Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @loser Boyle bir sey olmasi icin once Turk vatandaslarina verilen kotanin azaldiginin gorulmesi lazim.
    Istatisliklere bakarsaniz tam tersi oldugunu ve arttigini gorebilirsiniz.
    Resmi kaynaktan yapilmayan bir aciklama disinda bir veriye inanmamanizi tavsiye ederim

• arkadaşlar geçen yıl eşim başvuru yapmak istememişti ama zar zor ikna etmiştim. kendim ve eşim adına iki ayrı başvuru yapmıştım fakat olumsuz sonuçlandı. bu yıl ise eşim hiç fotoğraf çekmemi bile kabul etmedi, benim adıma başvuru yapma dedi. ben de kendi adıma başvuru yaparken güncel bir fotoğrafımı kullandım ama formu doldururken "evli" seçeneğini seçtiğim için eşimin bilgilerinin sorulduğu sayfada geçen yıl kullandığımız fotoğrafı kullandım. normalde bir önceki yıl kullanılan fotoğrafla yeni başvuru yapılmaması gerektiğini biliyorum ama mecbur kaldım. acaba bu durumda başvurum olumsuz mu sonuçlanır, yoksa asıl başvuru yapan kişinin fotoğrafı geçen yılla aynı olmadığı için eşimin eski foto olmasını önemsemezler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@furkanyildiz DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar,benim bi sorum olucaktı ben Almanya doğumluyum ve başvuruda da bu şekilde işaretledim.Şimdi ben Türkiye kontenjanından mı değerlendirilicem Almanya kontenjanından mı? Ve hangisi benim için daha avantajlı olur çıkma konusunda.Teşekkürler şimdiden.

Almanya uzerinden.

Almanya ve Turkiye arasinda su an icin bir fark yok, ilerde Almanya'dan basvuru yapmak daha avantajli olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@loser DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

ekşi sözlük'te okuduğum bir yazıda bundan sonra green card kotasının daha çok afrika'ya kaydırılacağı yazılmış. türkiye'nin kotasının da endonezya, rusya, mısır, etiyopya, iran ve kongo ile beraber azaltılma ihtimalinden ve hatta önümüzdeki 5-6 yıl içerisinde tamamen çıkarılma ihtimalinden söz edilmiş.

zaman içinde abd'ye yeterince göç verdiği için bu listeden çıkarılan bir çok ülke var. mesela 1996'da kolombiya, 2009'da ekvador, 2000'de haiti, 2002'de pakistan bu listeden çıkarılmış. listeden en son çıkarılan ülke 2015'te nijerya. ondan önce de 2013'te çıkarılan bengladeş var. polonya 2007'de listeden çıkarılıp, 2013'te yeniden eklenmiş. meksika, çin, hindistan, ingiltere, vietnam gibi abd'ye zaten çok göç veren ülkeler green card çekilişine hiçbir zaman katılmamış.

bir ulkenin listeden cikarilmasi icin son 5 yilda ABD'ye gonderdigi gocmen sayisina bakiliyor. Toplam 50.000'in ustundeyse listeden cikariliyor, Turkiye su an yilda 5000 kisi bile gondermiyor ABD'ye gocmen olarak... bunun 10.000'e yaklasmasi lazim ki, 50.000 sinirini gecsin, onumuzdeki 5-6 yil bana cok gercekci gelmedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tanti DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@loser DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

ekşi sözlük'te okuduğum bir yazıda bundan sonra green card kotasının daha çok afrika'ya kaydırılacağı yazılmış. türkiye'nin kotasının da endonezya, rusya, mısır, etiyopya, iran ve kongo ile beraber azaltılma ihtimalinden ve hatta önümüzdeki 5-6 yıl içerisinde tamamen çıkarılma ihtimalinden söz edilmiş.

zaman içinde abd'ye yeterince göç verdiği için bu listeden çıkarılan bir çok ülke var. mesela 1996'da kolombiya, 2009'da ekvador, 2000'de haiti, 2002'de pakistan bu listeden çıkarılmış. listeden en son çıkarılan ülke 2015'te nijerya. ondan önce de 2013'te çıkarılan bengladeş var. polonya 2007'de listeden çıkarılıp, 2013'te yeniden eklenmiş. meksika, çin, hindistan, ingiltere, vietnam gibi abd'ye zaten çok göç veren ülkeler green card çekilişine hiçbir zaman katılmamış.

İran vatandaşı başvuru yapabiliyor muydu?

Evet, yapabiliyorlar ama gocmen vize alamiyorlar, presidential proclamation devam ediyor:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/306/abd-de-yüksek-mahkeme-trump-ın-vize-yasağını-onayladı/13

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guropeth DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

arkadaşlar geçen yıl eşim başvuru yapmak istememişti ama zar zor ikna etmiştim. kendim ve eşim adına iki ayrı başvuru yapmıştım fakat olumsuz sonuçlandı. bu yıl ise eşim hiç fotoğraf çekmemi bile kabul etmedi, benim adıma başvuru yapma dedi. ben de kendi adıma başvuru yaparken güncel bir fotoğrafımı kullandım ama formu doldururken "evli" seçeneğini seçtiğim için eşimin bilgilerinin sorulduğu sayfada geçen yıl kullandığımız fotoğrafı kullandım. normalde bir önceki yıl kullanılan fotoğrafla yeni başvuru yapılmaması gerektiğini biliyorum ama mecbur kaldım. acaba bu durumda başvurum olumsuz mu sonuçlanır, yoksa asıl başvuru yapan kişinin fotoğrafı geçen yılla aynı olmadığı için eşimin eski foto olmasını önemsemezler mi?

bir problem olmaz.

• @crazycells çok teşekkür ederim sağolun.

• @crazycells çok teşekkür ederim

• Ailecek başvurduk bizde çıkmasını istiyoruz 🙂 Bu yolda yeni hayaller, yeni umutler, ve yeni sorumluluklar başlıyor
    Şimdiden para biriktirmeye başlayın derim!

• Merhabalar green card’ı aldığımızı varsayarsak asıl talihli amerikaya giriş yaptıktan bir süre sonra ailesi giriş yapabiliyor mu yoksa ailesinin asıl kazanan ile birlikte mi girmesi gerekiyor

• @AmerikanRuyası asıl kazananın girmesi durumunda diğer aile fertleri sonra giriş yapabilir ama asıl talihli olmadan aile fertleri giriş yapamaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emir600rr DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Ailecek başvurduk bizde çıkmasını istiyoruz 🙂 Bu yolda yeni hayaller, yeni umutler, ve yeni sorumluluklar başlıyor
    Şimdiden para biriktirmeye başlayın derim!

size de bol sanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amerikanruyası DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar green card’ı aldığımızı varsayarsak asıl talihli amerikaya giriş yaptıktan bir süre sonra ailesi giriş yapabiliyor mu yoksa ailesinin asıl kazanan ile birlikte mi girmesi gerekiyor

yok yok gerekmiyor, sanirim sayin @ikizbabasi yanlis dile getirdi.
    Talihli yani DV1 vize sahibi girdikten sonra, diger aile uyeleri yani DV2 ve DV3 vize sahipleri vize sureleri bitmeden giris yapabilirler, asil talihlinin yanlarinda olmasina gerek yok.

• Selam arkadaşlar
    Merak ettiğim bir konu var 17 20 yaş arası uyuşturucu madde kullandım askere gitmeden 3 ay önce bıraktım tedavi oldum şuan 29 yaşındayım o günden beri kullanmadım hatta 3 yıldır sigarayı da bıraktım green card çıkma durumunda nasıl bir olayla karsilasirim bu durumda hiç bir ceza almadım bu konu ile ilgili gençlikte yapılan bir hataydı sadece

• Para biriktirmeye 1 ay önce başladım böyle giderse hiç bir sorun olmadan gc çıktığı gibi u.s. yolcusuyum. Birde bu aralar Ankara anlaşması ilgimi çekiyor en kötü öyle birşeyler deneyeceğiz. Aranızda bunu deneyip iş planı veya başka bir sebepten red yiyen var mı arkadaşlar?

• Herkese merhaba ve bol şans diliyorum

• @hsndmn bu konu ile ilgili bir post vardı forumda yanlış hatırlamıyorsam

• @hsndmn ingiltere avrupa birliğinden cıkıyor bu anlaşma ile ilgli kalıcı oturum sıkıntıları var mahkemelik olanlar var.Hollanda ve almanya yı araştırın .

• Sayın @birumut ankara anlaşmasının avrupa birliği ile bir bağlantısı yok.
    Brexit oylandığı dönemde ankara anlaşmasının etkilenmeyeceği yönünde resmi makamlardan açıklama da gelmişti hatta..

• @volkanu ankara anlaşması 1963 yılında imzalandı ingiltere 1973 te avrupa birliğine katıldığı için anlaşmaya otomatik olarak kabul etmiş oldu.brexit sonrası şartlar değişti mahkemelik durumlar var.brexit olursa anlaşmanın tarafı olmayacağı için bir belirsizlik olacağı söyleniyor.bu durumda birkaç avukat ile görüşmek ve ona göre başvurmak gerekiyor.Burda önemli olan ankara anlaşması ile gitmek değil 4 yıl sonunda sürekli oturum hakkını elde etmek .sürekli oturum ile sıkınıtı vardı. son gelişmeleri araştırmak lazım.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 120
  • 12319
  • 29837
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

33

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |