Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @erenist Özellikle orjinalini ve fotokopisini istiyorlar.Geçmiş mülakat deneyimlerinde e devlet mezuniyet belgesi goturende oldu , kabul aldıklarını yazmıslar ama riske etmeyin derim.

• @emri Şu aşamada hiç bir mail almayacaksınız.Elektronik yolla dosya istemedikleri icin dosya maili de almayacaksınız.Her ay yayınlanan bültenlerde case nonuzun cut-off a girmesini beklemeniz gerekiyor.Bundan sonra mülakat alma ihtimaliniz olusur.Ankaranın gecen seneki verilerine bakarsak mülakat almanız imkansız olmasa da ihtimali acıkcası az.Bu yuzden simdiden dosya tasıma seceneklerinizi arastırmaya baslayın ve numaranız cut off a girdikten sonra bu secenegi degerlendirin derim.Ankaranın bu sene için geldigi en yüksek case no 14k lardaydı.

• @asilolcu Numaranız cut-off a girdikten sonra dünyadaki diger oturumsuz mulakat veren konsolosluklara dosya tasıma sansınız olacak ki sizin case nonuz goz onune alınırsa simdiden arastırın derim.Bu ulkelere vizesiz girebilmek baya onemli bir sans.Özellikle gecen sene dosyasını bir ümit Viyanaya tasıyıp Schengen alamadıgı icin mülakat kaçıran talihliler oldu.

• @Oğuz-Ergin Linkedn de profilinizi güncelleyip , profil metninde taşınma tarihinizle alakalı tanıtıcı bir metin yazarsanız , uzun vadede çalışan arayan kurumsal firmalarla mülakata girme şansınız var.Tabi ki bir USA contact no'nuz olmaması süreci zorlastırıyor.Ama şu anki iş alanınıza göre en cok istihdamı verebilecek sanayisi veya o sektoru olan sehirleri secerseniz , bu isinizi daha da kolaylastıracaktır.İyi bir resume ve linkedn profili de olsa tadından yenmez 😃 . Ama şu an sadece bültenleri ve mülakatları takip edin çünkü süreç düşündüğünüz kadar hızlı ilerlemeyebilir.Şimdiden başarılar umarım her şey istediginiz gibi olur.

• @lumos hocam şuan evden uzaktayım işten dolayı, dosya numaramı hatırlamıyorum o yüzden giremedim bilgilerimi. Bana yardımcı olabilir misiniz sorum hakkında

• ⭐⭐

@erenist Merhaba, sorulariniza cevap alabilmek icin oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

DV sureciyle ilgili ozellikle de 2024 talihlisiyseniz, sorularinizi sormaniz gereken basliga bu linkten ulasabilirsiniz.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @kaankoca bu stajın süresi belli mi aşağı yukarı bir tarih verebilir misiniz ? Aksi taktirde resmi olarak gideceğiniz için buradaki sigortanızın devam edeceğini düşünmüyorum.
    Lakin süreciniz daha yeni başlıyor ve uzun bir süreç bu süre zarfında stajınızı yapabileceğiniz düşünüyorum.

• @R-Mutt 1 sene 4 ay daha var kalan süre

• İlk mailler gelmeye başlamış. Mail alan arkadaşlar paylaşabilir mi?

• @fatihdonmez bilgiye ulastiginiz yeri ögrenebilir miyim?

• Herkese Selam Eyalet seçimi hakkında kafam karışık bildiğiniz ayrıntılı kaynak ya da video var mı seçimimi kolaylaştıracak Teşekkürler

• Merhaba. Case numaram Dv2024eu000023xxx binler de. Anladığım kadarıyla mülakat sırası gelme durumu bizim için kritik. Yurt dışı mülakatı için süreci nasıl takip edebilirim?

• @ertogrl Öncelikle lütfen vize sürecinizi imzanıza ekleyin ve bilgilerinizi excele girin. DV2024 ile ilgili başlıkları okursanız sorularınıza cevap alabilirsiniz. Dediğiniz gibi yüksek ihtimal bizlere mülakat vermeyecek Ankara. Dosyamızı taşımak için başka ülkelerin konsolosluklarına mail atacağız. Bununla ilgili ayrıntıları da DV2023 mülakat tecrübelerinde bulabilirsiniz.

• @ertogrl Mülakat deneyimlerini okuyabilir ve sitede 'dosya taşıma' yazarak bilgi edinebilirsiniz.

• ⭐⭐

@ertogrl Merhaba, sorularinizi sormadan once hem lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin hem de forumda arama yapin lutfen.

Imzaniza ek olarak, bilgilerinizi talihliler icin olusturulan ve verilerin toplanarak aanliz edildigi 2024 tablosuna eklerseniz surec sizin icin daha faydali ilerler.

• ⭐⭐

arkadaşlar merhaba muslu hukuk bürosu artık soruları yanıtlamıyor mu? bir kaç yorumunun altına bende bişeyler yazıp soru sorcaktım beceremedim... deport edilmek ( aslında bir anlamda gönüllü deport gibi mahkemede sorulmuş ne yapmak istiyorsun gitmek istiyor musun diye)ve bununla ilgili alınan mahkeme kararına ulaşmak için verilen linklere tıkladım access denied yazıyor hepsinde hep beraber ortadan kalktılar herhalde FOIA yapmak ve checklist of required initial evidence olarak arat falan diyorlardı tam amacıma ulaşacakken verilen linkler de poffff oldu.bu arada tüm bunları deport başlığı altında tarattım ve o şekilde başlıklara ulaştım ama istediğim bilgilere kavuşamadım... o zamanında yapılmış mahkeme dosyalarına isim soyisimli falan ulaşılabilir mi acaba turist vizeleri zaten sorunlu sorun çıksın istemiyorumda bir fikri olan var mı?

• @Oğuz-Ergin gitmeden önce iş bulanların deneyimlerini okumuştum. gc aldıktan sonra abd’ye yerleşenlerin deneyimlerini yazdığı başlıkları okumanızı tavsiye ederim. linkedin profilini ona göre düzenleyip skype üzerinden abd numarası alarak iş görüşmeleri yapanlar vardı

Benzer Başlıklar

• 22189
  • 906
  • 22394
  • 13339
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |