Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Serapp teşekkürler

• @Serapp merhaba ds260 mı ds160 mı, ayrıca bi pdf link var ama kaldırılmış diyor tıklayınca forumun başında formu nasıl dolduracağımiza dair örnek var mı acaba teşekkürler

• ⭐⭐

@al_ti74 DS-160 formunu doldurmanız lazım. DS-260 formu göçmen vizeler için. İlk iletide de mevcut olan şu adreste örnek bir pdf mevcut. https://yesilkartforum.com/forum/assets/uploads/files/1621235730986-ds160-formu-doldurma.pdf

• @tufank çok teşekkür ederim

• Merhabalar 19 ekimde Dv1 greencard vizem ile abd ye ilk girişimi gerçekleştireceğim bu süreçte benimle birlikte ablam 1 haftalığına hem amerika gezisi hemde beni yerleştirme amaçlı gelmek istiyor. fakat b1 vizesi yok bizde basvuru yapmayı dusunuyoruz. ds 160 formunda beraberinde gideceğiniz yolculara beni ekleyecek bu vize almasında sorun teskil edermi

• ⭐⭐

@rebul59 Ablanızın profili nasıldır, evli mi bekar mı, evli ise çocuğu var mı, çalışıyor mu?
    Bir sürü kriter var. Eğer bekar ise ve geri döneceğini kanıtlayan sebepler yok ise ve formda sizinle gideceğini yazarsa gidip dönmeme şüphesi yaratabilir onların nazarında.

• abd ye tatil amacı ile gelmek isteyen biri abd de yaşayan green card sahibi birini referans göstermesi avantaj mı dezavantajmı olur

• @mehmet-ein-avanaş amerika turist vizeleri avrupa schengen vizesi gibi referans yoluyla alınmıyor. böyle birşey sizi daha fazla sıkıntıya sokabilir. fakat mülakat esnasında ablanız kardesınız veya babanız anneniz ordaysa size tanıdığınız var mı diye sorulduğunda doğru cevap verin

• @tufank merhabalar ds160 formunu doldurdum foto eklendi çıktısını almak kaldı bundan sonra ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkürler

• @al_ti74 bu başlıkta yer alan ilk iletiyi okudunuz mu? sorunuzun cevabı orada bile yer alıyor. pek çok insan emek vererek başlıkta büyük bir bilgi kaynağı oluşturmuş, sizin de bu emeğe karşılık vaktinizi ayırıp okumanız en doğrusu olur. bu şekilde adım adım hazır bilginin size sunulmasını beklemeniz forumun amacına uygun olmuyor.

• ⭐⭐

@al_ti74 bundan sonra yapılacak işlem https://ais.usvisa-info.com sitesine kayıt olmak ve randevu aşamasına geçmek. bu başlığın ilk iletisinde randevu alma ile ilgili bilgileri içeren pdf dosyası mevcut.

• @n-cavit sorularımda sizi rahatsız eden ney tam olarak anlayamadım, bana forumun amacına uygun olan ney açıklarmısın soru soramayacaksak forumun amacı ney biliyorsan yardımcı olursun bilmiyorsan karışma

• @tufank çok teşekkür ederim hocam bilmeyen birisi olursa bende yardımcı olacağım en azından Ds160 nasıl doldurulur öğrendim

• Konsolosluğa gitmeden kimler vizelerini yenileyebiliyor? 10-11 yıl önce vize alan birisi tekrar turist vizesi için görüşmeye gitmesi gerekiyor değil mi? Teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@bilings şu adreste mülakattan muaf olmanın şartları mevcut: https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv/information/niv#how_to_renew_visa

Mülakakattan muaf olup vize yenileme

Vize yenileme işlemlerini alan bazı Konsolosluk Bölümleri vardır ve gerekli nitelikleri taşıyan başvuru sahipleri yüz yüze görüşmeye ihtiyaç duymayabilir. Uygunluk, randevu planlama sürecinde sorulara sistemde verilen cevaplara göre belirlenir. Ancak, konsolosluk görevlileri herhangi bir vize başvurusunda bulunan kişi için bir mülakat talep etme hakkını saklı tutar.

"Mülakattan Muaf Olma" sürecine hak kazanan başvuru sahiplerine, bu web sitesi aracılığıyla vize randevusu planlama akışını tamamladıktan sonra, belgelerini seçilen konsolosluk bölümüne nasıl kurye ile göndereceği veya bırakacakları konusunda talimatlar çıktısı sağlanır.

Spesifik gereksinimler ülkeye göre değişiklik gösterebilir, ancak genel olarak yenileme mülakatı muafiyet işlemine hak kazanabilmek için başvuru sahiplerinin aşağıdaki şartların bir kısmını veya tamamını karşılaması gerekir:

• Başvurduğunuz ülkede verilen ve halen geçerli olan veya son 12 ila 48 ay içinde süresi dolmuş bir vizeyi yeniliyor olmak
    • Başvurunun yapıldığı ülkenin yerel vatandaşı veya daimi ikametgahı olmak ve ülkede fiziksel olarak bulunmak
    • Son vizenin alındığı sırada 10 parmak izi vermiş olmak
    • Bir önceki sağlanan vizenin çalınmış, zayi veya iptal edilmemiş olması
    • En son vize başvurusu reddedilmedi
    • Diğer uygunluk şartlarını karşılamak
  • ⭐⭐

• @tufank Tufank hocam tekrar merhaba gösterdiğiniz yönergeleri takip ettim ais e kayıt oldum randevu aşamasına geçtim ama bana ilk uygun randevuyu Ankara için 8 Ağustos 2024 diyor yani nerdeyse 1sene sonra bu normal mi randevuya devam edeyim mi yada yapılması gereken bir şey var mı bilmiyorum

• ⭐⭐

@al_ti74 evet maalesef ileri tarihe veriyor. ara ara kontrol edip öne çekme şansınız var. öncelikle ilk randevuyu alın sonrasında takvimde boşluk oluştukça geriye çekebilirsiniz. eğer çok erken bir tarihe randevu almaya ihtiyacınız var ve bilgisayar başında takip edemem derseniz benim de kullandığım şu hizmetten faydalanabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/6178/rushvisasnow-danışmanlığın-göçmen-olmayan-vize-randevularını-öne-alma-hizmeti

eğer vaktim var ben ara ara bakar kendi başıma hallederim derseniz mutlaka bu seçtiğiniz tarihten daha erkene çekme şansınız olacaktır.

• @al_ti74 kimse soru soramazsınız demiyor. daha önce ilk iletide aradığınız bilgiler olduğu söylenmiş, siz ısrarla hazır bilgi önünüze gelsin istiyorsunuz. bu üslubunuzla sizinle tartışacak değilim.

• @tufank teşekkürler benim gibi bilmeyenler için çok değerli bilgiler, ücreti yatırıp mı takip edeyim yatırmadan mı hocam

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.1k

| | | |