Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sima merhaba ben de hala bi gelişme yok, sizde durum nedir?

• Merhaba herkese,
    Turist vizesi mülakatımız yaklaşırken danışmak istediğim bir konu var arkadaşlar;
    Genel profilimizden bahsedeyim:
    Ben 29 yaşındayım, eşim 31 yaşında. 9 aylık bir bebeğimiz var. Eşimin abisi ABD vatandaşı ve bizim için 2022 yılında F4 vize türünden GreenCard başvurusu yaptı. Yani halihazırda bir göçmenlik başvurumuz bulunuyor yalnız bu başvurunun bekleme süresi çok uzun, güncel olarak 15 sene ve biz bu süre içerisinde abimizi ziyaret etmek istiyoruz. Abimizin eşi hamile, dogumdan hemen sonra ziyarete gitmeyi dusunuyoruz.
    Eşim Çince satış müdürü, Çin’ e çok defa gidip geldi, ben de erasmus ile Polonyaya gittim ve ikimiz beraber geçen sene Ürdüne gittik yurtdışı geçmişimiz bu şekilde. Ben şuan çalışmıyorum, yaşnız doktora öğrencisiyim.
    Aslında Ocak ayında bir fuar var Abdde, gitmişken onu da ziyaret edecek. Bu yuzden Konsolosun neden ABD’yr gidiyorsunuz sorusuna abimizi aile ziyareti mi demeliyiz yoksa iş seyahati olacak fuar var mı demeliyiz kararsızız. Çünkü şuan bile eşim Çinde yine bir iş fuarında. Hangi yoldan yürürsek şansımız yüksek olur bilemedim. Göçmenlik başvurumuz olduğu için turist vizesini vermezler diyor herkes.
    @crazycells bu konuda görüşlerini çok merak ediyorum, yardımcı olursanız sevinirim🙏

• @Mehmet-Dilek ben de de durum ayni onaylidan bir turlu gecemedi bu kdar uzun surmesi normal mi acaba ?

• Sonunda issued oldu, tüm forumun gözü aydın 😄

• @Mehmet-Dilek gozunuz aydin kac gunde oldu??? Darisi benim de basima 🙏

• @sima 25 mayıstaydı bnm mulakat

• ⭐⭐

@Mehmet-Dilek 😄 Çok sevindim. Hayırlı olsun vizeniz 👏

• ⭐⭐

@Mehmet-Dilek tebrikler, gözünüz aydın.

• ⭐⭐

@sima Sizin de eli kulağındadır merak etmeyin.

• ⭐⭐

@sima az kaldı sizin de yakındır 🙂

• Arkadaşlar vize verme konusunda İstanbul mu ankaramı tercih etmeliyim hangisi daha iyi

• ⭐⭐

@Bberturk b1/b2 türündeki vize her iki amaçla kullanılabildiği için, fuara katılacağını ve aynı zamanda aile ziyareti olacağını belirtebilirsiniz. Sonuçta siz de beraber gideceksiniz ve bu aynı zamanda sizin için bir turistik gezi. Eşinizin çalıştığı firmanın bu fuara katılım için izin vermesi ve bununla ilgili bir dilekçe almak önemli. Turistik bir gezi de olsa zaten bir firmada çalışıyorsa izin dilekçesi alması lazım ki bu da ülkeye geri döneceğine yönelik bir kanıt olacaktır. Sizin de aynı zamanda doktora yaptığınızı gösteren bir belge de buraya geri dönmek için bir nedeniniz olduğunu gösterecektir. Mevcut göçmen olan vize başvurunuz ne derece olumsuz etki yaratır bir fikrim yok. Umarım sorunsuz bir şekilde vizenizi alırsınız, bol şans.

• ⭐⭐ Yasaklı

4 aylik mesleki kurs icin turistigemi yoksa f1 e mi basvurmamiz gerekiyor

• Herkese merhaba, kafama takılan ve sürecimi etkileyebileceğini düşündüğüm bazı şeyler var, yardımcı olabilir misiniz?

Öncelikle ben ilk doldurduğum formda randevu durumundan dolayı seyahat planımı net belirlememiştim ve California’da arkadaşımın yaşadığı yere yakın, alakasız bir otel adresi vermiştim ancak artık net bir vize randevu tarihim (11 Temmuz) ve izin durumumdan dolayı spesifik seyahat planlarım var. Yeni forma gideceğim yerleri ve tarihleri eklemek istiyorum.

İkinci olarak ABD’de akrabam olduğunu belirttim ancak bu akrabam yakın veya görüştüğüm birisi değil. (Do you have any other relatives in the US? Sorusu) bunun yüzünden red yemek istemiyorum ve no olarak değiştirmek istiyorum.

İlk formda ABD’de tanıdığınız var mı sorusuna arkadaşım var olarak doldurdum ve isim adres telefon bilgisi ekledim. Bunu değiştirmeyi düşünmüyorum ama arkadaş olduğu bilgisi vize randevumu nasıl etkiler bunu öngöremiyorum.

Ben ABD ortaklı bir şirkette 4 yıla yakın süredir çalışmaktayım. Çalışma belgelerim, aracıma ait belgeler, maaş dökümlerim var ve tatil için ayırdığım param hesabımda duruyor. Pasaportumda Haziran Ayı içerisinde gerçekleşmiş bir adet İspanya seyahatim var. Vize görüşmesine de tam bir ay var.

Genel olarak bu formu değiştirmek ne gibi sonuçlara sebep oluyor?

Eski formdaki beyanlar kıyaslanıyor mu?

Bu tip bir durumda kalan oldu mu aramızda? Önerileriniz nelerdir? Kafam çok karışık bu konuda.

Destekleriniz için şimdiden teşekkürler.

• merhaba

12 Haziran Pazartesi günü 2 arkadaşım vizelerini aldı.
    her ikisi de 50 li yaşlarında ve şirket sahibi.
    1 tanesi sadece eşiyle, diğeri 2 çocuğuyla aldı. ( biri 12 diğeri 18 yaşında)
    Tek sordukları daha önce yurt dışına çıktınız mı ve amerika da ne yapacaksınız sorusuolmuş. Pasaportlarında aktif scehngenleri vardı.
    ds-160 larını burada edindiğim bilgilerle beraber doldurmuştuk. ( bilgi paylaşan herkese teşekkürler)

düzeltme : yine buradan edindiğim bilgiye göre hiç evrak götürmeyin dedim. götürmediler 🙂 tabi siz böyle yapmayın. destekleyici belgelerinizi yanınızda götürün.

• @arkinist, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

merhaba

12 Haziran Pazartesi günü 2 arkadaşım vizelerini aldı.
    her ikisi de 50 li yaşlarında ve şirket sahibi.
    1 tanesi sadece eşiyle, diğeri 2 çocuğuyla aldı. ( biri 12 diğeri 18 yaşında)
    Tek sordukları daha önce yurt dışına çıktınız mı ve amerika da ne yapacaksınız sorusuolmuş. Pasaportlarında aktif scehngenleri vardı.
    ds-160 larını burada edindiğim bilgilerle beraber doldurmuştuk. ( bilgi paylaşan herkese teşekkürler)

biraz önce başka bir arkadaşımdan haber geldi.
    42 yaşında bekar. Bir eğitim kurumunda çalışıyor. Bekar. Aktif schengen' i var. Red almış.

• @tufank Teşekkür ederim. Sağ olun.

• ⭐⭐

@arkinist Bekar olmak bir handikap maalesef 😞

• @Serap-2, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@arkinist Bekar olmak bir handikap maalesef 😞

geçtiğimiz yıl 2 tane bekar arkadaşım almıştı çok ilginç bir şekilde

• arkadaşlar eşimle başvuracağız, ikimiz ayrı ayrı mı ds160 dolduracağız yoksa tek bir tane mi doldurmamız gerekiyor ikimiz için? bir diğer sorum; mülakat ayrı ayrı mı olacak yoksa ikimiz bir mi mülakata gireceğiz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |