Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

• Merhaba, Bdv ile yola girmis bulunuyorum. Kisa bir ozet yapayim, isinize yarayacak bilgiler olabilir.
    Bdv bu isin en iyisi diyebilirim, zoom’dan da gorusme yaptik verdikleri bilgiler acik ve net. Ayni zamanda Bdv’deki is ve eyalet cesitliligi cok iyi, bir cok secenek mevcut. Siteden kayit olup pozisyonlari inceleyebilirsiniz.
    Su anda turist vizem var, daha onceden de Abd ziyaretim olmustu.
    Islemlere buradan baslayip, aos ile sureci devam ettirecegim.
    Kisaca anlatmak gerekirse, LC filing date var, bunun onay surecini bekliyor olacagim Turkiye’de. Tahmini 6-8 suruyor. Sonrasinda Lc onaylandiktan sonra priority date’in current olmasini bekliyor olacagim yine. Bu surede hala Turkiye’deyim ve hayatima devam ediyorum. Current olduktan sonra Abd’ye gidis donemi basliyor. Abd’ye turist vizesi ile giris yapacagim. Tabii giriste multeci surecinden bahsetmiyoruz, bunu zaten geciyorum 🙂 Turist vizesi ile giristen sonra Bdv’ye gore 60 gun, konustugum baska bir avukata gore 90 gun sonra Aos icin basvuru yapacagim, I-485.
    Basvurudan sonra calisma izni yok, ulkeden ayrilmak yok. Bu en zor olan kisim. Bu da yaklasik 6-8 ay suruyor. Basvuruda ayni zamanda calisma izni ve seyahat izni basvurusu yapiliyor, kimine gore 3-4 ay sonra bu onaylaniyor. Yani 3-4 ay sonra calisabilir ve seyahat edebilir durumdayiz. Ama bu bilgi bende yok dolayisi ile boyledir diyemiyorum, bilenler yazabilir. Sonuc olarak 90 gun+ 6-8 ay toplamda yaklasik 9-11 ay ulkede bekleme suresi var. Bunu turist vizesi ile gelip Aos yapacaklar goz onunde bulundursun.
    Pazartesi gunu ilk odeme olan 6,000 usd ile surece baslayacagim.
    Aklima gelen veya sizin soracaklariniz olursa elimden geldigi dilimin dondugu kadar anlatabilirim.

• @CVera trden basvurucaz ve trde beklicez ama bu firmaylami calissak yoksa turk firmasiylami bilemedim?siz bu firmaya nasil karar verdiniz ?surec tr den 3.4 yili buluyormu acaba bu firmadada?bide bu firmanin is olanaklari az dediler?

• @Aylin-Camkiran-Kenan

Ben Bdv ile devam edecegim.
    Eb3vize.com cok yeni bir sirket, daha onaylanan ve hatta sureci ilerlemis 1 kisi bile yok. Zaten bu vize turunde olayin cok disinda kaliyoruz, tek yapabildigimiz takip etmek, bunu da henuz hic bir deneyimi olmayan bir firma ile riske etmek acikcasi bana mantikli gelmedi

• @CVera hayırlınolsun öncelikle. Fakat abd üzerinden işlem yapmak için biraz uzun değil mi 6-8 ay lc bekleyip sonra current olmayı beklemek burdan başvurmakla aynı olmuyor mu? Yani toplamda yine 2 sene bekliceksiniz bir burda bir orda gibi kabaca. Yoksa yanlış mı anladım yani current olunca konsolosluktan randevu almak için değil mi aydınlatabilirseniz sevinirim

• @CVera
    Hayırlı olsun. Vizesi olanlar için bahsettiğiniz süreç çok mantıklı.

• @Eren-Tayfun-Şenel-0

Konsolosluk ile Aos farki sadece mulakat tarihi beklemekte. Yani diger surecler tamamen ayni surede tamamlaniyor.
    LC bekleme, I-140 bunlar ayni.
    Konsolosluk ile yapilacaksa min +1 sene eklenebilir sureye, bana kalirsa +2 sene olarak dusunun.
    Bunun icin oraya gidip basvurmak daha mantikli geldi bana.

• @danzel

Tesekkurler, surec ilerledikce buradan bilgi isteyenleri haberdar etmeyi, yonlendirmeyi planliyorum. 1 kisiye bile faydamiz olursa ne mutlu.

@crazycells size sunu sormak istiyorum. Evet avukattan ve firmadan bunun teyidini aldim ama sizce B vize gidip bekledikten sonra Aos yaparsak herhangi bir sorunla karsilasmayiz degil mi?

• @CVera öncelikle hayırlı olsun. Tek kişi olarak mı başvurdunuz yoksa aile olarak mı ? Ne kadar ödeme yapacaksınız toplamda ?

• @serel
    Merhaba, henuz aile ile islem yapmak icin olmasi gereken surecte degilim.
    Ama sonuc olarak aile ile gelecegim.

• @CVera, içinde söyledi: EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

@serel
    Merhaba, henuz aile ile islem yapmak icin olmasi gereken surecte degilim.
    Ama sonuc olarak aile ile gelecegim.

Hocam ben kendim gidip iş bulup firmaya tüm masrafları üstleneceğimi söyleyeceğim ve TR ye geri döneceğim. Sizce bu daha kolay olmaz mıydı sizin için vizeniz de vardı. En azından gidip orada bulunmuşta olurdunuz.

• @SCNGZ
    Evet bu sekilde yapabiliyorsaniz kesinlikle daha mantikli.
    Ama bana kalirsa bir kac potansiyel sorunu da var.
    Oncelikle masraflariniz asagi yukari ayni olacaktir. Yani belki 20 vermezsiniz ama 15’ten asagi da olacagini zannetmiyorum. Ikinci olarak is bulmak sorun, gercekten sorun. Yani is bulmak evet kolay ama sponsor olacak is bulmak acikcasi cok zor. Firma ile ilerlediginiz durumda yine ortada guvenebileceginiz, derdinizi anlatacaginiz birileri var.
    Sunu demek istiyorum, gittiniz is yeri buldunuz ve sponsorluk icin kabul aldiniz. Islemlere basladiniz ama oldu ya 1 sene sonra firma vazgecti ise alimdan veya baska bir sorun oldu. Bu durumda yapabileceginiz pek bir sey yok. Hak bile iddia edemezsiniz, cunku aslinda bu masraflari sizin degil firmanin yapiyor olmasi lazimdi.
    Umarim ozetleyebilmisimdir.

• Ailesi ile birlikte gelmek isteyenler icin bir bilgi paylasayim.

Can I include dependents on the I-140?
    The I-140 petition is specifically for you, sponsored by your employer. Your spouse and children will be included on the same I-140, but they will not receive their own I-140 approval. Your spouse and children will use your I-140 approval to apply for their green cards as your dependents, and each dependent will need their own I-485 (if applying for adjustment of status) or visa application (if consular) once it is time to apply for the green card.

• @CVera, içinde söyledi: EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

@SCNGZ
    Evet bu sekilde yapabiliyorsaniz kesinlikle daha mantikli.
    Ama bana kalirsa bir kac potansiyel sorunu da var.
    Oncelikle masraflariniz asagi yukari ayni olacaktir. Yani belki 20 vermezsiniz ama 15’ten asagi da olacagini zannetmiyorum. Ikinci olarak is bulmak sorun, gercekten sorun. Yani is bulmak evet kolay ama sponsor olacak is bulmak acikcasi cok zor. Firma ile ilerlediginiz durumda yine ortada guvenebileceginiz, derdinizi anlatacaginiz birileri var.
    Sunu demek istiyorum, gittiniz is yeri buldunuz ve sponsorluk icin kabul aldiniz. Islemlere basladiniz ama oldu ya 1 sene sonra firma vazgecti ise alimdan veya baska bir sorun oldu. Bu durumda yapabileceginiz pek bir sey yok. Hak bile iddia edemezsiniz, cunku aslinda bu masraflari sizin degil firmanin yapiyor olmasi lazimdi.
    Umarim ozetleyebilmisimdir.

Evet risklerden bahsetmişsiniz. Firma olarak abim kadar yakın bir insanın firmasında başlatmayı planlıyoruz. Fakat kendisi sağlık sektörü ilaç ezcane falan iken benim background buna pek uymuyor. Dolayısıyla ben de MCdonalds Burger vs bunlara yöneleceğim. myvisajobs.com yani o sitede bulunan green card sponsorlu çalışan arayanlara yöneceğim. Normal bir firmaya değil sürekli çalışan arayan bir yere.

• @CVera hocam LC onaylandıktan sonra bekleyeceğim daha sonra turist vizesiyle gireceğim demişsiniz ama bildigim kadariyla LC= Form 9089. Bu form doldurulurken işverenle birlikte sizinde bilgileriniz de var formun içinde.Dolayısıyla turist vizesiyle girerken sistemde vs. bunu görüp sıkıntı yaratmazlar mı? Eger uygulamada size anlatılan gibi birsey varsa, insanlar neden E2 , F1 gibi statü değisikligi yapiyorlar madem EB3 sürecini beklerken anlamadım.Sonuçta daha masrafsız.

• @ilker321

Merhaba, bunu zoom uzerinden gorusme yaparken sordum. Daha once de bu sekilde islem yaptiklarini ve bir sorun yasamadiklarini soylediler.
    F1 ve E2’de fark olarak calismak icin izniniz var, B ile giris yaptiginizda ise I-485 sonrasinda tek yapabileceginiz sey oturup beklemek.

• @CVera
    Ayni zamanda su bilgiyi de vereyim, yakin zamanda yapilan bir degisiklik ile beraber artik B vize ile gelip is gorusmesi yapabiliyorsunuz, is basvurularinda bulunabiliyorsunuz.

Form 9089’u sistemde goruyor mudur veya goruyor ise ne gibi negatif etkisi vardir, daha tecrubeli biri cevap verebilir.

• @SCNGZ

Merhaba, yanlis anlamayin ama ben bu sekilde sonuc alinamayacagini dusunuyorum.
    Bahsettiginiz siteye de baktim hizlica ve bence genel olarak H1B’ye yonelik.

@SCNGZ

Merhaba, yanlis anlamayin ama ben bu sekilde sonuc alinamayacagini dusunuyorum.
    Bahsettiginiz siteye de baktim hizlica ve bence genel olarak H1B’ye yonelik.

Doğrudur hocam, bana biraz fazla geliyor bu firmalara başvurmak. Yani Burger Mcdonalds vs çalışan arıyorsa göçmenlik avukatı ile işlemlere başlamayı planlıyorum. Fiyat olarak yüksek çıkar demişsiniz ama şöyle bir durum var, bahsettiğim göçmenlik avukatı çok samimi yakınımın kendi avukatı yani o noktada masraf olayında biraz daha yardımcı olacak.

• @crazycells bu şirket kurucularında üç amerikalıyı gösteriyor ve 560 üstünde vize onayı ile 10 yıllık tecrübe diyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   D danzel 
  • ⭐⭐

@CVera hayırlı olsun. biz de 11 ağustos 2023 tarihinde BDV firması ile bu yola girmiş bulunuyoruz. Ailece turist vizemiz olmasına rağmen Consular Processing'i seçtik, 3 sene veya daha fazla sürebilir süreç ama bunu göze aldık. Çok araştırdım ve artık aksiyon alma zamanı geldiğini düşünerek harekete geçtim. sağolsunlar firma yetkilileri çok ilgilendiler hatta kotası açıldıktan sonra bir anda yayından kaldırılan bir iş için bana ek kota açarak başvurmamı sağladılar. "warehouse" işi tercih etttiğimi belirtmiştim öyle de oldu ( lokasyon Atlanta,GA). yerli firma ile ilerlemedim çünkü orada "food" işi dışında başka bir kategori yok şu aşamada. sponsor firmanın LC girişini yapmasını bekliyorum. Neden bu yöntemi seçtiğimizi ve süreç ile ilgili detayları ayrıca aktaracağım.

edit: Bu başlık altındaki tartıştığımız konuları ve edindiğimiz bilgileri daha derli toplu olacak şekilde yeni bir başlığa aktardım: https://yesilkartforum.com/forum/topic/6765/eb-3c-ew-other-workers-vizesi-aşamaları

ayrıca başvurumu yaparken "bizi nereden duydunuz sorusuna" ek bir seçenek ekleyerek "yesilkartforum.com" olarak cevap verdim, çünkü bu site bilgi anlamında bize çok şey kattı ve katmaya da devam ediyor sayın @crazycells

bdv-yesilkartforum.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |