Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ozz Bir yabancı dil nasıl öğrenilir ile ilgili kendi tecrübemi paylaşacağım.Ben sıfır Rusça ile başladım ve belli seviyeye geldim.Tabi 12 senem Rusyada geçmesinin çok büyük artısı var.

Öncelikle sevdiğim şarkıları dinler ve sözlerini bulur ordan bilmediklerimi kenara yazardım.
    Mesaj ,whatsap v.s mümkün olduğu kadar yazışır ,kelimeleri öğrenirdim.(zaten konuşamıyordum)
    İnşaat mühendisiyim ve şantiyelerde çalıştığımız insanlardan da çok kelime öğrendim.
    Bunun yanında çok büyük bir avantaj tabiki anadili konuşulan ülkede olduğumuz için duya duya çok öğrendim.

İngilizceyi anadili konuşulan ülkede öğrenmek tabiki kolay.Uzaktan öğrenme konusunda bencede alt yazılı dizi film izleyerek ve çeşitli telaffuz uygulamaları ile ilerleme sağlanabilir.Ve bence kitap ta okunmalı.Faydası mutlaka olacaktır.

• @Kesinİzmirli bir iki saat önce 20 liraydı şimdi 20.03 olmuş seçim den sonra ne kadar artacak bakalım.

• @hdemircanusa evet bu durumu bende düşündüm. Yazılım veya bilişim sistemleri vb. alanlarda bir miktar bilgim var özellikle 6 ay kadar front end kursu aldim belli bir seviyeye geldim fakat kendi mesleğimi yapmak gibi bir düşünce oluşunca bu ilgi biraz azaldı. MEB e atandığını takdirde branşçı olduğumdan dolayı baya bir vaktimin olacağını düşünüyorum bu nedenle eskiyi canlandırma gibi bir durumda söz konusu olabilir. Bakalım yaşadığımız sürece birçok yol saçaklanacaktir önümüzde, hayırlısı.

• @Uçan-hollandalı yaa allah onu ... neyse şimdi

• @selamibasaran çok teşekkürler🙏🏻

• @kugutex Allah sevdiğini erken yanına alırmış denilir ya, keşke bunu alsa da kurtulsak 🤣

• Arkadaşlar merhaba sizlere forum konularına çok aykırı bir soru sormak istiyorum.Yoklama başvurusu yaptıktan ne kadar süre içerisinde askere gidiliyor acaba? Şimdiden teşekkür ediyorum

• ⭐⭐

@Birgariphayat en yakın celp dönemindedir diye düşünüyorum. Ben de erken gitmek için dilekçe vermiştim ama yanlış hatırlamıyorsam 3-4 ay sonra gitmiştim. Ama o zaman kısa dönem uzun dönem yedek subaylık vs vardı. Şimdi daha hızlı alabilirler.

• ⭐⭐

Bugün Volkan Konağın bir açıklamasını okudum. Ülkenin geldiği hal içleracısı. Adamın Almanyada 2 konseri var ve Almanyadan vize alamamış ve konserleri iptal olmuş. Ülkeyi mülteci çöplüğüne döndürenlere,diplomatik pasaport ile kaçakçılık yapanlara hesap sorulması lazım,gerçekten çok can sıkıcı.

• @selamibasaran Volkan Konak vize mi alamamış? 🤣🤣 İşte buna kahkaha attım şimdi. Adam sanatçı o kadar eseri var, konser için vize vermemek ne demekmiş öyle ya... Bu arada şuan bu dizeleri yazarken İran sınırından 100 mülteci daha atlamış olabilir

• Meksika biletleri kaç para 😎

• @selamibasaran Ben de okudum, kendi instagram hesabından paylaşmış Volkan Konak. Ülke olarak geldiğimiz durum içler acısı maalesef

• @selamibasaran aynı şeyi Tolga ÇEVİK de kanada için yaşamıştı, baya bir sitem etmişti, adam en sonunda gösteriyi iptal etti, bu vize veren ülkelerde bir garip adamın durumu belli, yaptığı iş belli, konser vereceği belli.

• @Kekw Meksika biletleri konusunda çok düşündüm ve kararsız kaldım, iki ucu pisli değnek, uzun süreli mağduriyet doğabiliyor. 🤔

• @Murat-4 Hem de çok sağlam bir ambargo mevcut, sıradan bir turist vizesi için bile terletiyorlar milleti. Ülke kabile memleketi olmasında tek dileğim o. Bu arada açılışı yaptım sabah vaktinde, akşama iyi haberler alalım 😎

• @Uçan-hollandalı daha bir sürü oy çalındı haberleri falan olur, akşama sonuçlanırsa ne âlâ

• @hashirama İleriye dönük planlar yaparken 1 yıllık 5 yıllık gibi yapmalı 15-20 sene sonrası için öngörüde bulunmak çok zor. Siz GC'ye başvurmaya devam edin, gün doğmadan neler doğar. Hakkınızda hayırlı olsun.

• inşallah bi dahaki seçimleri fox tv den abd haritasına bakarak izlerim inş. AMİN.

• ⭐⭐

Bu çekilişten umudum hiç kalmadı an itibariyle.

Seneye bizim ülkeden en az 2 milyon belki de daha fazla başvuru olur.

Tam anlamıyla çekiliş oldu işte..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

39

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |