Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• Kişi/Priority date/DQ/ Kategori [interview date]
    kelle / 08.2020 / 06.2022 / EB1 []
    niwss / 11.21 / 01.23 / EB2 NIW []
    Tok / 01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW []
    Adedammy009 / 18.11.2022 / 05.04.2023 / EB2-NIW []
    U2rem / 30.08.2021 / 21.04.2023 / EB2 NIW []

• Merhaba,

Dil/02.2022/01.23/EB2 NIW

Bu arada kendi case numaram ile geriye dönük CEAC üzerinden kontrol yaptığımda, 2020'den bu yana sıra bekleyen kişi sayısı 10 civarında görünüyor, vize verilenleri orada görebiliyorsunuz. Sadece en baştaki yıl kısmını ve ensondaki sıra numarasını (son iki hane) değiştirerek kontrol ettim. Tabi EB2 başvurusu NIW dışında kategorilerede sahip ve onlara da aynı formatı kullanarak case number verdiklerinden emin değilim. Ama pozitif düşünüsek mart ayında 7 Türk'e Ankara'da EB2 randevusu verdikleri görünüyor aylık istatistiklerde ve buda sıranın bize gelmek üzere olduğunu gösterir. Bu sayı şubat ayında sıfır çekmiş, umarım bundan sonra çoğalarak gider.

• @Megadeth profilimiz cok benzer, ben de yuksek lisans ile basvuracagim, bilgisayar muhendisiyim ve yaklasik 10 yillik is deneyimim var. Daha onceden Ankara anlasmasi yaptigim icin benzer bir is plani uzerinde calisiyorum. Yalniz ucret cok cok yuksekmis, umarim cikar da paraniz bosa gitmez, tabii cikmasa da bosa gitmez denemis olursunuz, para kazanilir her zaman. Surekli ilgili guncellemeler paylasirsaniz harika olur, ben de basvurumu yolladigimda guncelleyecegim.

• Kişi/Priority date/DQ/ Kategori [interview date]
    kelle / 08.2020 / 06.2022 / EB1 []
    niwss / 11.21 / 01.23 / EB2 NIW []
    Tok / 01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW []
    Adedammy009 / 18.11.2022 / 05.04.2023 / EB2-NIW []
    U2rem / 30.08.2021 / 21.04.2023 / EB2 NIW []
    Dil/02.2022/01.23/EB2 NIW []

• @dil merhaba hocam, benim case numaram ANK2023….001 mesela nasıl arama yaptığımda E vizelerini kontrol edebilirim CEAC den?

Umarım azdır bekleyen dediğiniz gibi ve kısa sürede randevularımızı alırız hayırlısıyla

• @dil umarim keske oyle olsa

• @u2rem ben yıl kısmını 2023, 2022, 2021 şeklinde ve sondaki sıra numarasını 1 den başlayarak değiştirip kontrol ettim. Aradaki diğer numaraları değiştirdiğinde de bazı sonuçlar var, onların farklı kategori olduğunu tahmin ediyorum ama emin değilim. Belki E2 altındaki tüm vizeler aynı kategori numarasını alıyor belki de farklı. Numaraları değiştirip kontrol ettiğinde durumu at NVC yada issued şeklinde gösteriyor. Verilen numara olmadığında sonuç yok gibi bir uyarı veriyor.

• @dil habgi kategori oldugunu bilmemiz imkansiz. Ortadaki 3 rakam julian takvimi diye biseye gore, o tarihte nvc de ankara adina olusturan dosyalari temsil ediyor. O yuzden bakarken sadece yillari degistirmek yetmez, aradaki uc sayiya gore de bakmak lazim tek tek. Bu da imkansiz gibi bisey 🙂 mesela benimle ayni tarihte nvc de acilan dosyalardan visa alanlar var bakinca ama benden once olup almayan da var.

• O ara rakam benim dosyamda 544 mesela sizlerde kaç?

• @dil bunun için priority datein current olması da gerekiyor. Vize bülteni oldukça önemli bu yüzden

• Selamlar, ben de bugün itibariyle amerikavizem ile sözleşme imzalayarak EB2-NIW sürecine adım attım.
    2 ay civarında NVC I-140 form doldurma aşamasına gelmesini bekliyorum.
    Gelişmeler oldukça bilgi paylaşacağım.

• ⭐⭐⭐

@meke tebrik ederim sürecinizde bol şans umarım bekleme süreleri düşer

• @waterman Çok teşekkürler.

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@dil habgi kategori oldugunu bilmemiz imkansiz. Ortadaki 3 rakam julian takvimi diye biseye gore, o tarihte nvc de ankara adina olusturan dosyalari temsil ediyor. O yuzden bakarken sadece yillari degistirmek yetmez, aradaki uc sayiya gore de bakmak lazim tek tek. Bu da imkansiz gibi bisey 🙂 mesela benimle ayni tarihte nvc de acilan dosyalardan visa alanlar var bakinca ama benden once olup almayan da var.

Burda da benzer sekilde bir tahminlemeden bahsedilmiş

• @u2rem merhaba
    benim numaram 025 ile bitiyor, benden önce 24 kişi daha var diye mi anlamam gerekiyor yoksa benim dosyamın oluşturulduğu gün aynı anda 24 dosya mı oluşturulmuş.
    ikinci seçenek ise çok fazla kişi oluyor.

• @TOK evet sizin dosyaniz olusturuldugu gun ankara icin olusturulan 25. Dosyasiniz demek oluyor. Ama soyle ki bu butun dosyalari kapsiyor bence. Sadece Eb2 niw icin olusturulan dosya sayisi degil bu

• @niwss bence de bu kadar eb2 yoktur
    arkadaşımın 600 ile başlıyor sonu 8 mesela
    O'da eb2

• @TOK hergun o kadar eb2 basvurusu yoktur ya. Bunlara emplyoment ve family based hepsi dahil bence. Bir tek lottery den kazananlarin farkli oluyor sanirim case numberleri

• @TOK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@niwss bence de bu kadar eb2 yoktur
    arkadaşımın 600 ile başlıyor sonu 8 mesela
    O'da eb2

600 rakamı yılın 100.günü case numberın oluşturulduğunu gösteriyormuş, benimki 544 44. Gün yani 14 şubatta aldım ANKlı case number mailini

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@TOK evet sizin dosyaniz olusturuldugu gun ankara icin olusturulan 25. Dosyasiniz demek oluyor. Ama soyle ki bu butun dosyalari kapsiyor bence. Sadece Eb2 niw icin olusturulan dosya sayisi degil bu

Evet bence de sizin 25. Dosya olduğunuzu gösteriyor, ben rastgele numaralara baktım benimkine yakın ve bazıları issued olmuş 2-3 ay içinde, EB-2 NIW değildir bu kadar kısa sürede

Benzer Başlıklar

• 1391
  • 35
  • 923
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |