Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

mayıs backlog reportta acıklanmıs bu arada, sayı kotu değil gibi 41 bin kişiye daha randevu verilmiş. Geriye 354 bin kalmış. backlog temizlenmesi için 8-9 ay var gibi. olumlu yonden bakarsak. DQ olmuş biri en geç 8 ay sonra randevu alacak diyebilir miyiz acaba? tabi bu arada priority date ler geriye cekilmezse.

Keşke Ankaradaki güncel backlogu ve kategori bazında bekleyenleri bilebilsek. Beklemekden başka çaremiz yok ama nedense 3-4 ay içinde randevu alabileceğimizi düşünüyorum. Olumlu düşünmek istiyorum.

• @u2rem, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

mayıs backlog reportta acıklanmıs bu arada, sayı kotu değil gibi 41 bin kişiye daha randevu verilmiş. Geriye 354 bin kalmış. backlog temizlenmesi için 8-9 ay var gibi. olumlu yonden bakarsak. DQ olmuş biri en geç 8 ay sonra randevu alacak diyebilir miyiz acaba? tabi bu arada priority date ler geriye cekilmezse.

Keşke Ankaradaki güncel backlogu ve kategori bazında bekleyenleri bilebilsek. Beklemekden başka çaremiz yok ama nedense 3-4 ay içinde randevu alabileceğimizi düşünüyorum. Olumlu düşünmek istiyorum.

Röportajın yakında olacağı konusunda oldukça iyimser olmanı seviyorum. Oldukça umutluyum ama nvc'den fazla bir şey beklemek istemiyorum, bu yüzden diyelim ki en geç Kasım 2023'te mülakat mektubu almalıyız. İngilizceden türkçeye çevirdiğim için hatalarıma aldırma
    Sanırım Reddit'te tanıştık?

• @adedammy009, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Röportajın yakında olacağı konusunda oldukça iyimser olmanı seviyorum. Oldukça umutluyum ama nvc'den fazla bir şey beklemek istemiyorum, bu yüzden diyelim ki en geç Kasım 2023'te mülakat mektubu almalıyız. İngilizceden türkçeye çevirdiğim için hatalarıma aldırma
    Sanırım Reddit'te tanıştık?

Yes after you talked about this forum at reddit, I joined here and am able to informed about other EB-2 NIW cases in Ankara. I hope for of us to get an interview in 2-3 months 🙏

• Haziran visa bulletin yayınlanmış bizi ilgilendiren bir değişiklik yok değil mi tarihlerde?

• Kişi/Priority date/DQ/ Kategori [interview date]

Murat kalender /05.10.2021/28.07.2022/EB 2 NIW[]
    kelle / 08.2020 / 06.2022 / EB1 []
    niwss / 11.21 / 01.23 / EB2 NIW []
    Tok / 01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW []
    Adedammy009 / 18.11.2022 / 05.04.2023 / EB2-NIW []
    U2rem / 30.08.2021 / 21.04.2023 / EB2 NIW []
    Dil/02.2022/01.23/EB2 NIW []

Herkese iyi haftalar diliyorum, durumunda değişiklik olan interview tarihi için mail alan var mı acaba?

• Herkese tekrar merhaba.Benim caseda güncel durum şu:Business Plan hazırlanıyor.Şirket bunun yaklaşık üç hafta alacağını söyledi.Sonrasında Uscis'e başvuru yapacaklar.Umarım benim gibi akademik kariyeri olmayan(lisans +min 5 sene sektör tecrübesi de yetiyormuş) arkadaşlar da çalışma vizelerini alırlar.Bazı arkadaşlar sormuş neden daha düşük ücretli aynı hizmeti veren aracılık firmaları varken böyle yüksek ücret isteyen bir firma ile işi ilerlettin diye.Yakın çevremden biri bu şirket aracılığıyla çalışma vizesini aldı ben de ona istinaden aynı şirket üzerinden gittim.Maalesef bu forumdan sonradan haberdar oldum.Önce buraya baksaydım buradaki çoğu arkadaş gibi onların çalıştığı firmalarla çalışırdım.Bu saatten sonra sağlık olsun demekten başka bişey gelmiyor elimden.Umarım alabilirim siz de alabilirsiniz.

• @Megadeth icinize sinen bir firmayla devam etmekte cok onemli. Umarim yolunda gider sureciniz.

• @u2rem evet gerileme yok bu ay.

• Evlilik temelli vizelerde martta DQ olan birine randevu tarihi verilmis, keske employment based olanlar da hizlansa

• @u2rem mart 2023 te mi DQ olmus ve hizli randevu falan talep etmisler mi

• @u2rem aile birleşimi ile ilgili vizeler çabuk sonuçlanıyor, bizimkiyle kıyaslanmayacak kadar hızlı.

• @dil onlarda da backlog vardi paylasilan listede 1800 kisi kadar aslinda ama tabi konsoloslukta 100e yakin randevu verilmis martta family based de

• @niwss evet mart 2023 de

• @dil, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem aile birleşimi ile ilgili vizeler çabuk sonuçlanıyor, bizimkiyle kıyaslanmayacak kadar hızlı.

Aslinda bizim de hizlanabilir tabi bilmiyoruz toplam employment based backloglardan kac tanesi EB-2 NIW, bilsek en azindan kac ay sonra sira bize gelir tahmin edebilirdik.

• @u2rem evet, malesef hiçbir istatistik yok bu konuda.

• Tekrardan merhaba herkese.Buradaki tecrübeli arkadaşların görüşünü almak istediğim bir konu var.Birkaç post yukarda belirttiğim gibi aracı kurum şu an benim için Business Plan hazırlıyor ve yaklaşık üç hafta sonra tüm dosyamı Uscis'e sunmuş olacaklar.Business Plan hazırlanırken ben bir form doldurdum.Orada AOS mu yoksa Consulate mi diye bir kısım vardı.Ben oraya consulate dedim(İstanbul'da yaşadığım için). Uscis'den bana OK çıkarsa dosyam NVC'ye gidecek ve ordan da Ankara ABD konsolosluğuna gidecek.Fakat forumlardan gördüğüm kadarıyla Ankara'da bizim vize türünde sıra çok yavaş ilerliyor.Ve benim hala Business Plan formundaki consulate kısmını AOS olarak değiştirmeye vaktim ve hakkım var.Mevcutta B1/B2 vizem var.AOS yapmak için Abd'ye gitmek zorundayım bildiğiniz gibi.Fakat üç tane poodle köpeğim var ben onlarla Abd'ye turist vizemle gidersem şüphe çekerim eminim.Sizlere sorum şu.Ben Business Plan dökümanına consulate yazdığım için aracı kurum da bunu öyle bildirecek Uscis'e.Uscis'den bana OK çıkarsa green card dosyalarında olduğu gibi dosyamı başka bir ülkeye taşıyabilir miyim?Gönlümden geçen Uscis'den ok aldıktan sonra ABD'ye gidip ABD içinden AOS yapmaktı fakat girişte köpeklerden dolayı şüphe çekerim ve bu adam ülkesine geri dönmez izlenimi uyandırırım ve havalimanından geri gönderilirim diye çekiniyorum.Yani ben Ankara'da sıramın gelmesini beklemek istemiyorum bu çok uzun sürüyor forumlardan okuduğum kadarıyla.

• bu karara suan karar vermende fayda var, uscis a basvurunda ne dersen onu yapmak zorundasin diye biliyorum. uscis a consulate dersen sonda aos ceviremezsin diye biliyorum. ayrica b1/b2 turist vizesiyle abd ye gidip orada aos yapacam diyemezsiniz cunku b1/b2 nin calisma izni yok ve gocmen olmayan vize turu yani giderken ben kalici degilim surem bitmeden cikis yapacagim diyorsunuz ama iceri girince vazgectim kalacagim diyorsunuz duyduguma gore baska forumlarda b1b2 ile bu sekilde yapanlara ozellikle ceza baglaminda ret veriyorlarmis belki tamamina degildir ama buyuk cogunluk bunu yapmaktan kaciniyor. ankarada sira suan uzun ama yakinda ne olur bulunmez mesela kovid oncesi bekleme suresi 4 ay mis.

• @ktur, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

bu karara suan karar vermende fayda var, uscis a basvurunda ne dersen onu yapmak zorundasin diye biliyorum. uscis a consulate dersen sonda aos ceviremezsin diye biliyorum. ayrica b1/b2 turist vizesiyle abd ye gidip orada aos yapacam diyemezsiniz cunku b1/b2 nin calisma izni yok ve gocmen olmayan vize turu yani giderken ben kalici degilim surem bitmeden cikis yapacagim diyorsunuz ama iceri girince vazgectim kalacagim diyorsunuz duyduguma gore baska forumlarda b1b2 ile bu sekilde yapanlara ozellikle ceza baglaminda ret veriyorlarmis belki tamamina degildir ama buyuk cogunluk bunu yapmaktan kaciniyor. ankarada sira suan uzun ama yakinda ne olur bulunmez mesela kovid oncesi bekleme suresi 4 ay mis.

Covid öncesi bir arkadaşım DQ dan 3 ay sonra interview date almıştı, o dönem verilen E2 randevularına bakıyorum yine maksimum 10, şu an nasıl oluyor da bu kadar birikmiş anlamıyorum o dönemlere göre başvuran mı çok acaba?

• @ktur dün aynı soruyu benim dosyamı takip eden danışmanlık şirketime sordum.Verilen cevap aynen şu:Statu degisikligi talep edilmesi halinde, basvurudan once en az 90 gun Amerika'da bulunuyor olmaniz ve sonrasinda statu değiştirdikten sonra calisma ve seyahat izni gelmeden ulke disina cikmamaniz gerekiyor. Bu noktada USCIS 2022 yili Aralik ayinda bir duzenleme yaparak bu yolu gecici sureligine durdurdu. Suan da mevcut olarak Amerika'da bulunan musterilerimize dahi statu degisikligi yapamiyoruz ve bu yolun ne zaman açılacağı konusunda da bir ongorumuz yok. Basvuru sekli Consular olarak devam etmek durumunda suan icin.

• @Megadeth bunu ben de duymustum ABD de olup AOS sureciyle devam edenlerde de surecin hizli ilerlemedigini. Hakkinizda hayirlisi olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |