Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells

Rica ederim, Almanyada birkac anlasmali yer gorunce sansimi deneyeyim dedim ben de ama can sagligi artik 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mert3 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells

Rica ederim, Almanyada birkac anlasmali yer gorunce sansimi deneyeyim dedim ben de ama can sagligi artik 🙂

evet, oralar Almanya'daki ABD konsoloslugunun anlasmali oldugu yerler.

• @egeada birikmişiniz varsa E1/E2 yatırımcı vizesine başvurabilirsiniz.

• herkese selamlar asıl talihli eşim ama benim adli sicil kaydım yok arşiv kaydım var 11 ay hapis cezası var ama paraya cevrilmiş acaba eşim vize alıp ben ap ye kalırmıyım bilgisi olan lütfen yazsın numaram 17xxx teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

herkese selamlar asıl talihli eşim ama benim adli sicil kaydım yok arşiv kaydım var 11 ay hapis cezası var ama paraya cevrilmiş acaba eşim vize alıp ben ap ye kalırmıyım bilgisi olan lütfen yazsın numaram 17xxx teşekkürler.

AP'ye kalmak ile arsiv kaydi olmak farkli iki durum, eger konsolos cezanizdan dolayi vize alamayacaginiza karar verirse esinize onay, size red verirler, boyle bir durumda gereksiz yere sizi AP'ye birakmazlar.

Idari isleme kalip kalmayacaginizi onceden kestirmek oldukca zor.

• dv 2018 sanırım 27 binlerden sonrası mülakatlara çağrılmadı. dv 2019 içinde böle bi durum söz konusumu?

• ⭐⭐ Yasaklı

case number 2400, ds260 sıkıntı ve kararsızlıktan henüz doldurulmadı. Sıra gelirmi?

• Gelir...:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ua127 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

dv 2018 sanırım 27 binlerden sonrası mülakatlara çağrılmadı. dv 2019 içinde böle bi durum söz konusumu?

DV2019 sureci henuz devam ediyor, suradan siralari takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/bulten/

• @crazycells anladım teşekkürler ama geçen seneye göre bi farklılık fazla yok 🙂 eskiden baya iyimiş 2 yıldır durum kötü sanırım. çıkması ayrı dert beklemesi ayrı dertmiş :=) bana 2 yıldır çıkmıyor 🙂 çıkıp current olamıcaksam hiç çıkmasın bence böyle beklemek daha sıkıntı nosu yüksekler için

• @crazycells merhaba,
    10 Aralık'taki vize görüşmem için istenen tüm evrakları topladım, (sadece sağlık raporu için 3 Aralık'a randevu aldım, sağlık raporunu alacağım) bunun dışında aklıma takılan bir şey var. Bulgaristan doğumlu olduğum için oradan da polis kağıdı alıp Bulgarcadan Türkçe'ye tercüme ettirdim, bu evrağın İngilizcesini de isterler mi? Kolay gelsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ua127 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells anladım teşekkürler ama geçen seneye göre bi farklılık fazla yok 🙂 eskiden baya iyimiş 2 yıldır durum kötü sanırım. çıkması ayrı dert beklemesi ayrı dertmiş :=) bana 2 yıldır çıkmıyor 🙂 çıkıp current olamıcaksam hiç çıkmasın bence böyle beklemek daha sıkıntı nosu yüksekler için

evet, gidisat onceki yillara kiyasla gecen yila daha cok benzeyecektir.
    Dediginiz gibi secilip, size siranin gelmemesi oldukca uzucu bir durum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@axuahmet87 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells merhaba,
    10 Aralık'taki vize görüşmem için istenen tüm evrakları topladım, (sadece sağlık raporu için 3 Aralık'a randevu aldım, sağlık raporunu alacağım) bunun dışında aklıma takılan bir şey var. Bulgaristan doğumlu olduğum için oradan da polis kağıdı alıp Bulgarcadan Türkçe'ye tercüme ettirdim, bu evrağın İngilizcesini de isterler mi? Kolay gelsin

normalde Turkce ve Ingilizce olmayan belgelerin Ingilizce tercumelerini istiyorlar ama bu sekilde de kabul edebilirler. Bence su an ingilizce tercume yapmayin ve bu sekilde mulakata girin, eger ayrica ingilizce tercumesini de isterlerse zaten sizden bunu soylerler. Gereksiz yere cikartmis olmazsiniz.

Daha sonra durumunuzu guncellerseniz sevinirim.

• Çok yazıldı ama tedirgin olduğum için yazıyorum bu kcc istenilen evrakları gönderenlerin bazılarına dönüş yapılmış bazılarına dönüş yapılmamış banada herhangi bir dönüş yapılmadı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kürşat DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Çok yazıldı ama tedirgin olduğum için yazıyorum bu kcc istenilen evrakları gönderenlerin bazılarına dönüş yapılmış bazılarına dönüş yapılmamış banada herhangi bir dönüş yapılmadı

eger mesaj kutunuzun gonderilenler kisminda emaili gorebiliyorsaniz telaslanmanizi gerektiren bir durum yok, ilk gunlerde gonderilenlere donus yapilmadi, fakat baktilar ki gonderen herkes tekrar tekrar belgelerin ulasip ulasmadigini sormak icin email gonderiyor bununla vakit kaybetmemek icin otomatik cevap ozelligi getirdiler. 🙂 Dolayisiyla telaslanacak bir durum yok.

• Yasaklı

Bana bugün mail geldi. "Documents received." diye.

• Yasaklı

@crazycells CN: 54xx. Halen konsolosluktan randevu gelmedi. Bir terslik olabilir mi acaba? Gerçi KCC dün geri dönüş yaptı evraklarınız elimize geçti diye. DS260 formunu 3 hafta önce göndermiştim bu arada. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells CN: 54xx. Halen konsolosluktan randevu gelmedi. Bir terslik olabilir mi acaba? Gerçi KCC dün geri dönüş yaptı evraklarınız elimize geçti diye. DS260 formunu 3 hafta önce göndermiştim bu arada. Şimdiden teşekkürler.

Hayir, bir terslik yok merak etmeyin. Bu ayin sonuna kadar beklemelisiniz, eger Ocak ayina mulakat verildiyse bilgilendirileceksiniz. Yeni gondermis oldugunuz icin Ocak yerine Subat ayina da mulakat tarihi verilebilir bilginize, dolayisiyla bu ay bilgilendirme almasaniz bile telas yapmamalisiniz.

• @axuahmet87 benim bildiğim kadarıyla adli sicil belgesine gerek olmayan ülkeler arasında Bulgaristan.

• Arkadaşlar meraba. Bugün Dışişleri Genel Müdürlüğünden kurumumuza gelen yazıya göre özetle; ABD'nin yurtdışındaki temsilciliklerinin vize sisteminde yapılan güncelleme çerçevesinde bundan böyle tüm vize kategorilerinde ve tüm pasaport türlerinde daha fazla sayıda vize başvurusunun idare sürece(administrative proces) gönderileceği, idari sürecin yaklaşık 3-4 hafta veya daha uzun sürebildiği, resmi görevlilerin vize başvurularının hızlı bir şekilde sonuçlanması için gayret gösterildiği ancak seyehat planlamalarında aksaklık yaşanmaması için başvuruların mümkünse en az 4 hafta önce yapılmasının yararlı olacağı bildirilmektedir tarzında bir yazı geldi.
    Bilgilendirmek istedim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |