Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @doguStone Teşekkür ederim. Umarım size de çıkar ve hayallerinize kavuşursunuz.

• @deep_blue öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim peki nasıl oluyor bu dosya taşıma işlemleri beni detaylı şekilde bilgilendirirmisiniz nereden başlamam lazım ne yapmam lazım.

• @beyzakr bu dosya taşımayla ilgili bir bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz benimle ne yapmam lazım nereden başlamam lazım

• @turanturan Başka bir ülke vatandaşlığınız, oturumunuz veya US için geçerli bir vizenizin olmadığını varsayarak şöyle bir yol haritası çizebilirim size;

1. Yeşil pasaportunuz varsa, öncelikle vize serbestisi olan yakın ülkelerin US konsoluklarına ait resmi sitelere (Bu site ve mail adreslerini forumda aratarak da bulabilirsiniz) girip, imigration bölümlerinden e-mail adreslerine mail atabilirsiniz. DİKKAT! Yine aynı sitelerde “inquiry form” varsa onu doldurup daha hızlı yanıt alabiliyorsunuz.

2.Bazı konsolosluklar “Visa Navigator” adında bir uygulama kullanıyorlar. Oradaki adımları dikkatle takip edip doğru maddeleri seçmelisiniz.

3.Yeşil pasaportunuz yoksa, bordo pasaporta vize serbestisi olan ülkeleri ön sıralara alabilirsiniz.

4.Dönüş yapan konsoloslukların cevaplarına göre çemberi genişletip, okyanus aşırı ülkelere de mail atmaya başlamalısınız. Yanlız unutmayın; mesafe uzadıkça hem maaliyet artacaktır, hem de o ülkeye giriş maksatlı vize almak için zaman, para ve enerji harcamanız gerekecektir. DİKKAT! Dosyanızı taşısanız bile, ilgili ülkeye vizeniz yoksa mülakata giremezsiniz. Ve bu konuda US konsolosluğunun size sağlayabileceği bir yardım/kolaylık olmaz. Bunlara hazırlıklı olun.

5.Son olarak gelen cevaplara göre, konsoloslukları çok sıkboğaz etmeden 7-10 günde bir durumda bir değişiklik olup olmadığını soran hatırlatma maili atabilirsiniz. (Günde bin tane mail atmayın inanın hiç bir işe yaramadığı gibi ters etki de yaratabilir)

6.Forum’u sıkı takip edin, zaman ayırın, geçmiş mülakat deneyimlerini ve dosya taşıma ile ilgili tüm başlıkları okuyun.

Talep mailleriniz kısa, net ve anlaşılır olsun. Metinde CN’ınız, adınız soyadınız, doğum tarihiniz, hangi ülkeden talihli olduğunuz mutlaka yazsın.

• @turanturan Ben Umman’a taşıdım dosyamı ve vizemi aldım. Bu yıl ve geçmiş yıllardaki tecrübeleri bol bol okuyun. Excel listesini düzenli takip edin. Her yıl farklı ülkeler dosya taşımayı kabul edebilir. 2023 için Umman Viyana Hong Kong kabul etti çoğunlukla ama bu yılda dosya kabul edecekler diye bir kesinlik yok. O yüzden kişisel olarakta araştırmaya bakıyor. İyi şanslar şimdiden🙏

• Merhabalar, gideceğimiz eyaletten bir sponsor bulduğumuz zaman mülakatta göstermemiz gereken dolar miktarı min. kaç dolar olmalı? Sponsor yokken iki kişilik bir aile için 20k dolar gerektiğini düşünüyorduk. Sizce bir sponsor gösterirsek bu mebla kaç dolara iner? Yorumlarınız ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• @deep_blue normalde azerbaycan vatandaşlığım var ama onlarda tifliste giriyolar mülakata hem gürcüler hem azerbaycan baya yoğunluk olur green card kazanma sayılarına göre en uygun üsküp,makedonya var hem vize talep etmiyor kazanan sayısı 260 kişiydi yanlış hatırlamıyorsam,bide dosya taşısam bile benim cn aktif olması lazım değilmi aktif olmazsa herşey boşuna

• @dogibakan gideceginiz yere gorede miktar kriteri degisiklik gosterebiliyor ama sizden talep edilmedigi surece sponsor sunmamaniz tavsiye ediliyor. banada ayni tavsiyeler verilmisti. ben mulakatta banka dokumanimi gosterip kendimi finansal anlamda idare edebilirim dedim ve tamam dendi.

• @turanturan Evet haklısınız. Dosyanız taşındıktan sonra mülakat alabilmeniz için CN’nızın current olması şart. Ama umutsuzluğa kapılmak için çok erken. Evet bu dönem 32k’da kaldı bülten ama bu sene de böyle olacak diye bir şey yok. İnş. bu yıl tüm arkadaşlarımız vizesine kavuşur. 🙏

• @deep_blue inşallah peki siz ankaradamı girdiniz mülakata sizin cn 30k larda

• Herkese Merhaba benim küçük bir sorum olucak, Öneriniz çok merak ediyorum. 2024 kazanıyım, CN 16xxx lerde. 2023DV baktığımda Ankara belirsiz dururyor. Biz üç kişilik bir Aileyiz. Benim Amerikan Turist vizem var . Eşim ve çocuğumun vizeleri yok. ( Yurt dışına çıkmışlardı yok shengen vs.] 1 Alternatiflere baktığımda 1. Ya Ailemle birlikte dosya taşıma işi yapıcam 2. Eşim ve çocuğum için Amerikan vize başvurusu yapmalyım ( ama green card kazandığım için ve onları gösterdiğim için vise zor verir diyorlar. 3 ) Ben tek AOS için Amerika’ya gidicem ordan halletmeye çalışıcam. Size bunlardan hangisini denemek lazım. forum yöneticilerinden , daha önce bu tür deneyim yaşayışlardan bilgi ve tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim @gucarslan @crazycells 🙏 🙏

• Merhaba, benim CN 16XXX. Anladığım kadarıyla Ankara'da bu sırayla bana mülakat gelmesi zor görünüyor. Şuan hali hazırda Amerika turist vizem var. Bu süreci Amerikadan yürütmek için ne yapmam lazım? Süreç hakkında bilgi verebilecek tecrübeli arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirse çok sevinirim. Forumda bununla ilgili bir konu varsa yönlendirebilir misiniz? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

📌

eski dv lahitleri / 3. nüsha / 1 alıntı der ki;

bu başlıkta (DV2024 Sohbet Odası) yazılan iletileri, başka kullanıcılar tarafından şikayet edilmedikçe takip etmiyor, göçmenlik ile alakalı sorular dahi olsa cevaplamıyoruz.
    hatta soruların soruların da cevaplanmasını doğru bulmuyoruz.

çünkü; bu başlık adı üzerinde "sohbet" amaçlı oluturulmuş ve bunun dışında bu başlıkta sorulan sorular / cevaplanan iletiler zaten forum kurallarına aykırı.

demem o ki doğru başlıkları kullanmadıkça, doğru başlıklarda sormadıkça sorularınız; serverlerin o derin dehrizlerinde kaybolup gidecektir.

lütfen göçmenlik ile alakalı sorularınız için doğru başlıkları kullanın ve eğer bir soru cevaplayacaksanız da lütfen, doğru başlıklarda cevaplayın.
    burada sorulmuş sorular bırakın öylece kalsın, demek ki kaderi buymuş deriz 😉

alıntı sona ermiştir.
    iyi seyirler.

• ⭐⭐

sayın @gucarslan bundan 2000 yıl sonra "forum" kalıntıları incelenirken dv lahitlerinde yer alacak nice önemli sözler olacak. örnekse "ankaraya güvenmeyin" 🙂

• @turanturan Hayır Muscat’ta gireceğim.

• @Gökhan-A Merhaba, denkliği nasıl yaptırdın? hangi firma? bende h1b talihlisiyim ama denkliği araştırıyorum çözemedim. acil dönüş yaparsan sevinirim

• @turanturan Dv2023 mülakat deneyimleri kısmından birçok dosya taşıma deneyimi var oradan inceleyebilirsiniz.

• @avc AOS yapabilirsiniz. Forumda AOS ile green card almak kısmını inceleyebilirsiniz detaylı bilgi için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

37

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |