Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @kelle, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Temmuzda en geç ağustos başında randevumuz gelmezse çocuk olduğu için okul dönemine yetişemeyecek seneye ağustosa sarkacak gidişimiz ya da yılbaşına.

Kimsenin moralini bozmak gibi bir niyetim yok ama gerçekçi olmak adına 2024 Ağustos ayı bile zor sizin için. 2025 yılı fikrini kendinize alıştırmanız daha faydalı olabilir.

Yaklaşık 1 yıl önce DQ olmuşsunuz ancak interview almadınız sanırım , bir haber alamıyormusunuz acaba?

• @u2rem uzun zamandir forumu ve diger istatiksel kaynaklari takip ediyorum. EB vizeleri hemen hemen ayni surecte randevu aliyor. EW yani unskilled vizeler haric. Onlar daha da uzun suruyor. Cok az ilerleme var onlarda. Digerlerinin sureci uc asagi bes yukari ayni.

• @u2rem EB vizelerinde sadece Covid’in en yogun zamaninda Saglik calisanlarina bir oncelik taninmisti yanilmiyorsam. Doktor, hemsire basvurularina oncelik vardi. Su an o da kalkti sanirim.

• @u2rem Ayrica tr.usembassy.gov adresinde gocmen vizeler basligi altinda da gelismeleri ve guncellemeleri takip edebilirsiniz.

• Mart ayinda eb2 kategorisinde 9 kisiye randevu verilmis 7 si tr vatandasi.

• @niwss bu çok iyi

• @u2rem Evet

• @dpdemir @u2rem tecrubelilerin fikrini alalim. Nasil acaba ilerleyis sizce?

• bu kadar vize cok az. yuzlerce bekleyen varken her ay ortalama 7 kisiye vize verilirse backlog asla temizlenmez ve yillarca devam eder. baska konsolosluklar 50-60 kisiye eb2 vizesi veriyor.

• Benim çok deneyimim yok aslında sadece burdaki bilgiler haricinde 10 mart gibi DQ olan (EB-2 NIW), bir tanıdığım var hala randevu alamadı o da, sadece nunla iletişimdeyim. Eb2 E3 ve E1 e göre çok azdır diye tahmin ediyorum keşke kategoriye göre current olup bekleyenleri bilebilsek önümüzde kaç kişi var bilsek bu sayılara göre kaç ay bekleyeceğimizi tahmin edebilirdik

• @ktur evet baska konsolosluga transfer bile dusunuyorum ben ilerki sureclerde

• @u2rem mart 2022 mi?

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem mart 2022 mi?

Mart 2023, biz o arkadaşla ortak bir arkadaşımız (2019 da EB-2 NIW alan biri) vasitasıyla tanıstık, ortak tanıdığımız pandemi öncesi tabi ama DQ olduktan 2 ay sonra randevusu verilip ABD ye gitmişti, onun üzerine biz de 2021 de başvurduk, ama bizim süreç onunkiyle paralel gitmedi. O yüzden 19 ay vs bekleyen hocalarımızı duyunca çok şaşırıyorum

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@ktur evet baska konsolosluga transfer bile dusunuyorum ben ilerki sureclerde

Bunu yapabiliyor muyuz hangi konsoloslukta daha kısa sürer bilebilir miyiz bunu, sizin şubat 2023 müydü DQ nüz kusura bakmayın unutuyorum.

• @u2rem benim ocak 2023

• @niwss diger aylara gore iyi bir ilerleme olmus. Bence bizim gibi 2 yila yakindir bekleyen TC vatandaslarini artik bitiriyorlar. Bundan sonra Visa Bulletin’lerde tarih kisitlamasi devam edecek fikrimce. Uzun bir sure daha boyle 1,5 - 2 yila yakin surelerde randevu verilir. Ayrica, Iran’da ABD konsoloslugu olmadigi icin Iran vatandaslarinin bir coguna Ankara’dan randevu verilmekte. Bu hic azimsanmayacak rakamlarda oluyor. Bazen ve cogunlukla biz Turk vatandaslarinin onune geciyor sayica bu randevular. Imkani olan baska ulke konsolosluguna veya Amerika vizesi olan (avukatina da danisarak) Amerika’ya giris yapip AOS yapmayi deneyebilir. Cunku bu bekleme sureci en zorlayici olan kismi oluyor. Ha gittik, ha gidecegiz derken 2 sene geciyor. Cocuklar okullarina konsantre olamiyor. Bizler gunluk hayati idame ettirmekte zorlaniyoruz vs. Biz de DQ oldugumuzda avukatimiz 2 ayda randevu gelir demisti. Cunku normal prosedur oyleydi. Tabi ona gore hazirlanip 2 yil olunca cok zorlayici oldu, umutlar tukeniyor bazen. Sizleri cok iyi anliyorum. Yasadiginiz ve yasayacaginiz sureci cok iyi biliyorum. Dilerim, sansiniz bizden yaver gitsin.

• Çok sağolun hocam burdan fikirlerinizi deneyimlerinizi paylaşmaya devam ederseniz sevinirim. Dilerim hızlanır bu süreçler

• İnterview datelerde DQ ya mı Priority date lere göre mi öncelik veriyorlar sizce ne dersiniz?

• @u2rem DQ oldugunuz tarihten siraya giriyorsunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |