Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kadiruslucan sitede bu konu hakkinda bolca örnek var, okuyarak istediginiz bilgilere ulasabilirsiniz.

• Herkese merhabalar öncelikle;
    Askerlik tecilim 03.03.2024 tarihinde bitiyor. Case number'ım 5k'larda ve bu tarihe kadar mülakat almayı umuyorum eğer ocak ayında mülakat maili alamazsam da boş yere bir yüksek lisans programına yazılmak istemiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Tecilim bittikten sonraki tarihe verilen bir mülakat bana mülakat sırasında sorun çıkartır mı? Tavsiyelerinizi merakla bekliyor herkese iyi forumlar diliyorum.

• @kadiruslucan eğer farklı bir ülkede oturum izniniz varsa veya vatandaşlığınız KCC ye mail atarak değiştirebilirsiniz.

Bunlardan herhangi birine sahip değilseniz 2024 mali yılı için konsoloslukların performansına göre tercih yapabilirsiniz. Amerikan konsolosluklarının listesi: USEmbassy.gov vizesiz ülkelere bakabilirsiniz öncelikle çünkü tercih edeceğiniz ülkeye girişte vize istenirse bir de vize sorunu aşmanız gerekecek. Yeşil pasaportunuz varsa bu bir artı.Unutmayın 2023 döneminde Viyana ya dosya taşıyan talihlilerin schengen vizesi alamadığı için dosyasını tekrar Ankara ya taşıdığını 2023 mülakat deneyimlerinden okuyarak gördük.Size de bu forumdaki başlıkların her birini bolca okumanızı tavsiye ederim.

Sürecinizde bol şans.

*Önemli düzeltme için teşekkürler @deep_blue 🙏🏻

• @zge çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

• Herkese Merhaba, 32xx sıralı kazananım başvuruda bulunduğum mail adresine bir türlü ulaşamadım mülakat tarihini başka ne şekilde öğrenebilirim acil yardım edebilirseniz sevinirim. dvlottery check status kazandın yazısının çıktığı yerde tarih beliriyor mu acaba tarih verildikten sonra.

• @kadiruslucan Küçük bir düzeltme yapmış olayım. Dosya taşıma talebi için CN’nızın current olmasını beklemeniz gerekmiyor. Beklerseniz çok geç kalabilirsiniz.

• İlk mülakatlar dağıtıldı mı arkadaşlar ?

• @kadiruslucan İstediğiniz ülkeye talepte bulunabilirsiniz ama istediğiniz ülkelerin kabul edip etmeyeceğini başvurmadan kimse bilemiyor. Oturum izniniz olması genelde konsoloslukların talep ettiği şey ama zorunlu değil turist vizesiylede taşıyan konsolosluklar oldu

• @erb Yanlışım varsa diğer üyelerimiz düzeltebilir fakat konsolosluk mülakatında daha önce askerlik tecili sebebiyle red edilen bir deneyim okumadım

• @sibrikoz ekim için dağıtıldı kasım için cutoff belirlendi ancak daha mail alan görmedik kasım için bekliyor herkes

• @heycan teşekkür ederim 🙏

• @mehmetatal merhabalar DV çekilişini kazandığınız ve DS 260 formunu doldurduğunuz siteden öğrenebilirsiniz. (https://dvprogram.state.gov/ ) , (https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx)

• Yasaklı

merhabalar,

DV2024 çekilişini eşim kazandı, bana çıkmadı. şu an mülakat bekliyoruz.
    Bu süreçte DV2025 çekilişine katılırsak bir zararı oluyor mu ?

• @yolcuyolunda Merhaba, DV2025 çekilişine siz de eşiniz de yeniden başvuru yapabilirsiniz. Şu anki sürecinize olumlu yada olumsuz bir etkisi olmaz. Bu konuda içiniz rahat olsun.

• Yasaklı

@Turco, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yolcuyolunda Merhaba, DV2025 çekilişine siz de eşiniz de yeniden başvuru yapabilirsiniz. Şu anki sürecinize olumlu yada olumsuz bir etkisi olmaz. Bu konuda içiniz rahat olsun.

Tesekkurler yanitiniz icin. DV2025i kazanmak bu durumda bizim icin iyi olacaktir dogru mu anladim. mesela dv2024 icin mulakat alamadik diyelim.

• Ben mailler kasımda atılmaya başlanıyor diye biliyorum ... Amerikaya greencard ile giden arkadaşlarım öyle söylemişti.

• @yolcuyolunda Umarım yeniden kazanırsınız 😊 mülakat alamazsanız dosyanızı taşımayı denersiniz🙃

• @zge Rica ederim sürecinizde iyi şanslar. 🤞🙏🙏

• Merhabalar. Dv2023 ten konsolosluktan geri çevrilen case numberlar hakkında bilgi sahibi olan var mı? Biz de yolumuzu bilelim

• @erb hocam haddim değil belki ama, formu gönderme tarihiniz biraz geç. Kendi sürecimle boğuşurken 24 için kaç mülakat geldi, form tarihi önemli miydi kontrol edemedim. Siz lütfen edin. Eğer form gönderme tarihi için bir sınır görünüyorsa ilk mülakatlarda, 5K ile hele hele ankara’dan marttan önce mülakat almayı beklemek büyük hata olur.

Ben hep başka sıkıntılarla uğraştım ama şu an sizin yerinizde olsam geçen seneki tecrübemle, ankara’yı direkt unutup dünyanın her yerine mail atardım dosyamı taşımaları için.
    Başarılar, bol şanslar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |