Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @eb3vize-com durup durup insanın aklına başka sorular geliyor.
    Turist vizesi ile geldiğimizde bahsettiğiniz gibi perm öncesinde işlemlere oradan devam etmek için F1 statü değişikliği yaptırmak zorundamıyız , başka alternatifi yoku mu? ,yoksa bir önce postta belirttiğiniz sadece F1 e başvurmak yeterli mi?

Bu perm öncesi işlemlere amerikada devam etmek istenirse 20 bin dolar haricinde ilave(F1 için yapılacak işlem ve başvuru masrafı hariç) masraf çıkıyormu?
    Orada işlemlere devam edersek ,Türkiye'ye göre kaç ay daha önce çalışma izni alınır?
    10-12 aydan daha erken olurmu,?
    Amerika'dan işlemlere devam edilmesini önerirmisiniz?

• @selamibasaran aslında şöyle söylemek daha sağlıklı olur. PERM başvurusundan önce ABD'ye girmiş 3 ay geçirmiş ve F1 statüsüne başvuru yapmış olmanız gerekmektedir. F1 statüsünün onaylanmasına gerek yok dosyanız USCIS'e ulaşması ve işleme alındığı bilgisinin gelmesi yeterlidir. Yani PERM'den önce 3 ay burada bulunmalısınız, 6 ay PERM aşaması sürüyor, 15 gün I-140 sürüyor. Sonrasında dosyanız current ise I-485, I-765 ve I-131 başvurularını aynı anda gönderiyoruz. I-765 şu an için 70 gün civarında onaylanıyor. I-131'de I-765 onaylandıktan yaklaşık 3 hafta sonra onaylanıyor. I-765 çalışma iznidir ve bu geldikten sonra SSN alıp hemen şirkette çalışmaya başlayabilirsiniz. I-131 seyahat izni ile de dilediğiniz zaman Türkiye'ye veya ABD dışına gideblir tekrar ABD'ye gelebilirsiniz. Bunların önce gelmesindeki amaç USCIS Green Card ları 10-11 ay sonra verdiğini bildiği için başvuranların sorun yaşamadan çalışmasını ve seyahat edebilmesini sağlıyor. Green Cardın elinize 10-11 ay sonra geçmesi de sizin için sorun değil çünkü Green Card ne zaman onaylandıysa üzerinde o günün tarihi yazıyor ve o tarihten 4 yıl 9 ay sonra vatandaşlık müraacatı yapıyorsunuz.

• Merhaba arkadaşlar ben süreci başlatmış bulunmaktayım Mayıs başı itibari ile merak edenlere gelişmelerden haberdar ederim.
    İ[email protected]

• @kartalveat ABD içinden yapılan başvuruların sorunsuz olarak devam edebilmesi için PERM öncesinden F1 statüsüne başvurulmuş olması gerekmektedir. Aksi takdirde PERM başvurunuzu göndermiyoruz DoL'a. Bu seferde süreciniz boşu boşuna uzamış oluyor maalesef.

ABD içinden yapılan başvurlarda USCIS harcı daha yüksek olduğu için ücret $22.500 olmaktadır. Ekstra olarak ya ABD içinde ya da ABD dışında sağlık muayene ücreti ödeyeceksiniz. Bu ücret de ABD içinde $250-$450 arasındadır. Unganların ücreti sabit olduğu için söylemiyorum.

ABD içinde başvuru tabii ki de daha kolay ve hızlı olmaktadır ve mülakata herkesi çağırmadıkları için daha seri ilerlemektedir. Ama ne kadar erken derseniz toplamda yine süreç 17-18 ay sürmektedir. Eğer McDonald's için başvuru yaparsanız bu süreden 3 ay daha çıkarmanız gerekir çünkü McDonald's firmasının PWD süreci 2 Şubat'ta başladı.

• @rojda Hayırlısı olsun sizin ve aileniz için Rojda Hanım

• @eb3vize-com son kisimda ufak bir duzeltme yapmak isterim.

Green card icin sayac asagidaki sekilde basliyor;

"AOS icin I-485 mulakatinin ne zaman yapildigi (eger mulakatsiz aliyorsaniz, dosyanin onaylandigi gun), CP icin ise ABD'ye ilk girdiginiz gun."

• @btek14 tabii ki ben yanlış ifade etmişim kusura bakmayın. sadece ele geçen süre değil manasında söylemek istedim.

• @eb3vize-com mc donalds ım pwd sürecini kapatması gibi veya alımı durdurması gibi bir durum olabilir mi ?

• @sezgisarikas her şirketin kontenjanı var. Bu dolduğu zaman veya dolmasa bile PERM başvuruları başladığı zaman mecburen kapatacağız. Şahsi kanaatim bu hızla gidersek 1 ay içinde kapatırız diye düşünüyorum.

• @eb3vize-com yarın akşam 20:45 te randevumuz var TR saati ile, gerekli konuşmalarımız yaparız aklımızdaki soru işaretlerini giderdikten sonra 1 hafta içeride sürecimizi başlatmış oluruz inşallah. Yenisiniz, inşallah mahçup olmayız birbirimize.

• @sezgisarikas Hayırlısı olsun öncelikle. Emin olun ki tek dileğimiz bu bizimde. %100 Green Card almak. Yarın görüşmek dileğiyle.

• @tkabas abi selam bende aynı durumdayım biraz arafta kaldım devlet memuruyum hali hazır da evim var 20 bin dolar civarı birikmişimde var evliyim 31 yaşındayım 2 çocugum var 3 ve 0 yaşında sence ne yapmayalım kimisi hiç kıpırdama diyor kimiside gemileri yak git diyor arafta kaldım

• Bu Videodaki Avukat Bey 12:20 - 14:30 Arasında EB-3 Vizelerinde Gecikme Yasandigindan Ve 2020 Basvurulari Alindigindan Bahsediyor Bu Tam Olarak Ne Anlama Geliyor Bizleri Nasıl Etkiler Bilgi Aktarabilirmisiniz? @eb3vize-com

• Şimdi firmanın ve diğer yorumları okuyunca.Yani normalde özellikle gençler için gayet mantıklı görünüyor. 20bin dolarda bugün itibariyle 400bintl yapar. Baktığımda çok para gibi gorunmekte ama külüstür bir araba fiyatı. O para ile bu ulkede bir iş kuramazsın. Kursan bile bi dunya riskleri var. Abd de çalışmak burda kendi isinden daha garanti.
    Ama tek sorun firma ile aranızdaki güven. Sonra çiftlikbank madurlarına dönmemek. Bunu aşabilmek.
    Kendi halkını gençliğini ulkesinden kaçacak duruma düşürenlerinde artık allah belasını versin ne diyelim. Bir ara afganistandan kacarken ucaktan dusenleri goruyorduk. Umarım ulkemiz o seviyelere gelmez.
    Üzülüyorum gençlerimize gerçekten.

• @Yunus-Şahin şöyle diyim. Siz devlet memurusunuz . Kendinizi kurtarmissiniz ( sayılır ) ama ya 2 çocuğunuz. Onların garantisi varmı.
    Ben 52 yasındayım bir 21 biri 18 yasinda cocuklarım için pek cok farklı alternatif bakıyorum. Büyüğü için yasal shengen oturumu arefesindeyim. Bir aksilik çıkmazsa.
    Simdi kucuğünün derdine düştük. Sanırım buralardan hayır yok gibi. Tabii siz bilirsiniz.

• ⭐⭐

@Yunus-Şahin gençsin .çocuklar için bile gidilir.Ben 43 yaşımdan sonra çocuklar için terk etmeyi düşünüyorum.

• @Yunus-Şahin 42 yaşındayım, evliyim 13, 10, 2 yaşlarında 3 oğlum var. Evim, arabam, arsam, naktim vs. var. İyi bir işim ve kariyerim de var. Fakat fırsatım olsun durursam öpsünler 😃 Maksat benim değil, çocuklarımın geleceği çünkü.. Memur olman seni düşündürüyor sanırım.. 1 yıl kadar dondurma gibi haklarınızın olduğunu duymuştum.. İşleri yoluna koyamazsan geri döner devam edersin.. Ama gerek kalacağını da sanmıyorum.

• Bu ileti silindi!

• @GümüşYaka bu iş oparetörler içinmi anlamadım buda mı eb3

• @sny22 Merhaba, bu sorumu başka bir başlık altına taşıyacağım, bu EB3 PERM başvuru raporu ABD çalışma bakanlığı yayınlıyor.

Benzer Başlıklar

• 929
  • 26
  • 4
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |