Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells çok teşekkür ederim bilgi için.

• Bilgi amaçlıdır konusu açıldığı için buraya yazmak istedim..
    Almanya durumu karışmış arkadaşlar ne olduğu belli değil bence kimlik bilgilerinizi vereceğiniz kurumları daha dikkatli araştırmalısınız diye düşünüyorum saygılarımla..

Almanya'ya 2 - 3 Bin avro maaşla 10 Bin Türk işçi alımı ile ilgili Almanya Başkonsolosluğu tarafından yeni bir duyuru yayımlandı.

Yapılan açılamada ise;

"OBM firmasıyla Federal Hükümet arasında Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili herhangi bir anlaşma bulunmamaktadır. Federal Hükümetle Türk Hükümeti arasında da basındaki haberlerde sözü edilen meslek gruplarının Almanya’da istihdam edilmeleri konusunda özel bir işçi alımı anlaşması da yoktur.

Nitelikli bir meslek eğitimi almış uzman personele Almanya’da özel sektörün bazı branşlarında ihtiyaç duyulmaktadır. Federal hükümetin http://www.make-it-in-germany.info.tr/ adlı enformasyon portalında bu olanaklar hakkında bilgi verilmektedir.

Vize ve çalışma izni başvuruları için halen aynı kurallar geçerlidir. Bu kurallar Büyükelçiliğin web sayfasında https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/05-VisaEinreise/-/1514554 linkinde bulunmaktadır." denildi.

umarım yasak degildir
    Kaynak:https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/vertretungen/botschaft/-/2165008

• @mrrobot greencard en ucuz yol gorunuyor..paran varsa butun yollar acılır zaten yoldan cok ne var 🙂 onemlı olan en ucuz en ıyı yol en kesın yol hangısı

• bu OBM televızyonda show tv de sanırım cıktı yayınlandı ayrıca boyle bır kurumu bılıyorum ben taseronluk yapıyorlar.. sımdı bu paylastıgınıza gore almanya boyle alımda bulunmuyor mu anlamı cıkıyor?

• İşin ciddisi OBM firmasına bende başvuru yaptım. Taşeron olduğunu da biliyorum. Bunların çıkarı olmasa böyle birşey yaparlar mı? Almanyada işçi mi kalmamış? Alışmışlar Türkü öpmeye ver eline bi meblağ lağım bile temizler diyorlar. Şuanda Avrupa gözünde Suriyeliden öte birşey değiliz.

• HERKESE MERHABALAR. BİZDE BU SENE İLK KEZ BAŞVURDUK. HEPİMİZE HAYIRLISI BAKALIM. BEKLEMEDEYİZ.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nilfersev bol sanslar.

• @nilfersev DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

HERKESE MERHABALAR. BİZDE BU SENE İLK KEZ BAŞVURDUK. HEPİMİZE HAYIRLISI BAKALIM. BEKLEMEDEYİZ.

Aramıza hoş geldiniz iyi şanslar

• @hsndmn basvuruyu nasıl yaptın ne istediler? nezaman basvurdun ve ne olarak basvurdun

• Evet beklemedeyiz, çıkar ve umarım gideriz.

• ⭐⭐ Yasaklı

atarsa 155

• hayali olup hayata geçirmek isteyenler.!
    hersey gönlünüzce olsun..
    inşallah 2020 dv lottery
    randomly selected ile bizi selamlar
    buyurun vizeniz der.
    herkese selamlarrrr...

• Bende bekliyeyim şu köşede...

• Merhaba,
    Yeni kaydoldum buraya ve ilk kez Green Card cekilisine basvuru yaptim. İlk kez green card icin inceleme yapiyorum.
    Su konuya bir aciklik getirmeniz mumkun mu ?
    DV2020 ye basvurdugum icin 2020 yilinda Amerikaya giris yapilmasi mi gerekiyor. 2019 7 mayista cekilis sonucu aciklanacak. Sonrasi evrak hazirliklari mulakat vs.. Giris 2020 yilinda mi olmali ? Surec takriben ne kadar suruyor? Aydinlatirsaniz sevinirim 🙂 tesekkur ederim .
    Ayrica hepimize bol sans 👍🏼

• @heavenblue öncelikle hoşgeldiniz ve bolşans..

Talihli olursanız size verilecek sıra numarasına göre Ekim2019-Eylül2020 arasında görüşmeye çağırılacaksınız, bu görüşme sonrasında yaklaşık 6 ay içinde giriş yapmanız gerekecek.

• Arkadaşlar herkese merhaba aklıma takılan bi soruyu sormak istiyorum biraz erken ama dediğim gibi aklıma takıldı işte
    Yakın zamanda güzel bi haber aldım baba oluyorum eşim birbuçuk aylık hamile
    Hesaplamalarımıza göre herşey yolunda giderse 2019 temmuz sonunda çocuğumuz doğacak ancak çekiliş sonuçları mayıs ayında açıklanıyor eğer kazanırsam ds 260 formunu ne kadar erken doldurursak okadar iyi diye duydum bu durumda benim bu formu doldup daha sonra çocuk doğunca tekrar formu güncelleyip çocuğu eklemem mi daha doğru olur yoksa formu doğumdan sonra doldurmam mı?
    formu doldurmayı ertelersek ne gibi problem olabilir
    Herkese teşekkürler

• @volkanu
    Hosbuldum. Cevap icin cok tesekkurler 🙂 Profillerin altindaki imzalardan birseyler cikarmaya calismistim. Emin olamadim sorma geregi hissettim. Sagolun 🙂

• @özcngzl öncelikle tebrikler, sağlıkla kucağınıza alın inşallah.

Bu durumda en mantıklısı direk formu doldurmak, görüşme tarihi belli olduktan sonra da formu açtırıp güncellemek oluyor sanırım.

Kazandıktan sonra evlenenler de bu şekilde yapıyor örnek olarak.

• @volkanu teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@özcngzl DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar herkese merhaba aklıma takılan bi soruyu sormak istiyorum biraz erken ama dediğim gibi aklıma takıldı işte
    Yakın zamanda güzel bi haber aldım baba oluyorum eşim birbuçuk aylık hamile
    Hesaplamalarımıza göre herşey yolunda giderse 2019 temmuz sonunda çocuğumuz doğacak ancak çekiliş sonuçları mayıs ayında açıklanıyor eğer kazanırsam ds 260 formunu ne kadar erken doldurursak okadar iyi diye duydum bu durumda benim bu formu doldup daha sonra çocuk doğunca tekrar formu güncelleyip çocuğu eklemem mi daha doğru olur yoksa formu doğumdan sonra doldurmam mı?
    formu doldurmayı ertelersek ne gibi problem olabilir
    Herkese teşekkürler

Surec Ekim ayinda baslayacak, onun oncesinde formu dilediginiz zaman doldurabilirsiniz, bir problem yasamazsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |