DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• Arkadaşlar hepinize bir sorum olacak, ı-140 başvurumu avukat ile gerçekleştirdik ve kabul aldık, ikinci aşama IVP için avukatsız çalışmak istiyoruz. Ancak NVC den gelen mail sonrası vize ücretlerini ödemek istediğimizde USA menşeli bir hesap isteniyor, bu adımı nasıl çözdünüz Türkiyeden ödemeler için acaba? Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim

• @Mustafa-Kemal-Atay-0 ds formu ödemesi Amerika hesabı problemini nasıl çözdünüz acaba? Bende aynı problemi yaşıyorum

• @clba
    Merhaba
    Ben Amerika’daki bir tanıdığımın hesabını kullanarak ödeme yaptım

• Asagidaki linkte EB kategorisinde FY 2022’nin ulkelere gore USCIS ve Konsolosluklardan verilen toplam Green Card ve vize sayilari belirtilmis. Incelemek isteyen olursa diye birakiyorum.

• Bu linkte de sadece Konsolosluklardan EB kategorisinde vize alanlarin sayisi var.
    Bu verilere gore, Turkiye yani Ankara tum EB3 basvurularinin sadece yuzde 10’u civarina vize vermis. Keza EB2 de oyle. Hatta EB2 daha da dusuk oranda. Yuzde 90 Abd icinden yapilan AOS basvurularina ayrilmis. Acaba bu yuzden mi konsolosluklar bu kadar gec randevu veriyor?

• @dpdemir ülkeye hali hazırda girmiş olanlara öncelik veriyor olabilirler. Bu yüzden bekleme süresi artabilir. Acaba Türkiye'de ve USA içinde bekleyen daha kaç kişi var?

• @TOK EB vize kategorileri Ankara icin bekleyen sayisi Mart ayinda 761 kisiydi yanilmiyorsam. Su anki rakam nedir bilemiyorum.

• İlk tabloda EB2 776 kişi(toplam) 2.de 46( konsolosluktan) ayda ortalama 4 kişiyle 2 yıl beklemek ciddi sıkıntılı, AOS lar da ABD de 1.5-2 yıl bekliyor diye biliyorum. Hayırlısı umarım 20 ay bekleme süresi bari 14-15 aya düşer

• @u2rem Umarim yeni Fiscal Year’da bir toparlanma olur. Cunku gercekten 2 yil bir randevu icin beklemek cok yorucu.

• @u2rem Ankara'da 700'ün üzerinde bekleyen olduğundan bahsetmiş @dpdemir . Ayda ortalama 4adet EB2 randevusu veriliyorsa, bugün DQ olan kişilere 14,5 yıl sonra randevu gelecek demektir. Bizim bu forumda yaptığımız hesaplarda bir yanlışlık var gibi geliyor. Bahsedilen 700 bekleyen kişi AOS+Consullar process toplam TC vatandaşı olabilir. Diğer türlüsü yani sadece Consullar process bekleyen 700 kişi varsa zaten biz bu işi bırakalım 😞 farklı bir yol deneyelim.
    Ha eğer ki 700 rakamı EB2 bekleyen toplam TC vatandaşı sayısını ifade ediyorsa, 2023-2024 fiscal year'da hepimize sıra gelecek demektir (geçen sene 776 tane verilmiş)

• @u2rem "If the National Visa Center (NVC) is processing your application, they will schedule the visa interview before sending your file to the Immigrant Visa Unit at the Embassy.
    If you have any questions concerning your application before the interview is scheduled, please contact the NVC.
    The Immigrant Visa Unit in London cannot assist you until the appointment for the interview has been scheduled and we are in receipt of your file."
    Sonuç olarak interview tarihlerini NVC ayarlıyor, konsoloslukla ilgisi yok.

• Şu anda 'Current' olup uzun süredir randevu alamamış kişiler, konsolosluk ile değil NVC ile iletişime geçmeli.
    "If the National Visa Center (NVC) is processing your application, they will schedule the visa interview before sending your file to the Immigrant Visa Unit at the Embassy.
    If you have any questions concerning your application before the interview is scheduled, please contact the NVC.
    The Immigrant Visa Unit cannot assist you until the appointment for the interview has been scheduled and we are in receipt of your file."

• @GÖK Tum EB kategorilerinde toplam bekleyen sayisiydi Mart’ta. Sadece EB2-NIW degil. Ne yazik ki sadece Ankara konsoloslugu icin bekleyen sayisi 761. AOS sayilari dahil degil.
    Bu baslik altinda sayfa 9’a bakabilirsiniz. Sn @kelle detaylica ekran goruntusuyle paylasmis.

• @dpdemir, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@GÖK Tum EB kategorilerinde toplam bekleyen sayisiydi Mart’ta. Sadece EB2-NIW degil.

Evet ve bu forumdaki bir çoğumuz Martdan sonra DQ olduk kimbilir şu an backlog nasıl? Bilebilsek önümüzde kaç kişi var yaklaşık bekleme süremizi tahmin ederdik

• @u2rem Bu gectigimiz Fiscal Year’in verileri gelince daha saglikli bir ongoru yapilabilir. Kanimca bu yil 2022’ye gore daha fazla vize bastilar, kapasiteyi arttirdilar. Insallah oyledir ve bu giderek artar.

• @GÖK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem Ankara'da 700'ün üzerinde bekleyen olduğundan bahsetmiş @dpdemir . Ayda ortalama 4adet EB2 randevusu veriliyorsa, bugün DQ olan kişilere 14,5 yıl sonra randevu gelecek demektir. Bizim bu forumda yaptığımız hesaplarda bir yanlışlık var gibi geliyor. Bahsedilen 700 bekleyen kişi AOS+Consullar process toplam TC vatandaşı olabilir. Diğer türlüsü yani sadece Consullar process bekleyen 700 kişi varsa zaten biz bu işi bırakalım 😞 farklı bir yol deneyelim.
    Ha eğer ki 700 rakamı EB2 bekleyen toplam TC vatandaşı sayısını ifade ediyorsa, 2023-2024 fiscal year'da hepimize sıra gelecek demektir (geçen sene 776 tane verilmiş)

O veriler(760 kişi) Ankaradaki EB backlog sayısıydı yani AOS olanları içermiyordur diye düşünüyorum. EB2 bu sayının içinde 150-200 kişi olabilir diye tahmin ediyorum.

• @dpdemir, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem Bu gectigimiz Fiscal Year’in verileri gelince daha saglikli bir ongoru yapilabilir. Kanimca bu yil 2022’ye gore daha fazla vize bastilar, kapasiteyi arttirdilar. Insallah oyledir ve bu giderek artar.

Umarım artar 30 Ağustosta süreçteki tam 2. Yılımı doldurmuş oluyorum. Gerçekten yoruldum beklemekten.

• @dpdemir Kabaca yılda 200 EB (tüm kategoriler) Ankara'da vize basılıyor. Bunların 50 tanesi EB2. Eğer EB kategorisinde 700-800 arası bekleyen varsa, o zaman PD sonrası ortalama 4 sene bekleme var diyebilir miyiz?
    -Bugün paylaşılan dosyaya istinaden, Ankara'dan 2022'de 47 adet EB2 verilmiş. Bu rakama aile bireyleri de dahil mi? Örneğin 4 kişilik aile (10-12 petitioner) mı yoksa 47 petitioner ve yanında ailesi mi? Bu hesap ta bekleme süremizi çok etkiler. Eğer 10-12 petitioner / yıl vize basılıyorsa zaten 7 sene bekleriz 😞 Herşey (özellikle de rakamlar) çok belirsiz.

• @GÖK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem "If the National Visa Center (NVC) is processing your application, they will schedule the visa interview before sending your file to the Immigrant Visa Unit at the Embassy.
    The Immigrant Visa Unit in London cannot assist you until the appointment for the interview has been scheduled and we are in receipt of your file."

Evet belki de NVC ye bir inquiry form doldurmak lazım

• @niwss https://www.reddit.com/r/USCIS/comments/14ypvhj/updated_predictions_for_eb2row_for_october_2023/

Forum çok karışık, konular arasında çok fazla geçiş oluyor takip etmesi zor.
    JuggernautWonderful1 isimli kullanıcının EB2 paylaşımları iyi oluyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

212

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.1k

| | | |