DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hamza-Kalender ds formunun erken doldurulması tüm cn lar için avantaj

• @Hamza-Kalender cn bu dv23 te zar zor 15k lara geldi siz yinede dosya taşıma için bir araştırma yapın derim

• @kugutex bunun olmaması için pasaport şartı kalkmamalıydı

• @keyifteyiz umarım her şey gönlünüzce olur

• @onurmert benim durumda sizin ki gibiydi ve cn sizden daha düşüktü ama mülakatı 28 temmuzda aldım 🙂 yani anakara nın o kadar hızlı ilerlemesini beklemiyorum zaten

• @onurmert siz mülakat almaya bakın eğer dediğiniz gibi ocaktan erken gelirse ( ki sanmıyorum) ara tatilde ülkeye gir çık yaparsınız

• @Faruk-Aslan onay kodumu unuttum derseniz mail yoluyla aynısını alabilirsiniz

• @akmal dosya taşıma işlemlerine şimdiden olaki cut-off olursanız sıraya göre sizi çağırma olasılıkları var çünkü geçen sene dosya taşımayı mail sırasına göre alıyorlardı

• @hulyacinoglı sağlık muaynesinde belirtmesi yeterli olacaktır belgelerle tabi

• @raskarnos 500 dolara bulursanız şükredin 🙂

• @raskarnos bu formu detaylı okumanız danışmandan daha etkili olacaktır kendi sürecimde bende tutmayı düşünüyordum ama form ve gucarslan bey sayesinde gerek kalmadı 🙂

• @emri ds doldurduktan sonra gelen oto mail dont-reply şeklinde geliyor siz ds onay sayfasının kopyasını kaydedip saklayın mülakat mailini bekleyin , gelince gereken dosyalar içinde ds-260 onay sayfası da var , bu arada cn ınız 30k lardaysa dosya taşıma başlığını incelemenizi öneririm

• @lumos inşallah teşekkür ederim

• Selamın aleyküm arkadaşlar dv 2024 için açıklanan kazanan sayısı 36xx bunlar asıl talihlimi yoksa ailelerle birliktemi?

• @turanturan aileler ile birlikte kazanan sayisi

• @beyzakr ozaman fazla korkacak birşey yok gibi Ankara biraz hızlı çalışsa herkese randevu verir

• bu konuya son girdimi yapayım bari. kazananları tekrar tebrik ederim

• @turanturan Elbette verebilir. US Ankara konsolosluğu muhtemelen yakın coğrafyadaki en büyük konsolosluk ve o kapasiteye sahip. Özellikle yeni taşındıkları konsolosluk binasının imkanlarını çok arttırdığı kesin. Ama çeşitli sebeplerle bu potansiyeli DV Türkiye kazananları için kullanmıyorlar/kullanmadılar. DV2023’de bir çok kez şayit olduk ki öncelikleri biz değil İran vatandaşları oldu.

Hiçbir mecburiyetleri olmamasına rağmen, dünyanın öbür ucundaki US Honkong konsolosluğu DV TR kazananlarını dert edinirken, Viyana kucak açarken, Muscat yardımcı olmaya çalışırken Ankara uzun bir süre ölü taklidi yaptı malesef…

TRDV2023 için mülakat verdi mi? Evet. Ama 14K’larda kaldı… Yani çok daha iyisini yapabilecekken yapmadı… Bir de dalga geçer gibi gönderilen yardım e-maillerine “ Başka Konsolosluklara yazın Onlar dosyanızı taşıyabilirler” diye cevap verdi…

Yani demem o ki; ünlü düşünür, halk şairi, ozan, @gucarslan ’ın dediği gibi; Ankara’ya güven olmaz…

Mesela kendimden örnek vereyim size; CN’ 30K olan biri olarak bu uyarıyı dikkate aldım, bazen çabaladım, bazen çırpındım, biraz şans da yanımdaydı heralde ve dosyamı Muscat’a taşıdım. Kim bilir; belkide sokakda ayak üstü ekmek arası köfte yerken bir kısmını paylaştığım sokak hayvanlarının sayesinde olmuştur… Şu an Umman’dan otel odamdan yazıyorum size… 5 Eylül’de mülakatım var. İşimiz Ankara’ya kalsaydı o hoo o… Hakkımızda hayırlısı bakalım…

• @turanturan evet biraz hızlı çalışsa verir hatta birkaç ayda tüm dosyalara basar vizeyi ama hızlı çalışmıyor işte.. Dv23 kazananı olarak bende ilk aylarda sizin gibi düşünüyordum fakat Ankara her sene aynı. Bu yıl umarım şaşırtırlar ama onların değişmesini beklemeyin ve dosya taşımayı dünüyorsanız ertelemeyin. Hızla ilerleyen bir kotada işin içerisinde.

• @deep_blue valla acıkcası bende cıksa sevınemem bıle sıra numarası kac gelecek dıye . 30k lar cok cok yuksek ama allahtan baska ulke konsoloslugunda halletmıssın. tebrık eder bol sans dılerım...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |