DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar Merhabalar, dün saat 09:00 da İstanbulda randevum vardı ve onaylandı profilimi ve olayları anlatayım belki girecek arkadaşlara yardımcı olur. Ben eşim ve 3.5 yaşında çocuğumla gittim saat 9 a dogru iceri alındık daha sonra guvenlıkten geçtikten sonra 1. kata çıktık ve baya sıra vardı. Daha sonra 1. katta içeri girebildik önce DS formu pasaport kontrolu yapıldı sonra parmak izi ve mulakat için bekledik yine kalabalık oldugu için. Top sakallı bir beyfendi vardı çok kibar ve diğerlerine göre Türkçesi daha iyidi. Bize sordukları sorular.

Nereye gideceksini- New York ve Orlando dedik
    Neden gideceksiniz- Çocugumuzun Eylülde doğum günü var muze gezdirmek ve unıversal studiolarını görmesini istiyoruz dedik
    Kaç gün kalacaksınız- 12 Gün senelik izinlerimiz kullanıcaz.
    Ne iş yapıyorsunuz- Muhasebe Sorumlusuyuz
    Aynı yerde mı- Hayır ikmizde xxx firması farklı yerde
    Sizin şirkette kaç kişi çalısıyor- 11 kişi (bu soruyu ilk defa duydum bayadır arastırıyorduk)
    Oğlunuzun nufus kayıt örneği - Sadece bu evrağı gösterdik.

Tesekkürler dedi iyi tatiller dedi onay kagıdını verdi.

Şimdi size sorularım var yardımcı olursanız çok sevinirim. Birde burada aklınızda olsun diye Gök Vize diye firma ile çalıstık ve inanın ben kendım daha cok takıp edıp daha çok bilgi sahıbı oldum DS formunu bile duzgun doldurmamıs (okudugumuz okul şirketti görevimizi turkce yazmıs askerlıgımı belırtmemıs) neyse kendileri çok saçma bir hata yapmışlar ve malesef madurum Ben İzmirde ikamet ediyorum ve teslim alınacak yeri gidip ödeme yapmamıza ragmen kendilerine Levent PTT seçmiş malesef pasaportlarımız oraya gidekmiş ben bunu nasıl aldırabilirim ? Birde SMS bana mı gelir kendilerine mi https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv sitesinin şifresini mailini vermedi durumu ne pasaportların bilmiyorum çunku bir çok kişiye aynı maille başvuru yapıyorlarmış. Neyse ben bunun PTT ulastıgını nasıl ögrenıcem bunları nasıl teslim alacam yardımcı olursanız çok sevinirim. Kendileri ukala ukala konustular kavga ettik birde.

Son olarak onay aldık ya artık sorun çıkmaz heralde değil mi ?

• ⭐⭐

@yuzi35 Vizeniz hayırlı olsun.
    PTT'den size SMS gelecek. XXX barkod numaralı gönderiniz Levent PTT Şubesine ulaşmıştır diye. Maalesef İzmir'den İstanbul'a yolculuk etmeniz gerekecek. Acaba iletişim numarası olarak sizin telefonu verdiler mi bir sorun.

• @yuzi35 vizeniz için tebrik ederim. Ben PTT çalışanıyım, gelen yazılara göre Levent ptt'ye giden pasaportları hiçbir şekilde başka ile sevk ettirmiyorlar. Malesef gidip İstanbul'dan almanız gerekecek.

• Merhaba Amerika vize görüşmem var bu süreçte pasaportum Fransa konsolosluğunda olduğu için pasaport elime ulaşmadı bu nedenle 2. Pasaportumla katılacağım görüşmeye ama ds160 formundaki pasaport numaram Farklı ne yapmaylıyım

• Benim de bir sorum var vizenin basilip basilmasigini ais uzerinden gorebiliyor muyuz? Mail adresi ve sifremizi girip?

• @Mehmet-Dilek @Serap-2 peki İstanbulda arkadaşım var ona söylesem vekalet versem gider teslim alabilir mi ?

Ve dediğiniz gibi iletişim numarasına ne verdi malesef bilmiyoruz nasıl takip edicez çok moralim bozuk bir sorun cikacak iş uzayacak diye

• @sima

Buradan takip ediliyor. Ds160 formundaki no ile

• Bu ileti silindi!

• @emel-bqrut ais ekranından pasaport boyu değiştirebiliyorsunuz

• @Mehmet-Dilek ana gocmen vizesi yaziyor gocmen olmayan degil. Yazdigim id gecersiz diyor

• @sima 2 seçenek de var orada. Non imigrant olanı da seçebiliyorsunuz

• ⭐⭐

@sima NIV seçeneğini seçmeniz lazım. Direk seçmek için şu linki kullanabilirsiniz https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=NIV

• @Mehmet-Dilek peki değiştirme yaparken telefondan eksik girildi 1 defa değişiklik yapılabiliyormuş şuan yeniden düzenleme yapamıyorum buna bir çözüm var mo peki

• ⭐⭐

@yuzi35 Vekaletle verip vermeyecekleri konusunu Levent PTT yi arayarak sormanız iyi olur.
    @Mehmet-dilek size yardımcı olacak, kendisine teşekkür ederiz. Umarım sorunsuz teslim alırsınız. Sonucu bize bildirmeyi ihmal etmeyin lütfen.

• ⭐⭐

@yuzi35 burada https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv/information/courier 3. maddede yetki vermek ile ilgili bilgi mevcut. Aşağıya da ekledim.

“Yetişkin başvuru sahipleri belgelerini almaları için üçüncü bir şahsı yetkilendirebilirler. Üçüncü şahıs aşağıdaki belgeleri ibraz etmelidir:
    Başvuru sahibi tarafından imzalanmış olan ve üçüncü şahsın tam yasal adını içeren noter tastikli vekaletname.
    Muvafakatname Türk Resmi makamlarınca sağlanmalıdır.
    Madde #1'de listelenen başvuru sahibi kimlik belgelerinden birinin fotokopisi.
    Ayrıca, üçüncü şahıs madde #1'de listelenen belgelerden biriyle kendi kimliğini ibraz etmelidir. Kimlik belgesindeki adla vekaletnamedeki ad örtüşmelidir.”

• @Mehmet-Dilek 2 defa pasaport no yanlış girildiği taktirde problem olur mu eksik girildi pasaport no düzeltilmiyor tekrardan vize görüşmesinde problem olur mu

• merhaba green card sahibiyim ve yaklaşık 1.5 senedir amerikada yaşıyorum. annem ve kardeşlerim yakında turist vize mülakatına girecekler. onlar için yaralarına yapabılecegım bir şey var mı ? davet mektubu göndermeli mıyım ? sponsorları ben olmayacağım.

• @emel-bqrut "Uyarı: Aşağıda girilen bilgilerin, başvuru sahibinin pasaportuna ve DS-160 Numarası başvurusuna uyması gerekir. Tutarsızlıklar, başvuru sahibinin belgelerinin gönderilmesinde gecikmelere neden olacaktır."

• ⭐⭐

@mineiü36 DS-160 formunda "US Contact Information" kısmına sizin bilgilerinizi yazmaları, sizi ziyarete geleceklerini söylemeleri ve seyahat planlarını bu yönde oluşturmaları yeterli olacaktır. Ülkeye geri dönmeleri için güçlü bağlar var ise bir sorun yaşamazlar. ( iş, okul ve diğer bağlayıcı sebepler) Daha önce başka ülkelere gezileri mevcutsa (özellikle Avrupa) bu faydalı olacaktır. DS-160 formunu güzel bir şekilde doldurup mülakatta da kendilerini iyi ifade etmeleri gerekiyor, gerisi de biraz şans.

• merhaba, çocuklar içinde ds160 doldurmak gerekiyor değil mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |