Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gnollzy biz eşimle şöyle düşündük Süreç kazandığımızda forumda telegram kuruluyor orda kafa dengi bizim gibi bir aile güvenilecek bir aile ile orada ortak bir ev tutmak evli bir çift çocuksuz bizim gibi orada alışana kadar ilk 6 ay yada 1 yıl ortak sonra düzen kurulunca farklı evlere çıkılabilir

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emrah-Borazan işte o yüzden aparat lazım 😃 bizdeki çiftli Arçelik 'in kim bilir o ne kadardır

Ben şimdi laptop u götürsem kullanamıcak mıyım, illa aparat lazım dimi, işin yoksa onun içinde gez dur market avm falan 😅😅😅

Yahu gerek yok taşımana, burada sat oradan sıfırını al 😃

Laptobumu asla satmam bütün bilgilerim anılarım orada, hem seviyorum bilgisayarımı 🙂

Sen yine de sev eminim yeniyi daha çok seversin 🙂
    Tüm bilgileri yedekleyerek yeni bilgisayara taşırsın ve hallolmuş olur 😉 Buradan sattığın 2. fiyatına oradan yenilemiş olacaksın öyle düşün birazda 🤞

• @Emrah-Borazan eşyalı evler bakmıştım zillowda genellikle evler eşyalı görüyorum ? o yüzden2000 usd dedim 1500k civarı evler

• @karaçay, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman , @Lossantosdy arkadaşlar, esnaflar odasına bağlı yakın akrabanız/tanıdığınız var ise, onlardan kredi çekmesini isteyebilirsiniz. hem faizleri düşük, hem de 6 ayda bir ödeme yapılıyor. siz abdye gidip çalışmaya başladığınızda, bu ödemeler çerez parasına döner.

Bu seçenek değerlendirilebilir ama bir tüccar olarak durumu açıklayayım;

Esnaf kefalet dediğimiz kredi türünden bahsediyor arkadaşımız. Şu an için güncel %7.5 faiz + ~%2.5 komisyon faiziyle birlikte %10 faizle (araba veya ev) teminat göstererek; teminatınızın rayiç bedelinin 3’te 1’i tutarında ve 500.000 tl üst limitle bu krediye erişebilirsiniz.

Kredi başvurularında herhangi bir ek faiz ödemeden aylık taksit ödeme ya da 3 aylık taksit ödemesi yapabilirsiniz. Ancak böyle bir düşünceniz varsa sürece hemen başlayın zira şu an için 1 aylık işlem süreci ve işlem süreci tamamlandıktan sonra yaklaşık 3-4 aylık bekleme listesi sonunda krediye erişim sağlayabilirsiniz. Birçok arkadaşımız 3-4 ay önce bankadan onaylanmış ancak bankada nakit para olmadığı için ödeme sırası bekliyor. Sorularınız olursa cevaplayabilirim.

• ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici evlerin fotoğrafları eşyalı genel olarak kendileri değil 🙂 özellikle eşyalı diye belirtilmediyse tabiki. 2k ya eşyalı ev bulmakta başarılar 🙂

• @T-C-Kubilay-Dikici, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy biz eşimle şöyle düşündük Süreç kazandığımızda forumda telegram kuruluyor orda kafa dengi bizim gibi bir aile güvenilecek bir aile ile orada ortak bir ev tutmak evli bir çift çocuksuz bizim gibi orada alışana kadar ilk 6 ay yada 1 yıl ortak sonra düzen kurulunca farklı evlere çıkılabilir

Tabii ki o da bir seçenek, ancak biz konfor alanına biraz düşkün olduğumuz için bizim için o seçenek geçerli olmuyor. En azından en büyük gider kalemlerinden birini direkt yarı yarıya düşürmüş oluyorsunuz.

• @Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@T-C-Kubilay-Dikici evlerin fotoğrafları eşyalı genel olarak kendileri değil 🙂 özellikle eşyalı diye belirtilmediyse tabiki. 2k ya eşyalı ev bulmakta başarılar 🙂

Beyaz eşyalar kira fiyatına dahil olduğundan mütevellit diğer eşyaları da ~3-4k usd civarında halledilebilir. Ondan dolayı eşyalı ev bakmak benim mantık çerçevemde doğru değil.

• @Emrah-Borazan 1,5k eşyalı yok o yüzden bende 2k eşyalı olarak hesaplamıştım ama listenin souna 500usd yanlış unuttuğum birşey diyerek ekledim dediğim gibi benimki tamamen oturup hesaplanmış birşey değil ben finansıyım eğer çıkarsa zaten a.dan z'ye hepsini tek tek hesaplarım b planı yaparım orada ben kendim gitsem rezillik çekerim ama eşime burada harika bir düzeni bırak gel diyorum ona sorumluluğum var ona güzel bir hayat vermek zorundayım bu yüden iyi hesap yapmak zorundayım oda çocuklarımız olursa ilerde onların gelecekleri için kabul ediyor

ben 30 yaşındayım 18 yaşında hayalim türkiyeyi motorla gezmekti yaptım hayalim hep bir üst oldu balkanlara gittim 2 yıl çalıştım briktirdim 1 ayda yedim ama hayalimi gerçekleştridim eşimle evlenirkenbir birimize dedik hayalimiz dünyayı gezemkti tr ekonomisinde bunu yapmak çok çok zorlaştı biz hayallerimizden vazgeçek zorunda kaldık harcayacağımız her para çocuklarımızın geleceği olacaktı bizde karar aldık biz hayalleirmizden vaz geçtik çocuklarımız hayallerinden vaz geçmesin bu yüzden bu sene green card başvurduk onlara biz bir seçenek bırakalım dedik çıkar çıkmaz bilmiyorum ama ben denedim en azından derim ilerde için rahat olur

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika bişeye gerek yok o cilt bakım ürünleri için bir takım kurslar var onları alıyor aldıktan sonra firmanın eğitimlerine her hafta katılıyor haftada bir gün bir süre sonra yılda bir güne dönüyor o eğitimler... yeni ürün çıktığında vs... öyle işte telefon ile firmaların mallarını kontrol ediyor... bireysel müşterilerin şikayetlerine ürün öneriyor online satışlarda yardımcı oluyor vs...

Valla gerçekten bi mantıklı gelmedi değil ben bunu iyice bir araştırayım :))

• ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici ilk başlarda allah ne verdiyse öyle bir iş yapacaksın zaten sonrasında gelecek sana işler zaten karşına çıkacak Ingilizcenizde gelişecek böyle böyle gelicek güzel günler ama emin olun en kötü gününüz buradan daha iyi olacak çünkü gelecek umudu var... ben artık türkiye para biriktirmenin karşılığını göremiyorum ne için biriktiriyoruz yada biriktirebiliyor muyuz? biriktirsek bile eskiden 15 bin biriktiri araba peşinatı yapardık şimdi öyle alınacak araba da kalmadı evlerden bahsetmiyorum bile yani anlayacağın kardeşim sorun etme sen yaparsın ben inanıyorum 🙂

• ⭐⭐

@berolika evet araştır ama evden yapılan işler herkes onu istediği için biraz daha zor bulunuyormuş bilgine:)

@T-C-Kubilay-Dikici ilk başlarda allah ne verdiyse öyle bir iş yapacaksın zaten sonrasında gelecek sana işler zaten karşına çıkacak Ingilizcenizde gelişecek böyle böyle gelicek güzel günler ama emin olun en kötü gününüz buradan daha iyi olacak çünkü gelecek umudu var... ben artık türkiye para biriktirmenin karşılığını göremiyorum ne için biriktiriyoruz yada biriktirebiliyor muyuz? biriktirsek bile eskiden 15 bin biriktiri araba peşinatı yapardık şimdi öyle alınacak araba da kalmadı evlerden bahsetmiyorum bile yani anlayacağın kardeşim sorun etme sen yaparsın ben inanıyorum 🙂

Türkiye’de çalıştığımız ve kazandığımız birimi Amerika’da yapsaydık aynı süre ve aynı birimle bambaşka bir hayat olurdu 🤣. Aynı şekilde oluşturduğumuz markaları orada oluşturmuş olsaydık, burada sattığımız birimden bile yüksek tutara satardık. Tüccarlar için bile son 2 sene çok yıkıcıydı.

@berolika evet araştır ama evden yapılan işler herkes onu istediği için biraz daha zor bulunuyormuş bilgine:)

Evden yapmasak da o kadar kazanabiliyorsak evden yapmamak problem değil 😂

@Simge-Kutlu Miami de öyle ben seviyorum timsahları burada türk insanından daha masumlar :))9

@debbieLA77 benim oğlum da tam bir timsah delisi onun için dedim zaten ☺

İşte o konu da benim artıda olduğum bir nokta. Evden çalışmak mı aman aman benden uzakta olsun. Ben yeri geldi 2 sene bilfiil tatilsiz çalıştım. Eşimle evlendiğimizde balayımıza 2. Senemizde gidebildik. Şimdi diyoruz ki keşke aynı tempoda iş yükümüz olsa. İkimiz için de aynı şeyler geçerli dışarıda koşuşturmacalı iş olsun bizi yorsun, yorulmamızın emeğimizin karşılığı alalım onun mutluluğu hiçbir şeyde olamaz.

• @debbieLA77 İnşallah allah herkesin kalbine göre versin

• @gnollzy 2014 yılında çalıştığım ve şuan hala devam ettiğim şirkette dış ticaretcimiz amerikan vatandaşıydı kısa bir süre birlikte çalıştık türkiyede kendisi bir şirket kurdu dış ticaret üzerine cnc makina ekipmanları getiriyordu tr iş yerine sık sık ziyarete gelirdi eski arkadaşlarını bir gün yemekte sordum amerikandan konyaya neden geldin kendisi aslen konyalı babası zamanında amerika yerleşmiş orada doğmuş aksanda oranın aksanı türkçe konuşurken bazı harfleri zor söylüyordu dinine çok bağlı biriydi çocuklarım için geldim dedi neden diye sordum orada çocuklarım dinden uzaklaşırlar yaşları çok küçük demişti aradan seneler geçti pandemiden sonra bizle vedalaşmaya geldi amerika gidiyorum tekrar dedi ben burada o kadar emek veriyorum hala geçim sıkınıtıs çekiyorum dedi çocuklarım büyüdü iyi kötüyü ayırt edecek yaşa geldi orada kimse yanlışa sevk edemez dedi ve tekrar amerikaya taşındı ben de çocuklarıma böyle bir fırsat kapaısı açmak istiyorum çok çalışıp onlarında iyi bir hayat yaşaması için

• @debbieLA77 maddiyat sizin canınızı çok sıkıyor onu anladımm :))

• ⭐⭐

Bugün dv24 sohbet odası bir harika 5-6 sayfa birikmiş 😻 😹

• ⭐⭐

@sytahmt kesinlikle katılıyorum tr'den elektronik alet götürüp yok priz yok dönüştürücü yok bilmem ne hiç kasmaya gerek yok. 😃 telefon ve şart değilse belki laptop.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |