Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• Merhaba, türkiyede bir üniveristede elektrik-elektronik müh. bölümünde doç. dr. olarak göre alıyorum. İyi yayınlarım ve atıflarım var kabul alacağımız düşünüyorum.
    -wegreened
    -ellis&porter
    -kameli
    -kulen
    -amerikavizem
    firmalarından birbirine yakın ama değişik fiyatlarda teklif aldım. Bu teklifler %100 geri ödeme garantili. Ancak hangi firma ile çalışacağıma karar veremedim. bazı firmaların ödemeyi aldıktan sonra müşteri sorularına geç döndüğü, işlemleri yavaş ve kaliteden yoksun bir şekilde işlem yürüttüğünü öğrendim. Siz değerli forum üyelerinden bu firmalar ile tecrübelerini paylaşmasını istirham ediyorum. Yanlış firma seçimi maddi kayıpların yanında manevi ve zaman kayıplarına de neden olacağı için en önemli safhayı firma seçimi olarak görüyorum. Yorumlarınızı bekler saygılarımı sunarım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ordinary, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Merhaba, türkiyede bir üniveristede elektrik-elektronik müh. bölümünde doç. dr. olarak göre alıyorum. İyi yayınlarım ve atıflarım var kabul alacağımız düşünüyorum.
    -wegreened
    -ellis&porter
    -kameli
    -kulen
    -amerikavizem
    firmalarından birbirine yakın ama değişik fiyatlarda teklif aldım. Bu teklifler %100 geri ödeme garantili. Ancak hangi firma ile çalışacağıma karar veremedim. bazı firmaların ödemeyi aldıktan sonra müşteri sorularına geç döndüğü, işlemleri yavaş ve kaliteden yoksun bir şekilde işlem yürüttüğünü öğrendim. Siz değerli forum üyelerinden bu firmalar ile tecrübelerini paylaşmasını istirham ediyorum. Yanlış firma seçimi maddi kayıpların yanında manevi ve zaman kayıplarına de neden olacağı için en önemli safhayı firma seçimi olarak görüyorum. Yorumlarınızı bekler saygılarımı sunarım.

ABD'de akademik calisma yapmis pek cok kisinin tercihi su ikisi oluyor:

wegreened
    ellis&porter

hem bu vize kategorisinde cok tecrubeliler, hem de dediginiz gibi geri odeme garantili.

• @ordinary, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Merhaba, türkiyede bir üniveristede elektrik-elektronik müh. bölümünde doç. dr. olarak göre alıyorum. İyi yayınlarım ve atıflarım var kabul alacağımız düşünüyorum.
    -wegreened
    -ellis&porter
    -kameli
    -kulen
    -amerikavizem

Merhaba ben de mühendislik alanında Doç.Dr olarak görev yapıyorum bu popüler yerler haricinde benim avukatım bireysel bir immigration avukattı. Ama kazanamayacağını düşündüğü dosyaları kabul etmiyor. Özelden yazabilirim bir sorarsınız isterseniz

• Merhaba benim bir sorum olacak.Benim dosyam danışmanlık şirketimin bildirdiğine göre bu hafta uscise gidecek.Adına I140 formu doldurulmuş biri olarak B1/B2 turist vizemle eylülde on günlüğüne Abd’ye turistik ziyaret yapıp dönmemin bir sakıncası var mı?Aos yapmayı düşünmüyorum sadece turist olarak gidip dönücem.

• @Megadeth Merhaba, biz DQ olup konsolosluktan randevu bekleme asamasındayken ben turist vizemle Amerika’ya gittim. Girişte sadece ne kadar kalacağım ve ne için geldiğim soruldu. Bir de “yalnız mı geldin? Ailenden kimse var mı yanında?” diye sordu. Tek gitmiştim. 15 gün kalıp döndüm. Sorun yaşamadım.

• @dpdemir, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@Megadeth Merhaba, biz DQ olup konsolosluktan randevu bekleme asamasındayken ben turist vizemle Amerika’ya gittim. Girişte sadece ne kadar kalacağım ve ne için geldiğim soruldu. Bir de “yalnız mı geldin? Ailenden kimse var mı yanında? diye sordu. Tek gitmiştim. 15 gün kalıp döndüm. Sorun yaşamadım.

Acaba DQ olmadan once mi sıkıntı olabilir henüz dosyanın durumu netleşmemişken bana avukatım turist vizesiyle girmenizi önermem demişti

• @u2rem Hiç bilmiyorum onu ama sanmıyorum öyle olacağını. Genel anlamda avukatlar tavsiye etmiyor göçmenlik başvurusu olanlara sanırım. Ben gözümü kararttım, denedim. Sorun olmadı çok şükür.

• @crazycells
    Merhaba sayın crazycells.DQ olduktan sonra Ankara'daki interview sırasında banka hesap bilgileri vs isteniyor mu?

• Herkese iyi haftalar umarim bu hafta interview date maili alanlar olur

Kişi/Priority date/DQ/ Kategori [interview date]

@steve2021 /18.09.2019 /01.10.2021/ EB2 NIW []
    @Muratkalender /05.10.2021/28.07.2022/EB 2 NIW[]
    @kelle / 08.2020 / 06.2022 / EB1 []
    @niwss / 11.21 / 01.23 / EB2 NIW []
    @TOK / 01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW []
    @adedammy009 / 18.11.2022 / 05.04.2023 / EB2-NIW []
    @u2rem / 30.08.2021 / 21.04.2023 / EB2 NIW []
    @dil /02.2022/01.23/EB2 NIW []

• Daha önce employment based bir vize için dosya taşıma talebinde bulunan yada yapabilen olmuş mudur acaba? Bu dosya taşıma sadece DV çekilişle greencard kazanan dosyalar için mi geçerlidir bilgisi olan var mı?

• @steve2021 Merhaba, Ekim 2021'den bu yana belgenizin nitelikli olmasına ve henüz mülakat almamanıza şaşırdım. Bu zaten 20 aydan fazla. İnsanların bundan daha az mülakat mektubu aldığını gördüğümüz gibi. Bu gerçekten sinir bozucu

• @u2rem I-140 ile mimleniyorsunuz. Turist vizesi ile girip çıkmanız durumunda belki sorun olmayabilir ama o pasaport ve vize numarasına sizin I-140 bağlı olduğundan kapıdakş görevli dahi bunu görür. SFO havalimanında bir oda var. oraya sizi alırlar ve cevap beklerler. Ben I-131 ile basit bir giriş yaparken bile beni o odaya aldılar. 10 dak. kadar durdum ama saatlerdir orada bekleyip derdini anlatamayan I-140 doldurmuş biri 15 gün sonra çıkacağına yeminler ediyordu yanımda. Ne oldu bilmiyorum.

Geçerli I-131 (işlemler sürerken giriş çıkış parole belgesi) bile bana güven vermiyor.

Turist olarak gelip burada I-140 ile tüm formları verin. Hepsini. Ben öyle yaptım.

I-140 verdim
    I-131 verdim giriş çıkış için ailemi gördüm filan
    I-765 çalışma izni için 6 ayda geldi
    I-485 ve yancı formları da verdim.

EB2-NIW'i öyle aldım. Tüm bunları avukatsız yaptım mecburen. Şimdi çoluk çocuk geldi onlara greencard bekliyoruz. Kağnı hızı ile devam ediyor süreç

teşekkürler.

• @Ahmet-Turan-KOKSAL, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem I-140 ile mimleniyorsunuz. Turist vizesi ile girip çıkmanız durumunda belki sorun olmayabilir ama o pasaport ve vize numarasına sizin I-140 bağlı olduğundan kapıdakş görevli dahi bunu görür. SFO havalimanında bir oda var. oraya sizi alırlar ve cevap beklerler. Ben I-131 ile basit bir giriş yaparken bile beni o odaya aldılar. 10 dak. kadar durdum ama saatlerdir orada bekleyip derdini anlatamayan I-140 doldurmuş biri 15 gün sonra çıkacağına yeminler ediyordu yanımda. Ne oldu bilmiyorum.

Geçerli I-131 (işlemler sürerken giriş çıkış parole belgesi) bile bana güven vermiyor.

Turist olarak gelip burada I-140 ile tüm formları verin. Hepsini. Ben öyle yaptım.

I-140 verdim
    I-131 verdim giriş çıkış için ailemi gördüm filan
    I-765 çalışma izni için 6 ayda geldi
    I-485 ve yancı formları da verdim.

EB2-NIW'i öyle aldım. Tüm bunları avukatsız yaptım mecburen. Şimdi çoluk çocuk geldi onlara greencard bekliyoruz. Kağnı hızı ile devam ediyor süreç

teşekkürler.

Hayırlı olsun sizin timeline ınız nasıldı acaba? İmzanızda bilgileriniz yok merak ettim

• chen attorney ya da namı diğer wegreened ile görüştüm. Bizzat chen'in kendisiyle. yaklaşık 25 dk görüştüm. ona I-140 onayını aldıktan sonra süreci hızlandırma adına dosya işlemlerini bir AB ülkesinden devam edebilir miyim diye sordum (bildiğiniz gibi bizim ülkemizde randevu tarihi vermeleri yıllar sürüyor, AB ülkelerinde daha kolay alabiliriz diye düşündüm). Bana dediği şu oldu. Eğer bir AB ülkesinden ikinci aşamaya devam etmek istiyorsanız bu mümkün ancak ilgili ülkede ikametinizi haklı çıkaracak bir gerekçeye ihtiyacınız var. Örneğin asgari 6 aylık bir çalışma vizesi, eğitim durumu vs gibi bir gerekçe sunarsanız bulunacağınız ülkede sürece devam edebilirsiniz. Aksi halde turist vizesi ile bu işlemleri yapmanız mümkün değil. Forumdaki arkadaşlardan turist vizesi ya da başka bir prosedür ile I-140 sonrası süreci AB ülkelerinden birinden devam eden birisi var mı ve varsa bunu nasıl gerçekleştirdiğini yazabilir mi?

• @adedammy009, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@steve2021 Merhaba, Ekim 2021'den bu yana belgenizin nitelikli olmasına ve henüz mülakat almamanıza şaşırdım. Bu zaten 20 aydan fazla. İnsanların bundan daha az mülakat mektubu aldığını gördüğümüz gibi. Bu gerçekten sinir bozucu

@steve2021 siz hala mülakat alamadınız mı bir gelişme var mı durumunuzda?

• Bu sorunun cevabini ogrenebilsek cok faydali olacak

@ordinary, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

chen attorney ya da namı diğer wegreened ile görüştüm. Bizzat chen'in kendisiyle. yaklaşık 25 dk görüştüm. ona I-140 onayını aldıktan sonra süreci hızlandırma adına dosya işlemlerini bir AB ülkesinden devam edebilir miyim diye sordum (bildiğiniz gibi bizim ülkemizde randevu tarihi vermeleri yıllar sürüyor, AB ülkelerinde daha kolay alabiliriz diye düşündüm). Bana dediği şu oldu. Eğer bir AB ülkesinden ikinci aşamaya devam etmek istiyorsanız bu mümkün ancak ilgili ülkede ikametinizi haklı çıkaracak bir gerekçeye ihtiyacınız var. Örneğin asgari 6 aylık bir çalışma vizesi, eğitim durumu vs gibi bir gerekçe sunarsanız bulunacağınız ülkede sürece devam edebilirsiniz. Aksi halde turist vizesi ile bu işlemleri yapmanız mümkün değil. Forumdaki arkadaşlardan turist vizesi ya da başka bir prosedür ile I-140 sonrası süreci AB ülkelerinden birinden devam eden birisi var mı ve varsa bunu nasıl gerçekleştirdiğini yazabilir mi?

• temmuz visa bulletin acıklanmış bu arada görmeyenler için. Bir gerileme yok Eb-2 icin

• Evet ben de şimdi gördüm bir değişiklik yok iyi mi kötü mü anlamadım

• @u2rem yani geriye gitmedigi icin iyi bisey. Cok backlog oldugunda ve bas edemediklerinde priority date i geriye cekiyorlar

• Burda zaten herkesin dosyası currentdi diye biliyorum.

Benzer Başlıklar

• 1143
  • 3
  • 4
  • 35
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.1k

| | | |