Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar, geçen sene dv2023 talihli bir arkadaşımız dosya taşıma olayına eylül ayında başlayarak bütün konsolosluklara azimle hiç durmadan mail attı. Afiraka’da bulunan Zambiya ülkesinin Lukas büyükelçiliğinden kabul aldı ve tek dosya transferi olarak kayıtlara geçti, sizlere tavsiyem açık konuşmak gerekirse Ankara’da sıra gelir diye beklemeyin imkanınız varsa dosyanızı taşıyın.

• @jordan teşekkürler. Süreç karışık olduğundan doğru konuyu bulamadım sanırım. Yönlendirme için teşekkür ederim.

• @Emre-Kurtulmuş Teşekkürler. Süreç oldukça karışık olduğundan doğru bilgiye ulaşmaya çalışıyordum. Yönlendirme için teşekkürler.

• ⭐⭐

@sibrikoz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba arkadaşlar, geçen sene dv2023 talihli bir arkadaşımız dosya taşıma olayına eylül ayında başlayarak bütün konsolosluklara azimle hiç durmadan mail attı. Afiraka’da bulunan Zambiya ülkesinin Lukas büyükelçiliğinden kabul aldı ve tek dosya transferi olarak kayıtlara geçti, sizlere tavsiyem açık konuşmak gerekirse Ankara’da sıra gelir diye beklemeyin imkanınız varsa dosyanızı taşıyın.

Hocam bu dosya taşıyanlar sağlık muayenesinide mi o ülkede oluyor yoksa unganlarda mı oluyorlar yoksa tercihe bağlı mı

• ⭐⭐⭐

@newbie97 hangi ülkede mülakata girilecekse o konsolosluğun anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşunda muayene olunur

• Selamlar, eylül ayı derken, sürecin en başı yani dosyası current olmadan mı mail atmaya başladı?

• @norta amin sonraki yılın kazananları bunları okuyup ders almalı

• @ametin-k Öncelikle asıl sorunuzu AOS https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak?_=1693949087686 ya da Dv21-Dv22-Dv23 Deneyim başlıkları altında sorabilirsiniz. Dv24 sohbet başlığında bu sorunuza cevap alamayabilirsiniz.

• Merhaba,

DS-260 formunda adres kısmında e-devlette olmayan ama daha önce kiralık kaldığım adresleri giriş yaptım. Bu sorun olur mu yoksa mülakat tarihi aldıktan sonra değiştirebilir miyim?
    İkinci sorum ise son 5 yıl içinde ziyaret ettiğim ülkeler kısmında 6 ve 7 sene önce gittiğim ülkeleri de yanlışlıkla eklemişim. Bu ciddi bir sorun mudur? Aynı şekilde bunu da düzelttireceğim.

Teşekkürler

• @İlker-Bulak Bunlar çok kritik sorunlar gibi görünümüyor sorun oluşturacağını sanmam. Ama yine de mülakat tarihi aldıktan sonra değiştirmenizde fayda var.

• Amerika'da yaklaşan seçimler benim gibi sizi de endişelendiriyor mu? Eğer cumhuriyetçi bir başkan gelirse DV'yi kaldırma gibi bir durum olur mu? Sizin de görüşlerinizi merak ettim.

• @Tuna-1 Donald Trump'da Cumhuriyetçiydi DV çekilişi ve göç politikalarıyla ilgili bazı olumsuz önlemler ve açıklamaları olmuştu ama Diversity Visa Programı veya diğer göç politikaları büyük ölçüde değişmedi. Yine böyle devam eder diye düşünüyorum.

• Merhaba arkadaşlar, grupta yeniyim öncelikle talihlilere hayırlı olsun.
    Bu sene o talihlilerden biri de ben oldum fakar şuan ne yazık ki "randomly selected" yazısı var hala, mülakat tarihi gelmedi.
    DS formunu gönderdim, acaba yapacağım bir şey var ve ben mi kaçırıyorum yoksa bekleyecek miyiz?
    Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• merhaba dostum bu sabah yayınlanan içerikta grencard kotasının doldugu acıklandı konsolosluktan

• @furkandnr6 Merhabalar ds-260 formunu gönderdiyseniz bundan sonra mülakat almak için mail bekleyeceksiniz. Form içerisinden AOS ile ilgili başlıktan incelemeler de yapmanızı tavsiye ederim.

• @umutengül o geçen sene için değil mi? daha bu senenin belli olmadı diye biliyorum. Umarım doğru biliyorumdur..

• @yunoxxw ilginize teşekkür ederim, AOS'a bakacağım

• @Tuna-1 Yasal yolla yapılan göçlere çok bir etkisi olacağını sanmıyorum. Onun derdi daha çok kaçak girişler ve yasa dışı yoldan hak edinimi. He bu arada pasaport zorunluluğunu tekrar getirse fena olmaz 🙂

• Mülakata girmeyen/giremeyen aile bireyleri sonradan amerikaya gelip greencard alabiliyorlar mi?

• @furkandnr6 2024 süreci resmi olarak daha başlamadı ekim 1 itibari ile başlıcak ilk mülakatlar dağıtıldı 1 ile 200 arasına türkiye için numaranız güzel ama 2023 süreci ile konuşursam geç bir tarih olur

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |