DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Prm-oguzhan bir sorun olmaz rahat olun

• Arkadaşlar green card çekilişine ds260 formunda belirttiğim pasaporttaki fotoğraf ile başvurulmuş. Mülakata bu pasaport ile gidince iki fotoğrafın aynı olması problem olur mu? Yeni pasaport çıkartıp mülakat tarihi verilince güncellemeli miyiz pasaport bilgilerini?

• Merhaba ds 260’ı doldururken adli sicil arşiv kaydımız varsa bunu nerede belirtiyoruz? çünkü daha formu açmadan burda okurken belirtin filan yazılmıştı. formda göremedim öyle bi soru

• Ds 260 formunda anne kızlık soyadını yanlış yazdım. Bunu güncelleyebilir miyim? Böyle kalsa sıkıntı olur mu? Teşekkürler

• Yasaklı

Şuanda aktif okuduğum 2 okul var fakat ösym sisteminde gözüken 5 okul var okuyor gözüküyor ama okumuyorum aktif olarak 3 ünü sadece okuduklarımı yazıp gönderdim sorun olur mu ?

• Merhaba ds 260 formunu doldururken hata veriyo kabul etmiyo yazımı neden olabilir

• @gucarslan merhaba askerlik kısmına türkçe yazdım sorun olurmu

• Benden başka bağlantıda problem yaşayan var mı arkadaşlar? Formun orta yerinde bağlantı kesildi.

image.png

• ⭐⭐

@OzzieOzzy8 farklı browserdan da deneyin.

• @gucarslan askerlik kısmına türkçe doldurdum ve ii deneyimimi
    2024eu000047××

• ⭐⭐

@Redbeard visa bültenleri takip edin. Ankara süreçte çok yavaş ilerliyor. Ona göre tedbir alırsınız. Mesela şu an ankara cn7000 lerde. Ve mali yılın bitmesine çok az kaldı.

• @selamibasaran şu anda da girdiğim adreslerin hiç birisini kabul etmiyor. Nasıl çözeceğim konuyu? Yine farklı browser mı?

• ⭐⭐⭐

@Redbeard, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, Foruma yeni üye oldum. Bir kaç gündür takip ediyordum. Emeğe geçenlere, verdiği gerçek bilgiler insanlara ışık tutan herkese teşekkürler. Site Sahibine ve Site Admin yada insanlara yardımcı olmak için sürekli aktif bir şekilde yardımcı olan herkese teşekkürler.

2024 talihlisiyim ve heyecanım 24 saat sürmedi. Son 2 yıldır yaşanan süreçleri, insanları GC'ye sahip olmak için farklı ülkeler üzerinden çabalarını görünce Ülkem ve hepimiz adına tekrar üzüldüm. 2024 talihlisi olarak şimdi süreç inşallah düzelir, Ankara biraz daha hızlanır dersem "Bencil" bir cümle kurmuş olacağım için kuramıyorum ama geçmişten gelen, süreç ve prosedürleri devam eden eski tüm talihlilere şans ve kolaylık diliyorum. 2024 yeni talihlilere ise kolaylıklar diliyorum. Yolun çok başındayım ve yukarıda belirttiğim gibi 24 saat sürmeyen sevincim nedeni ile biraz burukum aslında. Sürecin başında "Ankara" yerine Farklı Ülkeler mi hemen deneyeyim kendi kendime soruyorum ve bir yanıt alamıyorum. 2025 Eylül döneminde bitecek Amerika Turist vizem var. Sürece direkt olarak "AOS" ile mi başlasam kararsızım. Ama en azından şurada kararlıyım bugün formumu dolduracağım. Çünkü hemen hemen herkesin ortak fikri (Eskilerin yada Admin yada Aktif kullanıcıların) hemen formun doldurulması yönünde. Neyse çok uzun yazdım. Tekrar emeği geçen herkese samimiyetle teşekkür ederim. Saygılarımla..

Bence öncelikle süreç bi başlasın ilk 1-2 ay geçsin ondan sonra aos seçeneğini düşünün derim. Eğer 2024 güzel geçen bi yıl olursa hiç gerek kalmaz

• ⭐⭐⭐

@cetinakkaya, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar green card çekilişine ds260 formunda belirttiğim pasaporttaki fotoğraf ile başvurulmuş. Mülakata bu pasaport ile gidince iki fotoğrafın aynı olması problem olur mu? Yeni pasaport çıkartıp mülakat tarihi verilince güncellemeli miyiz pasaport bilgilerini?

Hayır olmaz

• ⭐⭐⭐

@hermes, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    DV2024 13bin talihlisiyim. DS-260 formunu hizli bir sekilde doldurup gonderdim.
    Daha once 2 kere work and travel ile Amerika'da bulundum. Suanda aktif bir vizem yok.
    Kardesim ailesi ile Amerika'da yesil kartlilar.
    Suanda B2 turist vizesine basvurmam mumkun mudur? Yoksa DS-260 formunu doldurdugum icin non-immigrant vizelere basvuru yapamiyor muyum?
    AOS yapabilecegimi bildiginiz baska bir yol var midir?
    Simdiden tesekkurler.

Aos yapacağınız baska yol yok maalesef, muhtemelen turist vizeniz reddedilir

• Merhabalar ds260 formunu doldurduk. Ortalama mülakat tarihi için bilgilendirme ne zaman yapılır ve bunu bildirirken mail adresimize mi gelecek yoksa biz mi kontrol edeceğiz

• ⭐⭐⭐

@nazlihande, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar herkese.

Öncelikle DS-260 formunun Türkçesi bilgisayarıma indirmeme rağmen açılmıyor çözümü nedir acaba?

Bir de formda eski işyerlerini doldururken -supervisor- kısmı var, bu işverenimizin isim soy ismini yazacağımız yer mi oluyor? Ben eskiden avukatlık yapıyordum ve hem bağlı yani bir avukatın yanında sigortalı şekilde çalıştım, hem de sonrasında kendi ofisimi açıp bağımsız çalıştım. Bu durumda her bir iş döneminde supervisor kısmını nasıl doldurmam gerekiyor?

Pimpirikli biri olarak şunu da sormak isterim, "save" dediğimizde son haliyle kaydetmiş olmuyoruz, formu kapatıp tekrar açtığımızda yazılan bilgilerin silinmesine engel oluyor şeklinde anladım. Umarım doğru anlamışımdır.

Aklıma takılan diğer bir husus da eğitim kısmında "degree, diploma or certificate..." kısmında örneğin "88.00 (mezuniyet derecesi) - diploma" şeklinde bilgi mi vereceğiz yoksa "high school diploma", "university diploma" "bachelor's degree" şeklinde mi olmalı? Bizde bachelor's tam karşılğı olmayan bir mevkii diye biliyorum o yüzden burada da emin olamadım.

Tüm soru işaretlerim bitince her bir belgeyi yanıma alıp hızlıca dolduracağım. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Çekiliş açıklanalı 3-4 gün artık formunuzu hazırlayıp em kısa sürede doldurun öncelikle..

1- bunla alakalı çözüm var mı bilmiyorum
    2- bu kısımlar pek önemli değil kendi işinizi yaptıysanız self employer olarak belirtebilirsiniz bunun sorun yaratacağını zannetmiyorum zaten bu kısımlar formalite..
    3- evet doğru anlamışsınız, save ede ede devam edin zaten önerimizde bu şekilde
    4- bachler degree şeklindede yazabilirsiniz bu da formda cok önemli olmayan kısımlar ben olsam ama söyle yazardım; örn. Istanbul University Bachler Degree

• ⭐⭐⭐

@Abdullah-Aygec, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkeze merhabalar,
    Bugün sd-260 formunu dolduracağım ancak yeni evli olduğum için eşimin ikametgah adresi ailesinin yanında kaldı.eşimin Formunu doldururken şuan oturduğumuz adresimi yazmalıyım yoksa doğrusunu yazıp mülakat tarihi verildikten sonra düzeltmeli miyim?

Suan ne ise onu yazın önemsiz bi detay düzeltilmesine gerek yok o adrese herhangi bi posta vs gelmeyecek

• Aile üyelerinden biri (başvuru sahibi değil) ds260 formunu doldurmazsa ve sonuç olarak mülakata da gelmezse herkes red mi alıyor?

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.6k

| | | |