Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Lossantosdy forumda belge halide mevcut ds260 ufak bir aramayla bulabilirsiniz. Adres konusunuda “not yet” olarak doldurursunuz sorun değil, sonra adres bulduğunuzda ekletirsiniz

• @diablo_ercan Çektiğim fotoğrafı sildiğim için dpi özelliğine bakamıyorum ama 600x600 yapmıştım.

• Yasaklı

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@charon, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra hayır, düşünceniz mantığa dayanmıyor.
    İngilterede bireysel silahlanma yasak. Herhangi bir ingiliz şehrinde pakistan mahallesine gidip istediğiniz silahı bulabilirsiniz.
    avustralyada da aynı. Hatta avustralyada 100 sene önce bütün silahları topladılar. Çin mahallesine gidip silah alabilirsiniz ve istediğiniz kişiyi vurabilirsiniz.
    Fransa da aynı şey geçerli. Hatta süper huzurlu finlandiyada bile rusların yaşadığı yerlere gidip silah bulabilirsiniz.

Örneklerden görüleceği üzere, bireysel silahlanmayı yasaklamak hiçbir çözüm getirmiyor.

Bireysel silahlanmanın yasaklanmasını istemeyenler sadece silah tüccarları değil, devlete güvenmeyenlerdir genelde ve devlete güvenilmemesi gerektiği tarihsel olarak milyon kez ispatlanmıştır.

Çok gezmediğinizi düşünüyorum bu cevabınızdan sonra.

2011 yılında ABD'de 4 ay yaşadım, bunun dışında da 3 Avrupa ülkesini gezdim.
    İletinizde verdiğiniz örneklerin hiçbirinde ABD geçmiyor farkındaysanız, Avrupa, İngiltere ve Avusturalya'yı örnek vermişsiniz.

ABD'de yasak olan bir şeyi temin etme olasılığınız, dünyanın geri kalan tüm ülkelerinden daha zordur.
    Bireysel silahlanma yasaklanırsa, bu şekilde okul basıp çocuk öldürme olayları da azalır ve bu gayet mantığa dayanıyor. İnsanların elindeki silah azalırsa, silahlı saldırı oranı da azalır gayet basit bir denklem.

Abd de yasak olan birşeyi bulamamak konusundaki bu ısrarınızı anlamış değilim. kesinlikle gerçekçi değil.

Ayrıca bireysel silahlanma yasaklansa bile mülkiyetinizde bulundurmak üzere silah sahibi olabilirsiniz.

Sadece biraz daha iyi denetlenmiş olur.

Ülkeyi komple silahtan temizlemek diye bişey söz konusu maalesef değildir ve bu sadece ABD değil Dünya’ nın tamamı için geçerlidir.

Ayrıca bireysel silahlanmayı destekleyenler milliyetçi kesimdir ve bunun sebebi açık ve nettir. Bu kadar göçmenin olduğu bir ülkede kendilerini ve devletlerini garantiye almak istiyorlar. Siz siyasi görüşünüz ve göçmen adayı olmanızdan dolayı desteklemiyor olabilirsiniz.

Ben Türkiye’ de de bireysel silahlanmanın Türk vatandaşları için daha da kolaylaştırılması yanlıyım. Durumumuz ortada ve ABD den pek bir farkımız kalmadı ve bizimki daha tehlikeli karşı taraf tek etnikten.

Sizin şuan ABD için savunduğunuz şeyin Türkiye’ de Suriye’ lilerin Türk’ ler silah sahibi olabiliyor bu saçmalık bunun önüne geçilmeli demesinden farkı yok.

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İngilterede bireysel silahlanma yasak. Herhangi bir ingiliz şehrinde pakistan mahallesine gidip istediğiniz silahı bulabilirsiniz.
    avustralyada da aynı. Hatta avustralyada 100 sene önce bütün silahları topladılar. Çin mahallesine gidip silah alabilirsiniz ve istediğiniz kişiyi vurabilirsiniz.
    Fransa da aynı şey geçerli. Hatta süper huzurlu finlandiyada bile rusların yaşadığı yerlere gidip silah bulabilirsiniz.

Örneklerden görüleceği üzere, bireysel silahlanmayı yasaklamak hiçbir çözüm getirmiyor.

Bireysel silahlanmanın yasaklanmasını istemeyenler sadece silah tüccarları değil, devlete güvenmeyenlerdir genelde ve devlete güvenilmemesi gerektiği tarihsel olarak milyon kez ispatlanmıştır.

İletinizde verdiğiniz örneklerin hiçbirinde ABD geçmiyor farkındaysanız, Avrupa, İngiltere ve Avusturalya'yı örnek vermişsiniz.

ABD'de yasak olan bir şeyi temin etme olasılığınız, dünyanın geri kalan tüm ülkelerinden daha zordur.
    Bireysel silahlanma yasaklanırsa, bu şekilde okul basıp çocuk öldürme olayları da azalır ve bu gayet mantığa dayanıyor. İnsanların elindeki silah azalırsa, silahlı saldırı oranı da azalır gayet basit bir denklem.

Abd de yasak olan birşeyi bulamamak konusundaki bu ısrarınızı anlamış değilim. kesinlikle gerçekçi değil.

Ayrıca bireysel silahlanma yasaklansa bile mülkiyetinizde bulundurmak üzere silah sahibi olabilirsiniz.

Ülkeyi komple silahtan temizlemek diye bişey söz konusu maalesef değildir ve bu sadece ABD değil Dünya’ nın tamamı için geçerlidir.

Ayrıca bireysel silahlanmayı destekleyenler milliyetçi kesimdir ve bunun sebebi açık ve nettir. Bu kadar göçmenin olduğu bir ülkede kendilerini ve devletlerini garantiye almak istiyorlar. Siz siyasi görüşünüz ve göçmen adayı olmanızdan dolayı desteklemiyor olabilirsiniz.

Ben Türkiye’ de de bireysel silahlanmanın Türk vatandaşları için daha da kolaylaştırılması yanlıyım. Durumumuz ortada ve ABD den pek bir farkımız kalmadı ve bizimki daha tehlikeli karşı taraf tek etnikten.

Sizin şuan ABD için savunduğunuz şeyin Türkiye’ de Suriye’ lilerin Türk’ ler silah sahibi olabiliyor bu saçmalık bunun önüne geçilmeli demekten farkı yok.

Tabi ki de hiçbir ülkeyi komple silahtan temizleyemezsiniz.
    Ama en azından satın alınmasını yasaklayabilirsiniz.

Yasak olan şeylerin bulunamamasını savunmamın nedeni de kısa bir süre ABD'de yaşamam.
    Belki de benim yaşadığım bölgede durum böyle idi, belki de diğer yerlerde sizin dediğiniz gibi her şeye erişim çok kolaydır bilemiyorum.
    Ama benim bireysel silahlanmanın yasaklanmasını desteklemem, tamamen insan olmamla alakalı, göçmen adayı olmamla değil.
    Silahlar savaşta kullanılır, mahallede sokakta değil.

Türkiye hakkında dediklerinizde haklısınız, ki zaten Türkiye konusunda ben hiç yorum yapmadım iletilerimde.
    Buranın durumu iyi olsaydı zaten bu forumda konuşuyor olmazdık 🙂

• Yasaklı

Sizin şuan ABD için savunduğunuz şeyin Türkiye’ de Suriye’ lilerin Türk’ ler silah sahibi olabiliyor bu saçmalık bunun önüne geçilmeli demekten farkı yok.

Yasak olan şeylerin bulunamamasını savunmamın nedeni de kısa bir süre ABD'de yaşamam.
    Belki de benim yaşadığım bölgede durum böyle idi, belki de diğer yerlerde sizin dediğiniz gibi her şeye erişim çok kolaydır bilemiyorum.
    Ama benim bireysel silahlanmanın yasaklanmasını desteklemem, tamamen insan olmamla alakalı, göçmen adayı olmamla değil.

Türkiye hakkında dediklerinizde haklısınız, ki zaten Türkiye konusunda ben hiç yorum yapmadım iletilerimde.

Anlıyorum sizi ama benim bakış açış şu,
    Öncelikle sizin iyi niyetinizden şüphem yok genele yazıyorum.
    Her giden gittiği ülkeyi değiştirmeye çalışıyor.
    Adam orda 5 göbek yaşamış, ülke onun ülkesi kardeşim ve sen ülkenden belli sebeplerden kaçmışsın da gitmişsin. Bir zahmet bırakta kuralları adam koysun. Ondan sonra böyle aykırı kafa yapıları oluşuyor işte.

Demokrat lar hep daha insancıl bakıyor olarak görüşür olaylara sebebi de hep bu tarz şeylerdir. Neden çünkü Demokrat ların 90% ı göçmendir de ondan.

Sen giderken olan kural sen gittikten sonra da olacak. Bunu değiştiricek olanlarda demokratlar değildir kimse kusura bakmasın. Ben redneck olmadığıma göre, redneck sevici de değilim ama olaya iki taraftan bakınca doğruyu görebiliyorum.

ABD’ de bireysel silahlanmanın kaldırılması 1000% iç savaş çıkartır. Hiç bir zaman da demokratlar buna cürret edemez. Sadece arada dillendirip bak deniyoruz edası veriyorlar.

Seneye reis yargı dağıtıcak hepsine 😂

• ⭐⭐⭐

@Majezik takılmayın bu kadar fotoğrafa dert etmeyin. Sonuçları bekleyin sadece, geçmiş adımı unutun

• ⭐⭐

Anlıyorum sizi ama benim bakış açış şu,
    Öncelikle sizin iyi niyetinizden şüphem yok genele yazıyorum.
    Her giden gittiği ülkeyi değiştirmeye çalışıyor.
    Adam orda 5 göbek yaşamış, ülke onun ülkesi kardeşim ve sen ülkenden belli sebeplerden kaçmışsın da gitmişsin. Bir zahmet bırakta kuralları adam koysun. Ondan sonra böyle aykırı kafa yapıları oluşuyor işte.

Demokrat lar hep daha insancıl bakıyor olarak görüşür olaylara sebebi de hep bu tarz şeylerdir. Neden çünkü Demokrat ların 90% ı göçmendir de ondan.

Sen giderken olan kural sen gittikten sonra da olacak. Bunu değiştiricek olanlarda demokratlar değildir kimse kusura bakmasın. Ben redneck olmadığıma göre, redneck sevici de değilim ama olaya iki taraftan bakınca doğruyu görebiliyorum.

ABD’ de bireysel silahlanmanın kaldırılması 1000% iç savaş çıkartır. Hiç bir zaman da demokratlar buna cürret edemez. Sadece arada dillendirip bak deniyoruz edası veriyorlar.

Seneye reis yargı dağıtıcak hepsine 😂

Aman abi biz daha Türkiye'yi değiştirememişiz, ABD'yi değiştirmek ne haddimize 😃
    Sadece son zamanlarda yasaklama konusu aşırı gündem oldu ve en son yasa tasarısı da sunulmuştu sanki o yüzden ben de o konuyu destekliyorum yani, yoksa ben kimim değiştireyim 😃

• ⭐⭐

@tolgasatir hahahahahaha 🙂 cümleye başlama şeklin bitirdi beni 🙂

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy @crazycells yıldızlı üyeler için adres konusunda yardımcı oluyor kaldı ki giden arkadaşlarda bizlere bu konularda yardımcı olacaktır, tek derdin o olsun :)Turquis horizon diye bir site de var sanırım adres konusu için forumun güvendiği sitelerden.

• ⭐⭐

Selamlaaaaaaaaar selamlar dostlar

• ⭐⭐

@Majezik anladım. şöyle söyleyebilirim başvuru sırasında resim yüklenmiş sayfa uyarı vermemiş, sorun sıkıntı yok sonuç olarak confirmation number ekranı göründüyse takmayın.

• @sytahmt ooo as abi siteye bi giriyim dedim ilk senin yaziya denk geldim 😃

• @Lossantosdy formun bos hali atilacakti atildi mi

• 24 hazıranda baslayan yeşil pasaport basvuru sürecim sonucunda, nihayet bugun pasaportlarımıza kavustuk. ahahahahha inanılır gibi değil sayın seyirciler aylardır bekliyoruz. allah geride kalanlara yardım etsin, darısı greenkart a olsun inşallah :D:D::D

• ⭐⭐⭐

@goyro666 crayzcells’in imzasındaki paketi indirirseniz orada belge olarak var açıklamalarıyla birlikte işinizi görür bence

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@karaçay, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar özelden bari biraz çıtlatsan ibrahim bey 🙂 bu konularda her cümleye gereken saygıyı önemi gösteririm şüpheniz olmasın 🙂 heba olmaz bilgileriniz

Müsait zamanımda çerçeveler halinde yazarım özelden. Aklımda kaldığı ve kendimizin uyguladığı yöntemleri sıralarım. Yaparak bir şey kaybetmezsin. Maliyeti de yok sonuçta 🙂

@ibrahimasar zahmet olmayacaksa benimle de paylaşabilir misiniz ? 🙂

• ⭐⭐

@paşa hahahahahaha yandı gülüm keten helva @ibrahimasar

• @cdzdcd, başlangıç Houston, orta vadede Dallas fln daha serin yerler olabilir ama uzun vadede büyük ihtimalle Florida da olacak
    Florida ya kalıcı gitmek o zamana ekonomik duruma bağlı olacak artık

• BUGÜN GÜNLERDEN MINNESOTA !
    alt metni

Minnesota , Amerika Birleşik Devletleri'nin Ortabatı eyaletlerinden biridir. Ortabatı'nın en büyük eyaleti olan Minnesota, 5 milyon nüfusu ile ABD'deki en kalabalık 21. eyalettir. Eyalet nüfusunun yarıdan fazlası, bölgenin sanayi, endüstri ve ulaştırma merkezi olan Twin Cities olarak da anılan Minneapolis-St. Paul bölgesinde yaşar. Eyalette yaşayanların çoğu Kuzey Avrupa'dan göçen Beyazlar olsa da, son yıllarda Afrika'dan (Özellikle Somali ve Sudan) gelen Afrika kökenli halkın nüfusu da hızla artmaktadır. Minnesota ABD'deki en iyi sağlık hizmetlerine sahip olan, eğitim ve okur yazarlık oranı en yüksek eyaletlerden biridir. Eyaletteki en büyük eğitim kurumları The University of Minnesota ve Minnesota State Colleges and Universities grubuna bağlı okullardır. Birliğe katılma tarihi 11 Mayıs 1858'dir ve Birliğe katılan 32. eyâlet olmuştur.

alt metni

İKLİM
    Minnesota, soğuk kışlar ve sıcak yazlar ile karasal ikliminin özelliği olan aşırı sıcaklıkları yaşar. Kaydedilen en düşük sıcaklık 2 Şubat 1996'da Tower'da -60 °F (-51 °C) ve en yüksek sıcaklık 6 Temmuz 1936'da Moorhead'de 114 °F (46 °C) idi. Meteorolojik olaylar arasında yağmur, kar, kar fırtınası, gök gürültülü fırtına, dolu, derechos, kasırga ve yüksek hızlı düz rüzgarlar. Büyüme mevsimi, uzak kuzeydoğuda 90 günden Mississippi Nehri yakınlarındaki güneydoğu Minnesota'da 160 güne kadar değişir ve ortalama sıcaklıklar 37 ila 49 °F (3 ila 9 °C) arasında değişir. Ortalama yaz çiy noktaları güneyde yaklaşık 58 °F (14 °C) ile kuzeyde yaklaşık 48 °F (9 °C) arasında değişir. Ortalama yıllık yağış 19 ila 35 inç (48 ila 89 cm) arasında değişir ve her 10 ila 50 yılda bir kuraklıklar meydana gelir.

EKONOMİ
    Bir zamanlar esas olarak bir hammadde üreticisi olan Minnesota'nın ekonomisi, nihai ürün ve hizmetlere ağırlık verecek şekilde dönüşmüştür. Ekonominin belki de en önemli özelliği çeşitliliğidir; iş sektörlerinin göreli çıktıları, bir bütün olarak Birleşik Devletler'e çok yakındır. Minnesota ekonomisi 2019'da 383 milyar dolarlık gayri safi yurtiçi hasılaya sahipti.

Minnesota'nın 2019'da kişi başına düşen kişisel geliri, ülkedeki on üçüncü en yüksek olan 58.834 dolardı. 2019 medyan hane geliri 74.593 dolardı ve ABD'de on üçüncü ve Atlantik kıyısında olmayan 36 eyalet arasında beşinci sırada yer aldı.

MINNESOTA Neyle Ünlüdür?
    #1 İsmi
    alt metni
    Minnesota'nın adının kökeni Dakota kabilesinden geliyor. 'Suların bulutları yansıttığı yer' anlamına gelen 'Mni Sota Makoce' ifadesinden geliyor.

#2 North Star State
    alt metni
    Minnesota, Amerika Birleşik Devletleri'nin en kuzeydeki eyaleti konumundan dolayı "Kuzey Yıldız Eyaleti" olarak bilinir. Ayrıca, genellikle donma noktasının altında sıcaklıklara sahip soğuk kışları ile bilinir.

Aslında eyaletin sloganı “L'Etoile du Nord” aslında “Kuzeyin Yıldızı” anlamına geliyor. Kuzey Yıldızı, Minnesota eyalet bayrağında da popüler bir semboldür.

#3 Fransız Tarihi
    alt metni
    Minnesota, bölgenin Fransız tüccarlar ve misyonerler tarafından keşfedildiği 17. yüzyıla kadar uzanan uzun ve zengin bir Fransız tarihine sahiptir.
    Ayrıca her yıl Minnesota'da düzenlenen Uluslar Festivali, St. Croix Nehri Geçiş Kutlaması ve Voyageur Günleri Kutlaması gibi çok sayıda Fransız festivali ve etkinliği düzenlenmektedir.

#4 10.000 Göl Diyarı
    alt metni
    alt metni
    alt metni

Daha önce de belirtildiği gibi Minnesota, 10.000 Gölün Diyarı olarak bilinir. Gerçekte, Minnesota'da 10 dönümden büyük 11.842 göl vardır.

Minnesota'daki en büyük göl, aynı zamanda yüzey alanına göre dünyanın en büyük tatlı su gölü olan Superior Gölü'dür. Minnesota'daki en büyük ikinci göl, balıkçılık ve eğlence için popüler bir destinasyon olan Mille Lacs Gölü'dür.

Minnesota'daki diğer büyük göller arasında Leech Lake, Red Lake ve Lake of the Woods bulunur. Eyalet genelinde bulunan birçok küçük göl ve gölet de vardır. Bu su kütleleri yüzme, balık tutma, tekne gezintisi ve diğer açık hava etkinlikleri için fırsatlar sağlar.

#5 Kartallar
    alt metni
    Kel kartal, Amerika Birleşik Devletleri'nin ulusal kuşudur ve Minnesota'da çok popüler bir kuştur. Kartallar eyaletin her yerinde görülebilir, ancak onları görmek için en iyi yer Nongame Yaban Hayatı Programının Kartal İzleme Alanlarıdır.

Kartalların görülebileceği üç yer var: Detroit Lakes, Long Prairie ve Carlisle. Bu alanların tümü Minnesota'da bulunur ve kartalların harika manzaralarını sunar.

Kartal gözlemciliği için en iyi zaman kartalların daha aktif olduğu kış aylarıdır.

#6 Hokey Eyaleti
    alt metni
    Minnesota, spora olan sevgisi ve desteği nedeniyle “Hokey Eyaleti” olarak bilinir. Buz Hokeyi, Minnesota'nın resmi devlet sporudur. ABD'de ilk organize buz hokeyi oyunu 1883'te St. Paul, Minnesota'da oynandı.

Hokey Eyaleti, NHL Minnesota Wild'in yanı sıra birçok kolej ve lise takımına ev sahipliği yapmaktadır. Minnesota'da birkaç küçük lig takımı da var. Minnesota Üniversitesi, ülkedeki en başarılı kolej hokey programlarından birine sahiptir. 5 NCAA Division I Ulusal Şampiyonası kazandılar ve birçok NHL oyuncusu çıkardılar.

#7 İkiz Şehirler
    alt metni
    alt metni
    alt metni
    Minneapolis ve Saint Paul , "İkiz Şehirler", Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük 16. metropol bölgesidir. İki şehir Mississippi Nehri ile ayrılır ve birkaç köprü ile birbirine bağlanır. Birlikte, orta batı cazibesini korurken, tüm olanaklarla birlikte büyük bir şehir deneyimi sunuyorlar.

İkiz Şehirlerde yapılacak çok şey var. Pek çok müzeden birini ziyaret edin, profesyonel bir spor etkinliği izleyin, alışverişe gidin veya dünyaca ünlü Guthrie Theatre'da bir gösteri izleyin. The Chain of Lakes (Göller Zinciri), yaz aylarında tekne gezintisi ve yüzme, kış aylarında ise buz pateni ve kros kayağı sunmaktadır.

#8 Duluth Limanı – Dünyanın En Büyük Tatlı Su Limanı
    alt metni
    Duluth, Minnesota'da doğal manzarası ve açık hava aktiviteleri ile tanınan bir şehirdir. Dünyanın en büyük tatlı su limanına ev sahipliği yaptığı için “Gemiler Şehri” olarak bilinir. Liman, her yıl demir cevheri, kömür, tahıl ve kireç taşı dahil olmak üzere 40 milyon tondan fazla kargo elleçliyor.

Duluth Limanı, Duluth Eğlence Kongre Merkezi, Duluth Hava Kaldırma Köprüsü ve Great Lakes Akvaryumu gibi cazibe merkezleriyle de popüler bir turizm merkezidir.

#9 Mall of America – ABD'deki En Büyük Alışveriş Merkezi
    alt metni
    alt metni
    Mall of America, ABD'deki en büyük alışveriş merkezidir. Bloomington, Minnesota'da bulunur ve 520'den fazla mağazası vardır. Alışveriş merkezi yılda 40 milyon ziyaretçi çekiyor ve 78 futbol sahasından daha büyük.

Mall of America, alışveriş ve eğlence dolu bir gün geçirmek için ziyaret etmek için harika bir yerdir. Bunun Minnesota'daki en ünlü yerlerinden biri olması şaşırtıcı değil. Hatta kapalı bir tema parkı, bir akvaryum, Lego mağazası ve kendinizi şımartabileceğiniz birçok başka ilgi çekici yer de vardır.

#10 The Iron Range
    alt metni
    Iron Range, Minnesota'da demir cevheri madenciliği ile tanınan bir bölgedir. Bölge uzun bir madencilik geçmişine sahiptir ve bugün hala ekonominin önemli bir parçasıdır. The Iron Range, Superior Gölü'nün Kuzey Kıyısı, kuzey ormanları ve binlerce göl dahil olmak üzere güzel manzarasıyla da tanınır.

Iron Range yürüyüş yapmak, kamp yapmak, balık tutmak, snowmobil ve ATV sürmek için harika bir yerdir. Iron Range'de birçok eyalet parkı ve rekreasyon alanı bulunmaktadır.

• Selamlar dostlar, mülakat anında ds formuna "NOT YET" yazıp sonra adresi nasıl değiştiriyoruz? Belirli bi form taslağı var mı? Yoksa adresin ve telefon numarasının yazılı olduğu bir A4 kağıdı iletsem işleme alırlar mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |