Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Elbette neden olmasın, bol şans üstadım 😉

@numbwalker DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@likable teşekkür ederim güzel dileklerin için ☺️ Bakarsın beraber kazanırız orada görüşür. Hayat sürprizlerle doludur.
    Hepimize bol şans.

• Bu fotoğraf sizce ret yermi fotoğrafmı atamadım buraya birisi bana facebook yada whatsap numarasını atabilirmi geçen yıl gözlüklü fotoğraftan ret yedim bu yılda tet yemek istemiyorum lütfen birisi bakabilirmi ya...

• ⭐⭐

@crazycells birden fazla başvuru sonucu elenmeyi de anlayabilir miyiz peki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nuhkan34 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Bu fotoğraf sizce ret yermi fotoğrafmı atamadım buraya birisi bana facebook yada whatsap numarasını atabilirmi geçen yıl gözlüklü fotoğraftan ret yedim bu yılda tet yemek istemiyorum lütfen birisi bakabilirmi ya...

bir image upload sitesine yukleyip linki paylasabilirsiniz.
    Genel standartlari takip ettiyseniz bir sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lordbolton DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells birden fazla başvuru sonucu elenmeyi de anlayabilir miyiz peki?

bilemiyorum maalesef, yesil renkli success yazili sayfayi gorduyseniz ayni bilgilerle bir daha basvuru yapmamalisiniz.

• İlk önce Yeşilkartforum içerisinde bulunan ve yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sunmuş olduğunuz bilgiler ışığında 2020 çekilişine katılmış bulunmaktayım. Kendim ve eşim adına iki başvuru yaptık bunu yapılabildiğini okumuştum sizlerden. ilk önce bende sizler gibi aslında nasıl yapacağım endişesi yaşıyorum İngilizce'm zayıf geliştirmeye çalışıyorum çok başarılı olduğumu söyleyemem. 3 kişilik bir aileyiz bir kızım var siz değerli büyüklerinin ellerinden öper 15 yaşında ortaokul sona gidiyor. Çekilişin çıkması durumunda lise hayatına Amerika'da devam etmesini planlıyoruz. Bu süreçlerde iş bulma konusunda yaşanılan sorunlar olduğunu gördüğüm birkaç youtube video çeken aileden izleyerek öğreniyoruz. Bu süreç hiçte kolay olacak gibi durmuyor ama istekli ve kararlıyız eşim ve ben lise mezunuyuz teknik ressam olarak hayatımızı geçindirmeye çalışıyoruz aynı işi yapmak istiyoruz ama bizim işimiz gereği İngilizce çok önemli , soru alışverişi ve işin yapılışı konusundan fikir alışverişi fazla 41 yaşındayım bakalım neler neler bekliyor bizi..... Çekilişe katılan ve bekleyen herkese iyi şanslar diliyorum.

Siz değerli dostlara sormak istediğim birkaç sorum olacak

1. Olur da Green Card çıkarsa eşim ve ben şuan açık öğretimde öğrenciyiz belge olarak öğrenci belge simi yoksa lise diplomasını almamız mı lazım
    2. Gelir olarak bankada bir paramız bulunmamakta. Bunun yerine bir evimiz ve bir arabamız var bunları göstermemiz yeter mi bankada nakit olmak zorunda mı (ev ve araba üzerinde kredi var ama bitimine 2 yıl bir zaman kaldı bir sıkıntı teşkil eder mi)

• Merhaba hocam benim de bubara başımda değişik şeyler oluyor bu numara beni 2 kere aramış dün sabah 9 da fakat cevaplayamadım konuyu öğrenebilir miyim senden ?@yigitolizm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barış DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

İlk önce Yeşilkartforum içerisinde bulunan ve yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sunmuş olduğunuz bilgiler ışığında 2020 çekilişine katılmış bulunmaktayım. Kendim ve eşim adına iki başvuru yaptık bunu yapılabildiğini okumuştum sizlerden. ilk önce bende sizler gibi aslında nasıl yapacağım endişesi yaşıyorum İngilizce'm zayıf geliştirmeye çalışıyorum çok başarılı olduğumu söyleyemem. 3 kişilik bir aileyiz bir kızım var siz değerli büyüklerinin ellerinden öper 15 yaşında ortaokul sona gidiyor. Çekilişin çıkması durumunda lise hayatına Amerika'da devam etmesini planlıyoruz. Bu süreçlerde iş bulma konusunda yaşanılan sorunlar olduğunu gördüğüm birkaç youtube video çeken aileden izleyerek öğreniyoruz. Bu süreç hiçte kolay olacak gibi durmuyor ama istekli ve kararlıyız eşim ve ben lise mezunuyuz teknik ressam olarak hayatımızı geçindirmeye çalışıyoruz aynı işi yapmak istiyoruz ama bizim işimiz gereği İngilizce çok önemli , soru alışverişi ve işin yapılışı konusundan fikir alışverişi fazla 41 yaşındayım bakalım neler neler bekliyor bizi..... Çekilişe katılan ve bekleyen herkese iyi şanslar diliyorum.

Siz değerli dostlara sormak istediğim birkaç sorum olacak

1. Olur da Green Card çıkarsa eşim ve ben şuan açık öğretimde öğrenciyiz belge olarak öğrenci belge simi yoksa lise diplomasını almamız mı lazım
    2. Gelir olarak bankada bir paramız bulunmamakta. Bunun yerine bir evimiz ve bir arabamız var bunları göstermemiz yeter mi bankada nakit olmak zorunda mı (ev ve araba üzerinde kredi var ama bitimine 2 yıl bir zaman kaldı bir sıkıntı teşkil eder mi)
    1. Universite ogrenci belgesi yeterli.

2. Buyuk ihtimal yeterli olacaktir, tabii bu konsolosun verecegi bir karar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dnzcnkrdnz DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba hocam benim de bubara başımda değişik şeyler oluyor bu numara beni 2 kere aramış dün sabah 9 da fakat cevaplayamadım konuyu öğrenebilir miyim senden ?@yigitolizm

"+1 917 512 4979"... bu numaranin aramasini gozardi edebilirsiniz sayin @dnzcnkrdnz , hem facebook grubunda hem de forumda yazilanlara gore pek cok kisi bu numara tarafindan aranmis, ortak kanaat dolandirici olduklari yonunde. Numarayi engelleyebilirsiniz.

• merhaba ben 2020 çekilişine katılmış bulunmaktayım kafamdaki sorular cevap bulacağım bir forum arıyordum ve youtube da takip ettiğim ki belki de herkesin gördüğü evrim hanımın sıkı takipçisiyim.benim bir kaç sorum olacak bu konu hakkında bilgisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum.
    1---- eşim ve ben çekilişe katıldık yanlız eşim devlet memuru ben özel sektörde çalışıyorum.eşime çıkarsa birlikte gitmemiz mi lazım yoksa eşim öğretmen ben gitsem o sonradan gelebilir mi (sağlık raporunun günü dolmadan )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msdrnc DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

merhaba ben 2020 çekilişine katılmış bulunmaktayım kafamdaki sorular cevap bulacağım bir forum arıyordum ve youtube da takip ettiğim ki belki de herkesin gördüğü evrim hanımın sıkı takipçisiyim.benim bir kaç sorum olacak bu konu hakkında bilgisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum.
    1---- eşim ve ben çekilişe katıldık yanlız eşim devlet memuru ben özel sektörde çalışıyorum.eşime çıkarsa birlikte gitmemiz mi lazım yoksa eşim öğretmen ben gitsem o sonradan gelebilir mi (sağlık raporunun günü dolmadan )

Cekilisten secilen kisi ya once girecek ya da hep beraber gireceksiniz, cekilisten secilen kisi giris yapmadan digerleri giris yapamiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barış sayin @Barış ingilizcenizi gelistirmek icin su kisma da bakmayi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/category/96/i̇ngilizce

• Tamamdır çok teşekkür ederim zaten benim başımdaki silsile dolaylı yoldan yeşil kart durumu cevap için çok teşekkürler@crazycells

• ok @crazycells teşekkür ederim.

• şu ingilizce işini ben de hallemeye çalışıyorum yaza kadar hallderim gibi zaten hazırlık okuyorum şuan

• @crazycells çok teşekkür ederim yardımlarınız için

• Merhabalar,benim bi sorum olucaktı ben Almanya doğumluyum ve başvuruda da bu şekilde işaretledim.Şimdi ben Türkiye kontenjanından mı değerlendirilicem Almanya kontenjanından mı? Ve hangisi benim için daha avantajlı olur çıkma konusunda.Teşekkürler şimdiden.

• ekşi sözlük'te okuduğum bir yazıda bundan sonra green card kotasının daha çok afrika'ya kaydırılacağı yazılmış. türkiye'nin kotasının da endonezya, rusya, mısır, etiyopya, iran ve kongo ile beraber azaltılma ihtimalinden ve hatta önümüzdeki 5-6 yıl içerisinde tamamen çıkarılma ihtimalinden söz edilmiş.

zaman içinde abd'ye yeterince göç verdiği için bu listeden çıkarılan bir çok ülke var. mesela 1996'da kolombiya, 2009'da ekvador, 2000'de haiti, 2002'de pakistan bu listeden çıkarılmış. listeden en son çıkarılan ülke 2015'te nijerya. ondan önce de 2013'te çıkarılan bengladeş var. polonya 2007'de listeden çıkarılıp, 2013'te yeniden eklenmiş. meksika, çin, hindistan, ingiltere, vietnam gibi abd'ye zaten çok göç veren ülkeler green card çekilişine hiçbir zaman katılmamış.

• @loser çok sağolasın cevabın için abi.Peki şu anki güncel başvurular için daha detaylı bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi ?Almanya mı yoksa Türkiyemi daha avantajlı seçilme konusuda.

• @loser DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

ekşi sözlük'te okuduğum bir yazıda bundan sonra green card kotasının daha çok afrika'ya kaydırılacağı yazılmış. türkiye'nin kotasının da endonezya, rusya, mısır, etiyopya, iran ve kongo ile beraber azaltılma ihtimalinden ve hatta önümüzdeki 5-6 yıl içerisinde tamamen çıkarılma ihtimalinden söz edilmiş.

zaman içinde abd'ye yeterince göç verdiği için bu listeden çıkarılan bir çok ülke var. mesela 1996'da kolombiya, 2009'da ekvador, 2000'de haiti, 2002'de pakistan bu listeden çıkarılmış. listeden en son çıkarılan ülke 2015'te nijerya. ondan önce de 2013'te çıkarılan bengladeş var. polonya 2007'de listeden çıkarılıp, 2013'te yeniden eklenmiş. meksika, çin, hindistan, ingiltere, vietnam gibi abd'ye zaten çok göç veren ülkeler green card çekilişine hiçbir zaman katılmamış.

İran vatandaşı başvuru yapabiliyor muydu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |