Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Burcu-Boz, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Gitmek için ; 34 yaş ve bekar olmak çok mu geç 🥲🥹 bence değil ya 🤭 ruhum hâlâ 24 ama Türkiye'de 80 şu aralar 🙂 Vizem var ama Memurum gittiğimde geri dönmekten çok korkuyorum

Hiç geç değil, bende 34 yaşındayım bekar devam, tabi memur olmak biraz kafa karıştırıyordur çevremde memur arkadaşlar var onlarda gidersem burada ki iyi kötü düzenimi bozmuş olacağım diyorlar. Hep düşündüğüm şey, şuan bunu yapmazsam ileride keşke demek istemiyorum 😞 ilk fırsatta deneyeceğim.

• @Uçan-hollandalı 3.kaptanım

• ⭐⭐

@aldaci-0 rotayı çizen adam değil mi ve iki tane seyir vardiyası tutar öyle mi.

• @Yıldıray81 benim bildiğim motorlu kurye 🙂

• @Uçan-hollandalı Artık Türkiye'de her şeyin itibarını bitirdiler maalesef. Yoldan geçene diploma veriyorlar gerçekten. Ev gibi yerlere Üniversite kuruyorlar ve bir sürü lisanslı işsiz üretiyorlar. Gerçekten çok üzgünüm.. Hiçbir şeyimiz doğru değil maalesef. Kurye için de evet kesinlikle hayatından feragat ediyorsun. Daha önceden özelde çalıştım, insanın kanını emiyorlar. Ama memur için de nerede olduğun önemli 🙂 Bürokrasinin olduğu yer ayrı bir stres ve sıkıntılı.. Ama kolay yerler elbette var. Hiçbir iş yapmadan günü kapatıp hop erkenden eve giden tayfa.. Türkiye şartlarında iş bulmak inanılmaz zor bence 😞 gençlere ve işsiz olanlara Allah yardım etsin, çok zor gerçekten. Mühendislik ele düştü zaten. Valla kıytırık bir yerden lisans diploması alacaklarına eğitime harcanacak para ile dükkandır, işletmedir ya da başka bir şeydir onu yapsınlar ya da direkt yurtdışına dil okuluna gidilsin. Lisans diplomasının pek bir önemi kalmadı çünkü.. 😕

• @selamibasaran Zaten B1 ile çalışmak değil 🙂 illegal durumlar, önemli olan gidebilmek diye bakıyorum.

• @Murat-4 Evet ücretsiz izin alabilirsiniz ancak bunu amirin ve genel müdürün kabul etmesi falan lazım. O süreçlerde sıkıntı ama benim de düşüncem 6 ay ücretsiz izin ile bakıp görmek

• @selamibasaran Yok artık ya, Mühendislerin ekspertiz firmalarında çalışma imkanı var. Onlara baktınız mı ? gerçi artık memlekette Mortgage devride bitti. Kimse ev alamıyor.

• @selamibasaran o kadar olsa keşke abi de maalesef 😃

• Bu ileti silindi!

• Forumda Sayfalar Tek Tek Okundu
    Gene İç Çekilerek Forumdan Cıkılıyor 🙂
    İyi Akşamlar 🙂

• Biriyle evlenip gitme şansımız greencard şansından daha yüksek yemin ediyorum.

• Dil okulu konusunda yardımınıza ihtiyacım var abiler,ablalar.Bu konuda sürecin nasıl ilerlediğini bilmiyorum.YouTube da pek yardımcı olamadı.Önce vize alıp okulu sonra mı ayarliyoruz yoksa tersi mı😅 bir de gitmeden ilk taksiti odememiz gerek sanırım...

• Dikkat ediyorum da çoğunluğumuz mühendis kökenli. Ya da azımsanmayacak çoğunluğumuz.. Bence yeni bir başlık açmak gerek bununla ilgili, Kim hangi mesleği yapıyor, en çok hangi meslek ülkeden gitmek istiyor.. vs. İstatiksel olarak da önemli bir veri elde edilmiş olur. Biri yaparsa harika olur..

• @Burcu-Boz Türkiye biteli yıllar oldu, şuan deseler vize verelim ülkeye gir ancak Türk vatandaşlığından vazgeç. Düşünürsem en adiyim 😃 Beni bu raddeye getirdiler çok ciddi diyorum, ne iş olsa yaparım yeter ki orada legal olup çalışma vizesine sahip olayım.

• @Uçan-hollandalı Onu ben de yaparım 1 dakika düşünmem bile, iltica etmek bile zor 😞 bende çalışırım yani. Çalışma kısmında sıkıntı yok. Legal olsun yeterki 😢

• @Burcu-Boz iki yolu da deneyin, gidince etrafınıza bir bakarsınız iş durumu ev durumu nedir ne değildir, kafanızda bişeyler oluşur sanırım.

• ⭐⭐

@Burcu-Boz ben kendi isteğimle bıraktım. Ticaret yapıyorum mühendislikten fazla kazanıyorum. Mühendislik yapacaksam yurtdışı şantiyeleri tercih ederim. Türkiyedeki işler bana göre değil. Alışamam,yapamam. O nedenle farklı alternatifler arıyorum.

• ⭐⭐

@aldaci-0 yapma ya. Başka neler yapar bu 3. Kaptanlar.

• ⭐⭐

@Raskolnikov-0, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Biriyle evlenip gitme şansımız greencard şansından daha yüksek yemin ediyorum.

Evliler için bi fikrin var mı 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |