Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @meke tebrikler, hayirlisi olsun, bizi de surecten haberdar edebilirseniz super olur, ben de case'imi kendim hazirlayip basvuracagim, profilimiz de benzer, akademik kariyer olmadan yuksek lisans ile basvuracagim ben de.

• @u2rem benim sizinle hemen hemen aynı
    yakın günlerde mülakat gelebilir bize
    ankarada yaşamıyorsanız sizi misafir edebilirim ileride

• arkadaşlar, türkiyedeki bir şirketin abdye şube açarak, şubeye yönetici olarak göndermesi hangi vize türü oluyor bilginiz var mı? sadece yöneticiye mi oturum veriliyor o durumda? firma sahibi de alabiliyor mu?

• @jesus Teşekkürler, size de kolay gelsin.

• @TOK çok teşekkürler hocam şu randevu maillerini alıp bizler de interview datelerimizi burdan yazmaya başlasak ne iyi olacak

• @meke, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@jesus Teşekkürler, size de kolay gelsin.

Başvurunuz hayırlı olsun

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@TOK evet sizin dosyaniz olusturuldugu gun ankara icin olusturulan 25. Dosyasiniz demek oluyor. Ama soyle ki bu butun dosyalari kapsiyor bence. Sadece Eb2 niw icin olusturulan dosya sayisi degil bu

Peki bu dosya sıralamalarının bir mantığı var mıdır? Mesela 001 ile 025 için randevu tarihi( priority dateleri current olması halinde) değişir mi acaba?

• @u2rem tabiki degisir DQ olma tarihine gore ya da kategoriye gore

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem tabiki degisir DQ olma tarihine gore ya da kategoriye gore

Yani bu sıra bir öncelik sıralaması mıdır onu merak ettim aslında 001 025 den daha önce randevu alır gibi bir durum var mıdır?

• @u2rem bence yok. cunkü ben kendi günümde olanlara baktım benden once olup randevu verilmemiş olan da var benden sonra olup almış olanda. Ama işte bunlardan hangisi NIW başvurusu bilemiyoruz. Burdan bir çıkarım yapmak mümkün değil benim görüşüm

@u2rem bence yok. cunkü ben kendi günümde olanlara baktım benden once olup randevu verilmemiş olan da var benden sonra olup almış olanda. Ama işte bunlardan hangisi NIW başvurusu bilemiyoruz. Burdan bir çıkarım yapmak mümkün değil benim görüşüm

Doğru en fazla belli bir süre zarfında kaç kişiye dosya açıldığını anlarız bu şekilde

• mayıs backlog reportta acıklanmıs bu arada, sayı kotu değil gibi 41 bin kişiye daha randevu verilmiş. Geriye 354 bin kalmış. backlog temizlenmesi için 8-9 ay var gibi. olumlu yonden bakarsak. DQ olmuş biri en geç 8 ay sonra randevu alacak diyebilir miyiz acaba? tabi bu arada priority date ler geriye cekilmezse.

• @niwss maalesef oyle demek mumkun degil cunku backlog esit dagilmiyor yani bekleyenlerin cogu bir konsoloslukta bekliyorsa orada bekleyenlere sira cok gec geliyor. bekleyenlerin neredeyse buyuk cogunlugunun tamami birkac konsoloslukta yigilmis oldugu soyleniyor.

• @ktur bunlardan birisi de bizim konsolosluk sanirim

• merhabalar, ben de Temmuz 2022 itibariyle EB2-NIW kategorisinde mulakat almayi bekliyorum.

• @Murat-Kalender suan en eski DQ sizin bildigimiz sanirim, umarim en kisa surede gelir tarihiniz, biz de ona gorr onumuzu gorebiliriz belki

• Vize bülteni yayınlanmış. Retrogession devam ancak tarihler ilerlememiş. Bu iyiye işaret

@Murat-Kalender suan en eski DQ sizin bildigimiz sanirim, umarim en kisa surede gelir tarihiniz, biz de ona gorr onumuzu gorebiliriz belki

Bir excel spreadsheet olsaydi hemen bakardik kimlerin ne zamandir bekledigine.

• Kişi/Priority date/DQ/ Kategori [interview date]

Murat kalender /05.10.2021/28.07.2022/EB 2 NIW[]
    kelle / 08.2020 / 06.2022 / EB1 []
    niwss / 11.21 / 01.23 / EB2 NIW []
    Tok / 01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW []
    Adedammy009 / 18.11.2022 / 05.04.2023 / EB2-NIW []
    U2rem / 30.08.2021 / 21.04.2023 / EB2 NIW []
    Dil/02.2022/01.23/EB2 NIW []

• @ktur yapabilirseniz ekleyin burdan, girelim biz de bilgileri

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |