Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gökhanbilgili, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

arkadaşlar onay alana herkese hayırlı olsun diyorum. ben niyet mektubuna ve 5257 formunda vize reddi aldınız mı? sorusuna takıldım mayıs ayında Yunanistan vizem ret verilmişti bunu yazmam mı gerekiyor orayı çözemedim birde şu niyet mektubu için yardımcı olacak olan varsa veya başvurusunda farklı bir şey ile karşılasan olup da çözen varsa bu konuları da yazarmısınız rica etsem.

3 kere Schengen vizesinden ret almıştım ve niyet mektubum yoktu. Onay aldım.

• Bu ileti silindi!

• bu ret olaylarını cenk beyın anlattıgı vıdeodakı bolumlere yazdınız mı yani. ve yazarken bır acıklama yaptınız mı? acaba

• Merhaba kolay gelsin, 27 yaşında Tarih Öğretmenliği mezunu işşiz bir erkeğim. 3000 CAD ile turist vizesine başvuracağım. Vizeye başvuruda bulunurken dürüst olup 6 aydan fazla kalmak istiyorum ve gelme sebebim diğer diye seçip mektupta asıl olarak oraya gidip çalışma amacıyla başvurduğumu söylesem vize onay için herhangi bir artısı olur mu? Cenk bey videoda 6 aydan fazla kalma ve gitme sebebi diğer olarak seçince bende bir kafa karışıklığı oluşturdu.
    İkinci sorum uçak bileti rezervasyonu için nasıl bir yol izlemeliyim? Çünkü hiçbir site rezervasyon yaptırmıyor iadeli biletler de çok pahalı.
    Bir de hem turistik destinasyon olarak gösterme hem de aslında iş bulma açısından hangi şehirler en mantıklı olur? İyi derecede ingilizcem var ve nitelik gerektirmeyen her işte çalışabilirim. tarım ve petrol sondaj gibi ağır fiziksel işler dahil. CEğer cevaplarsanız çok minnettar olurum.

bu ret olaylarını cenk beyın anlattıgı vıdeodakı bolumlere yazdınız mı yani. ve yazarken bır acıklama yaptınız mı? acaba

Evet. Örneğin, İtalya - Turizm (ret) gibi. Deport veya başka bir durum olsaydı onu da yazacaktım.

Normalde Fransa ile bilgi paylaşımı var diye biliyorum, Fransa'dan ret almıştım en son. O nasıl engel olmadı ilginç 🙂

• @katafalk2 tüm retleri göstermiş olduğunuz örnekteki gibi mı yazdınız yani. başvuru numarası red cevabı gıbı yanıtları yazmadınız mı ?

@katafalk2 tüm retleri göstermiş olduğunuz örnekteki gibi mı yazdınız yani. başvuru numarası red cevabı gıbı yanıtları yazmadınız mı ?

Ekran Alıntısı.JPG

5257e formunda şu şekilde doldurmuşum

• @grounddreamer, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@katafalk2

ben çalışma izninden bahsediyorum.

ama galiba siz visitor vize başvurusundan bahsediyorsunuz. daha parmak izi vermediğinize göre henüz visitor vizeye başvuruyorsunuz.

Visitor vizeye başvururken " 6 aydan kısa geçici" olarak işaretleyeceksiniz zaten

Siz de aynı şekilde 6 aydan kısa seçip turistik seyahat amaçlı mı gittiğinizi beyan ettiniz? Cenk Bey'in videosunda 6 ay'dan fazla seçeneğini seçtiğini ve gitme sebebini turizm yerine diğer seçeneğini işaretlediğini gördüm siz de o şekilde mi yaptınız?

• @katafalk2, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@gökhanbilgili, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@katafalk2 tüm retleri göstermiş olduğunuz örnekteki gibi mı yazdınız yani. başvuru numarası red cevabı gıbı yanıtları yazmadınız mı ?

Ekran Alıntısı.JPG

Hayırlı olsun vizeyi almışsınız şimdi gitme faslı. Siz doldururken Cenk Bey'in videosundaki gibi turizm yerine diğer seçeneğini mi seçtiniz? Depremle ilgili ikametgah, fotoğraf gibi belgeleri gönderdiniz mi?

• arkadaşlar pasaportu kargoyla gönderenler hangi işlemler yapılıyor süreç ne kadar sürüyor

• @eray96, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@katafalk2, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@gökhanbilgili, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

Ekran Alıntısı.JPG

Hayırlı olsun vizeyi almışsınız şimdi gitme faslı. Siz doldururken Cenk Bey'in videosundaki gibi turizm yerine diğer seçeneğini mi seçtiniz? Depremle ilgili ikametgah, fotoğraf gibi belgeleri gönderdiniz mi?

Merhaba. Teşekkürler. Videoyu izlemedim.

Galiba bir hata yapmışım 😢 6 aydan kısa ve turistik seçmiştim. Diğer diye seçince daha fazla belge istiyordu ve finansal gücüm yok, hem birikim hem iş anlamında.

Bu durumda bu vize ile gidersem orada kalışı uzatma, çalışma iznine çevirme gibi bir ihtimal yok mu?

• @katafalk2 Var diye biliyorum gidince başvurabilirsiniz. Diğer seçeneğini işaretleyip baktım o zaman oradan bir sponsorun bilgilerini istiyor ve detaylı şekilde ne amaçla gittiğini soruyor.

• Merhaba. Kanada turist vizesi için başvuru yapmak istiyorum. İstanbul'dayım. İnternetten baktığımda bir çok şirket var. Hangisi ile çalışmayılım?

• TS2023 Kapsamında 3. kişininde başvurusu ( Belki başka alanlarda vardır ama bildiğimiz 3. kişi ) onaylanmış .

Darısı başımıza diyoruz 🙂

WhatsApp Image 2023-08-02 at 08.57.10.jpg

• @grounddreamer umarim hocam 🙏🙏

• bu aralar kanada turist vizesine başvuracaklar dikkatli olsun.
    yakın arkadaşım nisan 1'de başvurdu, başvurmadan önce abdden acil randevu ile c1d(gemici vizesi) ve b1 aldı.Haziranda vancouverdan gemiye binecekti lakin vizeyi temmuz sonunda onayladılar.
    ciddi anlamda uzun sürüyor bu aralar.

• Depremzede olarak yazıyorum Kanada'nın depremzedeleri için çıkardığı çalışma izni ve vize türü için çok bilgi kirliliği dolaşıyor bu vize türüne ve çalışma iznine Türkiye'den başvuran bir arkadaş bu süreci anlatırsa sevinirim farklı danışmanlık şirketleri bile farklı farklı dönütler yaptı kafam daha çok karıştı bu süreci nasıl ve hangi yöntemle geçtiniz merak ediyorum şimdiden teşekkür ederim.

• @grounddreamer, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

TS2023 Kapsamında 3. kişininde başvurusu ( Belki başka alanlarda vardır ama bildiğimiz 3. kişi ) onaylanmış .

Darısı başımıza diyoruz 🙂

WhatsApp Image 2023-08-02 at 08.57.10.jpg

hayırlı olsun. başvuru sonuçlanana kadar kanada'da kalmak gerekiyor mu?

• @katafalk2 Hayır gerekmiyor. Çalışma iznine başvurup geri dönebilirsiniz. Ancak, onaylanırsa çalışma izni basılı belge olarak Kanada'da göstereceğiniz bir adrese geliyor. Güvenilir bir posta adresi şart.

• Merhabalar, IMM5713e formunda sadece başvuru yaparlarnım biglisi girmek gerekiyor yoksa çocuklar dahil .ekirdek ailenin hepsinimi? Bu form daha önce yoktu bugun geld bana

Benzer Başlıklar

• 3
  • 884
  • 8
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |