@tufank Yani komple bir reform paketinin gelmesinin zamanı gelmiş de geçiyor. :)) Umalım da güzelliklerle gelsin 🙂

• Selam herkese, bende BDV ile sürece dahil oluyorum, 4 yıllık üni+ işletme mba+ 16 yıllık banka pörtföy yöneticiliği deneyimi ile Mc Donalds ta çalışmayı göze aldıran kader 🙂 E2 ye yetecek 150 bin birikim var ama göze alamadım hayırlısı hepimiz için,

• Yaş 40, B1/B2 var, consular olarak sürece dahil olacağız, tek derdimiz 5 yaşındaki oğlumuz iyi eğitim alsın dünya insanı olsun, colorado boulder tarafları cezbediyor cost of living biraz yüksek oraya gidince hazırdan yemek kaçınılmaz olacak mc donalds harıcı uber dor dash vs…. 1 sene komando kampı yapacağız artık

• @tufank
    EB3 other workers sürecini başlatmış üyelerin excel tablosuna nasıl ulaşabilirim. Bir link eklemişsinizdir mutlaka ama ben görememiş olabilirim. Cevaben paylaşabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

• ⭐⭐

@Berki-Birdinç ilk iletinin en altında linkleri paylaşmıştım buraya tekrardan ekliyorum:

Formu doldurma & düzenleme adresi: https://forms.gle/YMZfBYVRKFyDBwSM6

Forma doldurulan tüm kayıtların yer aldığı excel tablosu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1z9VvHB4wKk5t8qILfEC96pXbtNEwSTymel61TYX55ew/edit?usp=sharing

• Güzel bilgiler güzel başlık emeğinize sağlık

• Beklenen konu sonunda açılmış, yerimizi alalım. 🙂
    Elinize sağlık @tufank

• ⭐⭐

@Ferhat-ŞENER teşekkürler, link yarıda kesilmiş, düzelttim.

• ⭐⭐

@caglar_oz hayırlı olsun. evet maalesef ülke bizi bu duruma getirdi. Bu yola giren benzer profilde birçok insan var, yalnız değilsiniz 🙂 green card’a giden en basit yol bu şu aşamada. Süreç uzun sadece, umarım bir şekilde kısalır.

• @tufank çok açıklayıcı olmuş emeğine sağlık👏🏻👏🏻👏🏻

• @tufank E2 için 1 yıla yakın araştırma yaptım 1 aylığına yıllık iznimizi bayramla birleştirip san diego CA ya gitti ailecek yaşanır mı, dükkan kiraları, ev kiraları, okul zone ları vs araştırdık E2 danışmanlık firması Ada business ile 3 kez detaylı görüştük fakat iş ciddiye bindiğinde gerek greencard a gitmemesi gerekse çok büyük belirsizlikler bizi Eb3 e yöneltti, hepimiz için hayırlısı olsun

• ⭐⭐

@caglar_oz Hayırlısı olsun hocam. Benim de yaş 42. 3 yaşındaki kızım için bu sürece daldım demek yanlış olmaz. Umarım gayemize ulaşırız 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.1k

| | | |