Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @birumut kardeşim siz olayı çekmek istedğinix yerden bakıp duruyosunuz habire bende onu anlamıyorum adam daha sağlık raporunu çıkarıcak parası yok diyelim ama adam kakıp başvuru yapıyor bide buraya yazan da var ya işte çıkarsa ben bu parayı nerden bulurum lütfen bana yardım bu nedir yaa komedi bildğin 😀😀 biri çıkar ya işte senin yarına ne olcağın belli değil der bizde biliyoz yarına çıkamıcağımızı ama bildiğin bişeyide değişteremzsin mantıklı olun 😀

• @ekpr DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Uzun zaman sonra herkese merhaba. Bu 2019 çekilişindeki hezimetten sonra ilk mesajım olacak. Umutlar 2020'ye kaldı tekrardan başvuruyu yaptık. Mayıs ayında güzel haberlerle görüşmek üzere şansımız bol olsun arkadaşlar.

Merhaba hocam hoşgeldiniz. Hatırladım sizi:)) Bir de Sayın @vecihi vardı, o da kayıp:)) Hepmize bol şans.

• Sevgili @ahmet-34 ,

Bir türlü kazanamayan bizler, "parası olmayan ya da ciddi düşünmeyen insanlar" yüzünden değil, "olasılığın çok düşük olması ve bilgisayarda rastgele seçilmediğimiz" için kazanamıyoruz. Öte yandan, seçildiğimizde ise, sıra numaramıza bağlı olarak, "şikayet ettiğimiz insanların varlığı yüzünden seçilmiş olan yedeklerden birisi" oluyoruz. Gerçekten en içten duygularla ve samimi olarak fikrinizi değiştirmek için bunları yazdığımı belirtmek isterim, amacım laf atmak ya da polemik değil. Insanların durumları yerine, çekiliş sisteminin işleyişi ve "olasılığın ne kadar düşük olduğu" hakkında daha detaylı düşünebilirsek, "neden kazanamıyoruz" sorusuna daha rahat cevap bulabiliriz. Olasılık çok düşük, gerçekten çok düşük 🙂 Insanların ne yaptıklarını ya da ne durumda olduklarını dert etmemize gerek olmayacak kadar düşük.

Belki, 50.000 green card için 50.000 kişi seçilseydi ve görüşmede elenenler için herhangi bir yedek sistemi olmasaydı şikayetlerinizde bir nebze haklı olurdunuz. Ama durum böyle de değil.

Bu arada, özellikle ekonomik durumla ilgili o kadar genişler ki, sizleri 1 sene geçindirebilecek kadar paranız yoksa; dilerseniz uygun bir dilekçe ile başkalarından bu parayı temin edebiliyorsunuz, dilerseniz iyi bir business plan ile mesleğiniz üzerinden kendilerini ikna edebiliyorsunuz, dilerseniz bir ABD vatandaşının sizlere bir müddet sponsor olacağını söyleyebiliyorsunuz vs... Ama ne olursa olsun, bizler rastgele seçilmenin çooooook düşük bir ihtimal olması nedeniyle kazanamıyoruz, bunun dışındaki söylemler ve şikayetler yalnızca hayal kırıklıklarımızın dile gelmesi oluyor 🙂

• 10 dk önce bir arkadaşım için başvuru yaptık sorun olmadan onay kodunu aldık. Eşi ve kendisi için ayrı ayrı başvuru yaptık 2 başvuru da hatasız onaylandı. Sitede bir sorun görmedim bilginiz olsun

• Merhabalar,
    Ben de bu sabah başvurumu sorunsuz, tek bir seferde yapabildim.

• Yasaklı

@breeze DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar,
    Ben de bu sabah başvurumu sorunsuz, tek bir seferde yapabildim.

Usa disislerine yaza yaza siteyi düzelttirmis olabilirim.günde ez 30 mail.

• @izmir-tabyaları Teşekkürü bir borç biliriz o halde 🙂

• Yasaklı

@izmir-tabyaları Teşekkürü bir borç biliriz o halde 🙂

Eyvallah birader. Tabyalar ateşe başladı mı karşısında kimse duramaz.

• @izmir-tabyaları birader derken 🙂

• Yasaklı

@izmir-tabyaları birader derken 🙂

Kardeş demek.saygi-sevgi hitabı.

• @alper fotoğraf boyutunuzu kontrol edin bende de aynı sorun vardı boyutu düzeltince oldu

• @gözde merhaba dediğiniz gibi kontrol ettim ancak aynı hatayı alıyorum 😞

• Bende hem kendi hem eşim adıma gecen hafta sıkıntısız bır sekılde basvuru yapabildim

• @golgafrinchan benim de sahsi fikrim bu yonde yani seçminin rastgele oldugunu dusunmuyorum. Algoritma nedir , neye gore belirleniyor, secimi yapan kisiler ve calisanlar bu donemde yemin ediyor mu, olduki yanlis secim yapildi o zaman bunu nasil telafi ediyorlar? ulke kotasinda ve basvuru surecinde cekilis yapilmadan once nasil bir eleme yapiliyor ve cekilise nasil dahil okunuyor ? Bence ilk basvuru da secilenlerin diyelim %20-% 30 luk kismi iyi denecek gelir ve mesleki acidan tercih edilenlere ayriliyor. Belki onlara ozel bir kod verilip algoritma oyle olusturuluyor ve o kod bastan kazananlar listesine dahil ediliyor. Belki soz verilenler oluyor sisteme yukardan giriyor , geri kalanlari belki rastgele seciliyor. Belki bastan seciliyoruz ama aciklanmadan basit gerekcelerle calisan memurun insiyatifine birakiliyor ve o kisi yada kisiler bizi secmiyor. Secilme kosullari bence bir muamma. Hic kimse bunu bilmiyor. Keske orada calisan biri olsa sa bize bu konuda caktirmadan bilgi verse ama o da olmaz tabi ki. Guvenilirligi kalmaz. Acaba yukardan biryerlerden mudahele var midir? Bu tabi benim sahsi fikrim arkadaslar. Sadece paylasip tartisiyoruz.

• Merhaba aslında green carda geçen sene hariç 5 sendir başvuruyorum ve çkmıyor.. neyse bir sorum olucaktı bu sene dolar mevzularından dolayı çıkma şansı daha mı zor? başvuran sayısı nekadar mesal? şimdiden mayısı beklemek zor geliyor....

• @uysalkedi siz benim yazdıklarımı yanlış anlamışsınız ya da ben yanlış ifade etmişim 🙂

Bazı sorularınıza cevap vermek gerekirse;

Hepimizin zaten az çok bildiği kadarıyla, seçimi insanlar değil bir bilgisayar ya da bilgisayarlar yapıyor. Siz başvuru yaptığınız esnada size bir dijital kimlik atanıyor ve sonrasında bu kimlikler üzerinden seçim gerçekleştiriliyor. Başvuru esnasında meslek bilgisi paylaşmadığınız için bahsettiğiniz şekilde mesleki bir eleme mümkün değil.

Sizin bahsettiğiniz gibi süreçlerin işlediği vize tipleri yok değil, var. Mesela Birleşik Krallık'ın Ankara Antlaşması ya da Kanada'nın Express Entry'leri gibi. Ancak dvlottery o şekilde işleyen bir sürece sahip değil. Başvuru esnasında kısıtlı bir bilgi paylaşıyorsunuz ve başvuru ücretsiz. Aslında, ücretsiz olması da zaten bu işe ne kadarlık bir iş gücü ayırdıklarının ipucu niyetinde. Bir senede 20 milyona yakın başvurunun yapıldığı ücretsiz bir sistemde bu kadar detaylı bir ön-eleme yapmak mümkün olmaz.

Kazananlar içinde gerekli eleme zaten görüşmeler sayesinde yapılmakta, orada da anladığımız kadarıyla birkaç nokta dışında çok da dert ettikleri bir durum yok 🙂

• @golgafrinchan rastgele secilmiyoruz belki deyince benim de surekli dusundugum bir konuydu bu ben de hemen fikrimi yazayim dedim. Sanirim siz secilme ya da secilmeme olasiligi konusunda yorum yapan arkadaslara cevap olarak yazdiniz. ANLADIM 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alper DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Herkese merhaba,

Başvuru formunda ikinci sayfaya geçmeye çalıştığımda sürekli ''ERR_CONNECTION_RESET'' hatası alıyorum.
    Evde , şirkette, farklı bilgisayarlarda , vpn ile denememe rağmen hep aynı hatayı aldım.
    Bu sorunla karşılaşan ve çözüm bulabilen var mı ?
    Teşekkürler.

Tekrar tekrar denemekten baska care yok maalesef. Hizli bir sekilde doldurup gondermeye calisin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizemb DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba aslında green carda geçen sene hariç 5 sendir başvuruyorum ve çkmıyor.. neyse bir sorum olucaktı bu sene dolar mevzularından dolayı çıkma şansı daha mı zor? başvuran sayısı nekadar mesal? şimdiden mayısı beklemek zor geliyor....

istatistikler icin su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/629/turkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-green-card-cekilis-istatistikleri

• @crazycells teşekkür ederim ama çok çok fazla duyan öğrenen başvuruyor hayırlısı....

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |