DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@debbieLA77 Bagaj hakkı galiba 23kg. fazlası için çok ücret alındığını duydum. ağırlığı geçmesin yeterli. @Lossantosdy fotoğraf için bir süreliğine google drive depola 😃 veya uçaktan indin hemen walmart cosco best buy neresi olursa gider alırsın 😃 daha iyisini alırsınız ondan bundan vazgeçemem düşüncesinden kurtulmaya bakın 😃

• ⭐⭐

@debbieLA77 Dilekler belli aynen ama önce her şeyin başı sağlık öyle değil mi?

• ⭐⭐

@Serap-2, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

5 Mayıs akşamı Hıdırellez. O akşam dileklerinizi bir kağıda yazıp gül ağacına bağlamayı ertesi gün de o bağladığınız dileği en yakın deniz, nehir neresi varsa akan bir suya bırakmayı ihmal etmeyin.

Peki örnek veriyorum hiç yapmadım bilmiyorum çünkü,, 🙂 kağıda mesela green card bana çıksın mı yazayım yada çiziliyor mu, ayrıca gül agacı nerden bulacam ki ya of 😕

• ⭐⭐

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@debbieLA77 Bagaj hakkı galiba 23kg. fazlası için çok ücret alındığını duydum. ağırlığı geçmesin yeterli. @Lossantosdy fotoğraf için bir süreliğine google drive depola 😃 veya uçaktan indin hemen walmart cosco best buy neresi olursa gider alırsın 😃 daha iyisini alırsınız ondan bundan vazgeçemem düşüncesinden kurtulmaya bakın 😃

No no noo laptobumu bırakmam, tek alacağım eşya o olacak, oda sırt çantamda zaten 🙂

• ⭐⭐

@ibrahimasar yaw arkadaş amma edebiyat yaptın...:) bu devran öyle dönmüyor... bizde kimbilir kimlerin vergilerini ödedik o zaman zamanında... birazda geride kalanlar öder ne olacak ? geri dönersekte ödenmeyecek bir para değil ki bu zaten konuştuğumuz miktarlar... biz neyiz ki banka bize ne verecek allah aşkına ... sen 1 milyon kredi alabilir misin mesela? ben alamam bu arada biz yıllardır izlemediğimiz kanalın trt 1'in vergilerini Elektirik faturaların da ödeyen insanlarız 20 tl daha veririz başkaları için bişey olmaz... ne kadar ekmek o kadar köfte diye bir laf vardır... ülke sana ne verirse, ne yaparsa sende ona onu yapmak istiyorsun artık... bu davranış biçimini yada olayın savunulacak bir yanı yok aslında farkındayım...bende yapacağımdan değil ama yapsak hiçde fena olmaz hani... ilk başta orada biraz daha az sıkıntı çekebiliriz... oradan ödenir sonra yeri geldiğinde... 1000 dolar yollasan 2 ayda bir biter zaten borç 🙂 üstüne banka teşekkür eder... ben bu kadar dramatize etmiyorum artık olayları... ayrıca amerikada herşey o kadar düzenli ve halk için işliyor ki insanın aklına böyle şeyler bile gelmez... ama burada sağdan gelen çalıyor soldan giden çalıyor çalmayana salak diyolar... o bisikleti istiyor musun? çalıcaksın sonra allahım beni affet diye dua ediceksin... bunun bir hikayesi vardır bilenler bilir... şimdi kredisini çekmek isteyen çeksin istemeyen çekmesin ben kimseyi kötü ilan etmem... bankalar hiçbir hakı olmadığı hiçbir iş gücü kullanmadığı halde her havaleme para aktarmama para alıyor 9tl -8 tl 3 tl -5 tl bunları bir düşünün onlar batmaz günde anasına babasına türkiyede para yollayan fatura ödeyen 90 milyon var... hey yavrum hey paralara bak... benim aldığım 50 bin tl 100 bin tl ile batacaksa batsın ulan bankalar 🙂

• @Lossantosdy dileklerinizi açık bil şekilde belirtin. ben yıllar önce okul bittikten sonra bir hıdırellezde iş bulayım anlamında ofis koltuğu çizmiştim. hani mevki makam gibi... devamında ofis mobilyası sektöründe bir firmaya girdim, ve bir süre sonra kendi işimi kurup ofis koltuğu üretime başladım 😁 😁 yeşil kart isterken, kartvizit üreticisi falan oluvermeyin. Permanant residant falan yazın yani üzerine 🙂

• ⭐⭐

@karaçay, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy dileklerinizi açık bil şekilde belirtin. ben yıllar önce okul bittikten sonra bir hıdırellezde iş bulayım anlamında ofis koltuğu çizmiştim. hani mevki makam gibi... devamında ofis mobilyası sektöründe bir firmaya girdim, ve bir süre sonra kendi işimi kurup ofis koltuğu üretime başladım 😁 😁 yeşil kart isterken, kartvizit üreticisi falan oluvermeyin. Permanant residant falan yazın yani üzerine 🙂

😂😂 Anladım tmmdır da şimdi ben gül ağacı bulmalıyım,

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 bir şey yapamıyorlar zaten ama sizin borcunuzla alakalı anne babanızı geçtim dayınızı, amcanızı vs diğer akrabalarınızı arayıp rahatsız etmeleri bu durumdan bahsetmeleri sizi kötü hissettirir. Bakmayın öyle KVKK vs durumlarına

• @karaçay ismi Mehmet

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş hahahah valla bizimkiler buara bu ülkede olanlara o kadar sinirli ki haaa öyle mi yapmış iyi yapmış bile diyebilirler 🙂

• ⭐⭐

@Serap-2 tabiki ona her sabah kalktığımızda çok şükür bugünde uyandık sağlığımız sıhhatimiz ve yine önemli bir şey huzurumuz yerinde diyoruz... bu bile iyi hissettiriyor...

• ⭐⭐

@Lossantosdy Hemen karalar bağlamayın 🙂 Yazın veya resim çizin farketmez, önemli olan içtenlikle istemek. Gül ağacı yoksa mecburen başka bir ağaç ta olur. Siz isteyin evrene gönderin yeter. Allah kabul etsin inşallah

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy birde söyle bişey var bu varlık fonu mudur nedir oraya gidince borçlar 4-5 sene sonra 100 bin tl borcun varsa valla en son 50 veririm başkada param yok diyip ödeyip kapatan arkadaşlarımda oldu:) çokta dert etmeyin... bizde o kadar yok 10 bin tl için 20 bin tl için akrabalarını arasalar nolacak yok bizde de evladım diyip kapatırlar istedikleri kadar korkutsunlar 🙂 bizim kimseden korkumuz yok:)

Türkiye’de aktif olarak yaşayan biri iseniz varlık yönetim şirketine takılmanız durumunda borcunuzu ödemediğinizde icra yoluyla maaşınızdan kesintiyle alabilirler ya da yine mahkeme kararıyla banka hesabınıza bloke koydurabilirler ve hesaplarınıza giren para otomatik olarak banka tarafından varlık yönetim şirketine aktarılır. Türkiyede olup da yalnızca emeklilerin maaşlarına dokunamıyorlar onun haricindeki bloke olayı emekliler için de geçerli. Aynı şey şirket sahiplerinin vergi borçları için de geçerli. Vergi borcunuza binaen herhangi bir mahkeme kararı olmaksızın vergi dairelerinin banka hesabınıza bloke ve e-haciz yaptırma hakları var.

• ⭐⭐

@gnollzy eşimin içinde 1200TL borç unuttuğu ek hesap varmış yazın eve kağıt geldi öyle haberimiz oldu ödedik hemen ama 380 de avukat mı artık varlık fonumü bir yere yatması gerekiyormuş hiç bir mesaja bakmadığı için görmedi pat gel maaşa haciz rezilliğe mi yanarsın sicil bozulmasına mı geçen kartı limitini arttırmaya çalıştım açık haciz var gibi mesaj gelmiş banka yada aracı kimse lütfedip kaldırmamış onu da bizzat biz yapmalıymışız kağıt alıp çalıştığımız bankalara verecekmişiz çok saçma dijital yollamak istersek banka başına 10 lira vermemiz lazımmış zırnık vermem onlara gider tek tek veririm dedim düzen çok saçma yok yere sicil bozuldu hadi o bizim mallığımız da nerdeyse bir yıldır açık haciz gözükmesi saçma

• Aga elbette rabbim ümitlerimizi boşa cikarmasinda yeşil kart için nasıl bu kadar ümitli olabiliyorsunuz?

• ⭐⭐

@Sea olmamaktan daha çok mutlu ediyor. Sen nasıl bu kadar umutsuzken başvurmayı basarabiliyorsun?

• @Emrah-Borazan Elbette yurtdisinda yaşamak özellikle Amerikada heleki benim gibi hergun çok farklı sıkıntılar çeken ve hayatını zar zor yaşayan bir insan için hayalden ötesi lakin hersene milyonlarca kişinin başvurduğu bir sistemde bilmiyorum.
    Gece rüyalarımda bile yurtdisinda yasadigimi görüyorum uyandığımda kabusta olduğumu fark ediyorum..

• ⭐⭐

@Sea işte bizde bu umudumuzla o kaos ortamında kafamızı dağıtıyoruz 🙂

• @Emrah-Borazan ne kadar güzel dimi o sokaklari,binaları ,yaşam tarzları ,eğlenceleri!! Aynı dünya içerisindeyiz bu kadarmi fark eder!

• @Ranje Gılgamış DESTANI gibi olmuş YuTah

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |