DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @charon, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Ercan-Geçgin doğru bilgi. self transfer diye geçiyor bu ve çok örneği var skyscannerdan bilet aratıldığında.
    vizeden dolayı tabi alamiyoruz.

Evet maalesef yararlanamamış oluyoruz.

Bir de aktarmalı uçuş diye geçip, yolcu sorumluluğunda aktarma diye bir uçuş çeşidi de çıkıyor. Orada da zannediyorsam vize gereken ülkede aktarma yapmak için yine vize gerekir

• ist-atlanta 17 eylül tarihinde thy direkt uçuş kişi başı 21k TLye aldık. thy’nin 2x23 kg valiz hakkı önemli oluyor giderken tüm hayatımızı sığdırmak zorunda olduğumuz için. farklı firmalarla ya da aktarmalı uçuşlarda ekstra valiz ücreti ödeyince benzer maliyete çıkıyor. ilk giriş için direkt uçuşun daha iyi olacağına kanaat getirdik

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ozpirinc ozpirinc 

• @senamd, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

ist-atlanta 17 eylül tarihinde thy direkt uçuş kişi başı 21k TLye aldık. thy’nin 2x23 kg valiz hakkı önemli oluyor giderken tüm hayatımızı sığdırmak zorunda olduğumuz için. farklı firmalarla ya da aktarmalı uçuşlarda ekstra valiz ücreti ödeyince benzer maliyete çıkıyor. ilk giriş için direkt uçuşun daha iyi olacağına kanaat getirdik

Evet katılıyorum. Aktarmalı olup bazı uygun seferlere denk geliyorum fakat bagaj hakkı vermiyor ve ekstra bagaj için ücret isteniyor. Yaklaşık olarak benzer fiyatlara denk gelmiş oluyor.

• Arkadaşlar bugün İstanbul - New York uçuşlarına Kasım ayı için bakınca 18 bin dolaylarında aktarmasız fiyatlamalar gördüm.

Diğer taraftan, Belgrad aktarmalı (19 saat bekleme) bir uçuş yaklaşık 10 bin tl idi.

Şu an aklıma gelen herhangi bir problem yok, bu biletten 3 adet almak aklıma yatıyor. Fakat kaçırdığım bir problem olabilir mi sizce? Bavulları teslim alıp bir gece Belgradta kalıp gitmekte herhangi bir problem olabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ercan-Geçgin havaalanından dışarı çıktığın an tekrar içeriye girip uçağa binemezsin. Transit vize işte ozaman isterler. Ondan dolayı havaalanı dışına çıkmaman gerekiyor.

• @Ercan-Geçgin Aktarma yeri Belgrad (Sırbistan) ise, Belgrad ı gezmenizde bir sakınca yok. Sirbistan TC vatandaşlarından vize istemiyor.

• ⭐⭐

@Ercan-Geçgin Belgrad'da otele ulaşım, konaklama, yeme içme ücretlerini de hesaba katıp hesap yapmalı, aradaki fark az ise direkt uçuşu tercih etmeli diye düşünüyorum.

• @Ercan-Geçgin
    sadece ulaşım amaçlı ise ve belgrad gezmeyecekseniz bence bekleme süresi çok uzun. Belgradı gezecekseniz mantıklı olabilir, ama aktarmalı uçuşlardaki havayollarının valiz kurallarına bakmanızda fayda olabilir. Bazı ucuz gözüken biletlerde valiz sınırlaması oluyor ve bagaj aldığınızda fiyatlar yükseliyor

• Merhaba, İstanbul-Seattle, Seattle-Portland uçuşum var. En son geçen sene Amerikaya gitmiştim, o zaman aşı kartı, konaklama rezervasyonu gibi şeyler de isteniliyordu. Şu an uçağa binmeden önceki istedikleri belgelerde ne gibi değişiklikler var? Bilgisi olan var mı acaba kısa süre önce uçmuş olanlar.

• @tuncayarat B1/B2 ile mi gidiyorsunuz? Aşı kartına ihtiyaç olmuyor. İstanbul havalimanındaki görevliler aşı kartı istemiyor ama konaklama rezervasyonu istiyor ve kalacağınız adres bilgisini alıyorlar. Amerika’ya girişte ise aşı kartı yine istenmiyor, size denk gelen görevlinin tarzına göre konaklama rezervasyonunu ve/veya dönüş biletini görmek isteyebilir. Benim TR’de çalıştığım kurumun kimlik kartını bile görmek istediler.

• @tuncayarat aşı kartı istenmiyor artık.
    konaklamayi soruyorlar check inde eger online check in yapip o bölümü kendiniz doldurmadıysanız.

• @charon teşekkürler cevabınız için

• @lavita teşekkür ederim

• @ayvalik10, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Ercan-Geçgin havaalanından dışarı çıktığın an tekrar içeriye girip uçağa binemezsin. Transit vize işte ozaman isterler. Ondan dolayı havaalanı dışına çıkmaman gerekiyor.

20 saat boyunca havalimanında mı beklemek gerekiyor yani? Böyle olması muhtemel mi bilmiyorum ama çok anlamsız olurdu. Orada bir gün ne yapılır ki. Ancak Belgradı gezip Belgrad -New York uçuşuna birkaç saat kala tekrar havaalanına gelinir. Sırf çıktık diye hakkımız olan uçuşa neden almasınlar anlayamadım

• @Müberra-Dikici, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Ercan-Geçgin Aktarma yeri Belgrad (Sırbistan) ise, Belgrad ı gezmenizde bir sakınca yok. Sirbistan TC vatandaşlarından vize istemiyor.

Evet vize konusunda problem yok da havaalanı dışına çıkıp tekrar gelmekte sakınca yoksa Belgradı kısa süre gezebiliriz.

• @Serapp, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Ercan-Geçgin Belgrad'da otele ulaşım, konaklama, yeme içme ücretlerini de hesaba katıp hesap yapmalı, aradaki fark az ise direkt uçuşu tercih etmeli diye düşünüyorum.

Evet bunları hesap etmeli. Fakat yine de daha uygun olacak gibi görünüyor ve arada epey bir fark olacak. Bakalım

• @heycan, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Ercan-Geçgin
    sadece ulaşım amaçlı ise ve belgrad gezmeyecekseniz bence bekleme süresi çok uzun. Belgradı gezecekseniz mantıklı olabilir, ama aktarmalı uçuşlardaki havayollarının valiz kurallarına bakmanızda fayda olabilir. Bazı ucuz gözüken biletlerde valiz sınırlaması oluyor ve bagaj aldığınızda fiyatlar yükseliyor

Teşekkürler. Evet uygun fiyat görünce bagaj konusunda kaygılanıp baktım fakat aynı hakkı tanıyor. Elbette bekleme süresi uzun, fakat Belgradı biraz gezip uçuş yapılabilir diye düşündüm. Yukarıda @ayvalik10 arkadaş havaalanı dışına çıkınca tekrar içeriye girip uçağa binilmeyeceğini ifade etti, bu durum kafamı karıştırdı ama mantıklı da gelmedi.

• @Ercan-Geçgin, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@heycan, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Ercan-Geçgin

Teşekkürler. Evet uygun fiyat görünce bagaj konusunda kaygılanıp baktım fakat aynı hakkı tanıyor. Elbette bekleme süresi uzun, fakat Belgradı biraz gezip uçuş yapılabilir diye düşündüm. Yukarıda @ayvalik10 arkadaş havaalanı dışına çıkınca tekrar içeriye girip uçağa binilmeyeceğini ifade etti, bu durum kafamı karıştırdı ama mantıklı da gelmedi.

Belgrad'a vize yok o yüzden o yazılan da geçerli değil, rahat ol.

• Merhaba, Çarşamba günü uçak yolculuğum var. Bağajım yok. Birkaç kutu ilaç ve 3 karton sigara götürmek istiyorum. İlaç ve sigaraları yanıma alacağım sırt çantama koysam uçağa binişte sorun olur mu acaba? Yolculuk tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim.

• @kuzey ben dolu bir sırt çantası ilaç ile bindim bir sey olmadı. Çanta ağzına kadar ilaçla doluydu

Benzer Başlıklar

• 1
  • 11
  • 8
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

471

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.3k

| | | |