Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ozdemirorhan merhabalar mulakati Ankaradayım aldınız 13 k lardasiniz heralde

• @Tahsin-Sav iyi dileklerinizden ötürü teşekkür ederim, inşallah sizde alırsınız vizenizi ve önünüzdeki yaşamınız çok güzel olur.

• @adaderyaela Evet Ankara'dan aldım. Sıra numaram imzada göründüğü gibidir. 135**

• @myna konsolosluk taşınmış galiba bide yeni personeller alınmış bu dv24 sürecini hızlandırmazmı

• @ismail-kansız geçen senede yeni yere taşındı lar ve personel alındı dendi o şekilde olmadı maalesef case numberi niza göre hareket edin derim ugur gucarslan"ankaraya guven olmaz" dedi ve biz kurtardık kendimizi erken kalkan yol alır... hep formu takip edin derim. Ama sizin case number ve sumbit tarihiniz çok iyi inşallah gelir size zaten ama yinede tetikte olun formu takipte kalin derim eski zamanda vizesini alan lar olmus ve pandemiden dolayi amerikaya gidememis olanlar olmus 👍🙏 dünyanın binbir türlü hali var...

• @ismail-kansız mehmet beyin de yazdığı gibi aslında ankaranın bunu yapması hızlanacakları anlamına gelmiyor, yüksek ihtimal mülakat alırsınız ancak yine de tetikte olmanızda fayda var.

• @mehmetizmirli çok teşekkür ederim. Gittiğimizde kalacak yerimiz mevcut. Sadece oradaki süreçten emin olamıyorum. Gittik hemen greencard vereceklerse sorun değil masraf kısmı. ancak 3 ay bekleyeceksek o sıkıntı. Zihnen gidişi kafaya koyunca insan hemen olsun yenisine odaklanalım istiyor. AOS süreci sonrası mülakat için yine mail alıyor olacağız değil mi? ona uygun şekilde ilerleyebiliriz. Tüm bunları soruyorum belki de bu sene bu anlamsız mülakat gelmeme yada geç gelme süreci ortadan kalkar.

• @ismail-kansız Dosya numaranız efsane hocam, hiç bir problem çıkmaz

• @fatihdonmez aos süreci tamamen farklı bir süreç onla ilgili deneyimler ve Başlık var forumda bence bütün aklınızdakiler soruların cvp orda.insallah önce turkiyeyi bekleyin sonra adminler size doğru şekilde yapın yada yapmayın der ona gore aos sürecini baslatirsiniz

• Yasaklı

Merhaba, ben ds260 formunu doldurmustum ancak onay sayfasının fotografını cekmısım.Ne e mail var elimde ne de pdf formatı. Ona nasıl ulasabılırım acaba

• Yasaklı

Arkadaslar formumu gönderdikten sonra mail alamadım.ama ds260 formu onayı numaram ve barkodum var. Fotografını cekmıstim. Lutfen yardım edin 😞Bu nedemek o formumu nerden alabılırım.

• Şu sürecini imzasına taşımayanlara cevap vermeyin. Yeter artık ne anlamaz insanlar var.

• @fatihdonmez TR’de mülakat alamama durumuna karşı cepte dursun bu opsiyon, biraz bekleyip gidişata göre karar verirsiniz. 3 ay bekleyip süreci başlatanlar olduğu gibi beklemeden başlatanlar da oluyor. Her türlü greencard’ın gelmesi hemen olmayacak, sabretmeniz gerekecek.

Orada sürece girdiğinizde doldurup postalamanız gereken formlar, belgeler çekler sağlık raporu banka hesap bilgileri derken bir sürü adım var, bunları tamamlamak kartı almak için yeterli olmuyor, tamamladıktan sonra sıranın size gelmesini de beklemeniz gerekiyor. Çünkü ofislerin elinde bir sürü dosya oluyor, sırayla işleme koyuyorlar. Çekiliş dosyaları önceliklendirilse de mali yılın başlarında oldukça yavaş ilerliyor, sonraya doğru hızlanıyor. Gidişata göre karar verirsiniz, karar verdikten sonra bu işlemleri yapabilmek için danışmanlık da alabilirsiniz.

• @melikee Öncelikle sürecinizi imzanıza taşıyın.
    Bu link üzerinden giriş yaparak ds260 formunuza ulaşabilirsiniz.

• Yasaklı

@bozyuruk buradan oldugunu sanmıyorum. Mulakattan once formumu acmak ıstemıyorum. Kotu niyetli davranmayalım lutfen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melikee "kötü niyet"?
    forumda kullandığınız ifadelere dikkat edin lütfen.
    bilmediğiniz bir konuda size verilen bilgilerin doğruluğuna emin değilseniz eğer bunu araştırmakta özgürsünüz.
    DV2023 talihlisi, mülakat almış birinin size kötü niyetli davranacağına inanmanız, sizin niyetinizi sorgulamamıza sebep olur.

bu fikirde olanlara forum ne yazık ki destek olmaz ve olmayacak da.
    sürecinizde bol şans..

• Merhaba arkadaşlar, ben de aranıza yeni katıldım.

2024 yılı talihlilerinden birisi benim; ancak malesef DS260 formunu biraz geç gönderdim. Sıralamam kötü olmasa da çok da iyi sayılmaz. Dosya taşıma anlamında bir öneriniz olur mu? Şimdiden yurtdışı konsolosluk araştırması yapmalı mıyım? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

• @ptcuye35 şimdiden yurtdışı konsolosluklarını araştırırsanız daha iyi olur, schengen vizeniz varsa o ülkelere mail atabilir yoksa da vizesiz ülkeleri de deneyebilirsiniz.

• @ptcuye35 Ben hangi ülkelerde konsolosluk var bu ülkelerin hangileri vizesiz hangileri e-vize ya da kapı vizesi ile kabul ediyor şimdilik bunları araştırıyorum. Süreç başladıktan sonra gidişata göre de konsolosluklara mail atmaya başlayacağım. Bu şekilde yapın kesinlikle demiyorum ben de yeniyim buralarda ama siz de buradaki iletileri okuduktan sonra nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.

• Yasaklı

@ptcuye35 özellikle Ankara gibi yoğun konsolosluklarda formu geç göndermenin hangi düşük numaralara şanslarını kaybettirdiğini 2023 tablosunda görebilirsiniz. sizin gönderme tarihiniz de Ankara için erken değil, o yüzden transfer için şimdiden araştırma yapmaya başlamanız yararınıza olacaktır. 2024'de hangi konsolosluğun ne gerektireceğini bekleyip göreceğiz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |