Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@sumeyyenur şimdiden araştırmaya başlamanız çok iyi. ancak her konsolosluk o ülkeyle hiçbir bağınız yokken sırf dosya taşıma amacıyla iletişime geçmenizi olumlu karşılamayabilir, bunun da ötesinde oturum aldıktan sonra isteğinizi geri çevirebilir. bunu lütfen unutmayın. bol şans dilerim.

• @maximtk Teşekkür ederim öneriniz için. İlk önceliğimiz tabi ki Ankara sonrasında daha önce dosya taşımayı kabul etmiş ülkeler(önceki insanların tecrübe yazıları sağolsun) sonrasında vizesiz ülkeler, sonra e-vize ve kapı vizesi veren ülkeler şeklinde ilerlerim diye düşünüyorum. Oturum alma şansımız olacağını pek düşünmüyorum maalesef. Her tuşa basacağız mecbur şansımızı kaybetmemek için 🙄 çok teşekkürler umarım bu senenin aksine 2024te herkes vizesini alır 😞

• @ozdemirorhan vizenizi inşallah vok kolay bi şekilde alirsiniz

• @ismail-kansız en son temmuz 21de girdiğimiz mülakatta 2 personel dv sürecine bakıyordu sadece

• @fatihdonmez bu cn ile bir tık rahat olabilirsiniz çok acele etmeyin bence biraz Aralık ayını ocak ayını bekleyip öyle hareketr başlayın önceliğiniz sürecin ilerleyişini görmek olsun

• @ptcuye35 hiç beklemeden schengen vizeniz yoksa önceliğiniz bence o olsun ardından süreci iyi takip edip dv23 deneyimlerini çok iyi okumanız lazım ve sonrasında vizesiz onaylama ihtimali olan Ülkelere de iyice bakıp mailleri göndermenizi öneririm

• @ptcuye35 Erken submit etmiş olsaydınız bile Ankara’dan mülakat alamayabilirdiniz, Ankara bu sene bu case numaralarına çıkmadı çünkü, dosya taşımak için araştırma yapsanız iyi olur

• @ptcuye35 https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Vq0zFoWQ3K5BdelgZt_0JeYdl2pCIJu3iUQH291KUe4/edit?usp=drivesdk burda liste var ama yinede araştırın başka konsololsuklar çıkabilir

• @adaderyaela Teşekkür ederim, inşallah sizde alırsınız vizenizi, güzel bir CN numberiniz var. Yine de süreci iyi takip etmenizi oneririm.

• merhaba arkadaşlar. öncelikle tebrik ederim. ama hemen sevinmeyin lütfen. zaten okumuşsunuzdur ama yine söyleyeyim; ds Submit tarihiniz önemli. umarım bir an önce yollamışsınızdır. bunun dışında sıra numaranız. biliyorsunuz bu sene 32 binde kapattılar süreci. umarım bu sene daha pozitif bir yıl olur. Ankara'nın performansı sizi de hayal kırıklığına uğratmaz umarım. dosya taşıma işlemini sıra numaranız çok ilerideyse düşünün ve aksiyon alın derim. yeşil pasaportu olanlar Schengen ülkelerine, olmayanlar da Schengen istemeyen ülkelere (oturum istemeyen) ülkelere dosya taşıma için harekete geçmeli ancak şu an çok erken. numaranız current olunca Ankara'dan mülakat alamazsanız bunu yapın.

• @happycandy Bilgi için teşekkürler, benim durumum hakkında bir değerlendirme yapmanız mümkün mü rica etsem? 20800lerde 31 Mayısta formu göndermiş biri olarak yurt dışına taşıma işlemiyle gitme şansımı nasıl görürsünüz? Şimdiden teşekkürler.

• @ptcuye35 Dosya taşıma için seçeneklerinizi önceden belirlemeye başlamanız, süreç içinde yaşanacak her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklı olmanızı sağlar diye düşünüyorum. Schengen vizeniz varsa ya da vizeyi almakta sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorsanız, Avrupa konsolosluklarının önceki yıllardaki performanslarına göz atarak şimdiden fikir sahibi olabilirsiniz; ancak DV 2023 talihlisi olarak belirtmeliyim ki, mülakat aldığı halde schengen alamadığı için sorun yaşayan talihliler de oldu malesef. Bu sebeple belki de ilk etapta vize istemeyen ülkelerin konsolosluk performanslarına bakıp listenizi oluşturmanız daha iyi olabilir. Süreç ilerledikçe dosyanızı taşımaya karar verirseniz, listenizde sadece ufak tefek revizeler yaparak konsolosluk araştırmasına vakit harcamamış olursunuz.

• merhaba,
    Öncelikle forumda bulamadığım için buraya yazıyorum. Yönlendirme olursa girdiyi silebilirim.

ds-260 formunu 10 mayısta doldurdum. 10 mayısta "yanıtlamayınız" başlıklı mail geldi.

şimdi mülakat tarihini içeren bir mail mi gelecek? yoksa öncesinde evraklarımın tamam olduğuna dair bir mail mi gelecek?

bu aşamada süreç nasıl oluyor acaba?

• @emri Şu an yapmanız gereken sakince bülteni, mülakat dağıtımlarını ve forumdaki verileri tecrübeleri yakından takip etmek.

Ancak; sizin yerinizde olsam cn’ınızı gözönünde bulundurarak, eğer zaman ve maddi imkanınız varsa hiç vakit kaybetmeden dosyamı taşımayı planlardım.

• Yasaklı

@emri öncelikle sürecinizi anlamak için lütfen DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları başlığının ilk iletisini dikkatlice okuyun.

normalde mülakat verilmesini beklemekten başka yapacağınız bir şey yok, fakat numaranız görece yüksek olduğu için Ankara'da sıranızın gelmemesi ihtimaline karşı mutlaka dosya taşımayı düşünün.

• @emri öncelikle yapmanız gereken pek birşey yok artık fakat size tavsiyem dosya taşıma ile alakalı konuları inceleyin özellikle abd turist vizeniz varsa aos başlığını inceleyin sonrasında schengen vizeniz varsa ekimden sonra hiç durmadan dosyayı taşıyabileceğiniz ülkeleri araştırıp mailler atmaya başlayın derim

• cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. dosya taşıdığımızda (örnek sırbistan) orada yapılacak mülakat ingilizce mi oluyor. benim ingilizcem B1 seviyesinde. eşimin ingilizcesi yok. türkçe mülakat şansımız olur mu?

• @emri Asıl talihli siz misiniz eşiniz mi?

• asıl talihli benim. ve bu sorudan anladığım kadarıyla türkçe mülakat şansım yok 🙂

• ..........

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |