Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dlnsr selamlar can+ icin ayricalikli bir basvuru turu maalesef yok sizin vereceginiz yanitlara gore sistem kendisi eleme yapiyor bir an once vize basvuru adimlarini tamamlamaniz faydaniza olacaktir

• @dlnsr, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@katafalk2 başvuru yaptıysanız eğer amerika vizeniz varken ne kadar sürede sonuçlandı kanada vizeniz

Ben 20 Haziran'da başvurdum, 7 Temmuz'da parmak izi verdim. 10 Temmuz'da ek belge yolladım.

Henüz sonuç yok.

• @akmstdm, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

Bir baska arkadasa sorulmus ama bende cevaplayim yardimci olmak amaciyla, Abd vizem ve schengen vizelerim var , basvuruyu bayramdan onceki hafta yaptim ve sonuc yok henuz, son zamanlarda galiba sure uzamis durumda sonuc gelirse buradan yazarim

Muhtemelen afet açısından aciliyetin ve/veya önceliğin artık pek olmadığını düşünmüşlerdir sanırım.

• Arkadaşlar Merhaba,

8 Haziran'da başvuru yaptım, 12 Haziran'da parmak izi verdim. Bugün (14.07) onay aldım, pasaportu göndermemi istiyorlar. Yakın zamanda başvuru yapan veya yapacak olan varsa süre açısından bilgi vermek istedim.
    Not: Turist vize başvurusu

• @katafalk2 ek belge olarak ne istediler? ayrıca sizin abd turist olmasına rağmen ek belge mi istediler

@katafalk2 ek belge olarak ne istediler? ayrıca sizin abd turist olmasına rağmen ek belge mi istediler

Evet ABD vizem olduğu halde istediler. İkametgâh belgesi ve iş/çalışma durumuna dair belge istediler. Maaş bordrosu da vs. Bordro yollamadım ama personel hizmet dökümü ile personel kimlik kartımı yolladım.

Bir de belgeleri İngilizce/Fransızca yollayın yazmışlar ya da yeminli tercüme. Uğraşmak istemediğim için e devletten nasıl çıktıysa öyle yolladım.

Açıkçası böyle uğraştırqcaklarını bilseydim hiç bulaşmazdım.

• Kanada İstanbul konsoluğunda en erken turist başvurusu ne zaman alınabiliyor, kontrol eebileceğimiz resmi site adresi nedir?

• @Yolcu34 Selamlar vize basvurusu online bir sekilde oluyor pasaport teslimi parmak izi alinmasi gibi islemler icin vfs’e gitmeniz gerekiyor

• @ogün-burak selamlar. belgeleri türkçe mi yolladınız? başvuruyu nereden yaptınız yani ikametgah adresiniz. ayrıca çalışıyor musunuz?

• Bu ileti silindi!

• @ogün-burak Bey, Tapu, sgk dökümü ,evlilik belgesi gibi evrakları hangi dilde verdiniz?

• @ihsanozlen Merhaba, Niyet mektubu hariç tüm dökümanları Türkçe dilinde yükledim. İstanbul'da oturduğum için parmak izi ve fotoğrafı İstanbul VFS'den tamamladım.

• @eshat Niyet mektubu hariç tüm dökümanları Türkçe verdim.

• Çok teşekkür ederim. Bu arada hayırlı olsun vizeniz.

• @eshat Ben teşekkür ederim, darısı size 🙂

• arkadaşlar turiste başvuru yaptım , abd vizem var, 24ünde biometric randevum var. merak ettigim sey su, eger turist vizem geç gelirse, türkiyeden canada calısma iznine online basvuru oluyor mu, bazı danısmanlar tr içi de çalışma iznine başvuruluyor diyor bazıları kanadaya giriş şart diyor, konuyla ilgili net bilgisi olan nedir? resmi sitede kanada dışında olanlar da başvurabilir gibi bir yazı yazıyor. cevaplarsanz cok sevınırım

arkadaşlar turiste başvuru yaptım , abd vizem var, 24ünde biometric randevum var. merak ettigim sey su, eger turist vizem geç gelirse, türkiyeden canada calısma iznine online basvuru oluyor mu, bazı danısmanlar tr içi de çalışma iznine başvuruluyor diyor bazıları kanadaya giriş şart diyor, konuyla ilgili net bilgisi olan nedir? resmi sitede kanada dışında olanlar da başvurabilir gibi bir yazı yazıyor. cevaplarsanz cok sevınırım

Resmi sitede temporary visa için çok net bir şekilde "in canada" ibaresi mevcut. Kanada'da bulunan geçerli bir visitor visa sahibi olan kişiler için bu durum geçerli.

Kanada dışından yapabileceğiniz ise sadece Permanent Resident başvuruları, ona bir kolaylık var. ancak bu başvuru çeşidi kabul garantisi içermiyor, normal başvuru olarak değerlendiriliyor. Buna sağlanan Tek kolaylık pasaportsuz/eksik belgeli başvuruya izin veriyorlar ya da kabul aldıysanız kanayada pasaportsuz gidebiliyorsunuz depremde kaybolmuş olabilir diye.

Benim sitede yazanlardan anladığım bu şekilde.

• Arkadaşlar 4 Mayıs'da başvurduğum Kanada turist vizesine Amerikan vizem olmasına rağmen, hala herhangi bir cevap alamadım başvuruma ilişkin. Hem Ankara elçiliğine mail attığımda hem de web form oluşturduğumda, sadece auto-response alıyorum. Ne yapmalıyım nasıl ulaşabilirim ? Yardımcı olursanız sevinirim.

• @joker00, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

Arkadaşlar 4 Mayıs'da başvurduğum Kanada turist vizesine Amerikan vizem olmasına rağmen, hala herhangi bir cevap alamadım başvuruma ilişkin. Hem Ankara elçiliğine mail attığımda hem de web form oluşturduğumda, sadece auto-response alıyorum. Ne yapmalıyım nasıl ulaşabilirim ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Baya zaman geçmiş. E-mail adresine ulaşabildiniz mi? Ya da sosyal medyada Twitter, Facebook, Instagram vb. ulaşmaya çalışın isterseniz.

• Bu arada demin bana onay maili geldi.

Düzeltme: Bilgi olsun diye;

20 Haziran - Başvuru
    7 Temmuz - Parmak İzi Verme
    10 Temmuz - Ek Belge Talebi ve aynı gün belge gönderme
    24 Temmuz - Vize Onayı

(Güncellemeleri de buraya eklerim.)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |