Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici Forumu okuduysanız zaten az çok tüm bilgiler var ama bulamadığınız, aklınıza takılan spesifik sorular varsa tabi ki herkes bilgisi dahilinde yardımcı olacaktır.

• Bir sorum olacak tr eşim ve adıma kredi var kredi tutarı toplamda 200k üstünde greencard çekişini kazanırsam bu tutar kapanmadan çıkamazsını derler mi? Çevremde kanada'ya giden bir arkadaşım vardı bankalardan kredileri çekti gitmeden 2 ay önce ilk iki taksiti ödedi çektiği paradan sonra tüm parayı dolara dönerek ülkeden gitti şuan kredileride ödemiyor banka muhatap bulamadığı için birşey'de yapamıyor hedefi şu kadanada iyi bir iş bulursa para birimi değerli olduğu için kredileri ödemek olacak ama ödeyene kadar o paraları orada harcıyor bu mümkün mü amerika içinde

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici Amerika hesbındaki paraya bakar, kredini göremez. Arkadaşınızın durumuna da bişey diyemeyeceğim çok doğru bulduğumuz yaklaşımlar değil kredi çekip giden çok ama ödememek başka bir boyut. Ülkeye girişte sorun yaşarlar mı gelmek istediklerinde banka dava açarsa bilgim yok.

• ⭐⭐

@Lossantosdy 100-240V arası çalışır diyor. Çevirici alsan yeterli.

• ⭐⭐

@Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy 100-240V arası çalışır diyor. Çevirici alsan yeterli.

İyi iyi sevindim 🙂

• ⭐⭐

Bi GC çıksın da ne var ne yok satıp ordan yenisini alıcam 😃 zaten burdan satıp ordan aldığımda cebime para bile kalır 😃

• ⭐⭐

@sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bi GC çıksın da ne var ne yok satıp ordan yenisini alıcam 😃 zaten burdan satıp ordan aldığımda cebime para bile kalır 😃

Aynı fikirdeyim

• GC çekilişine son 40 gün kaldı, aşırı heyecanlıyım umarım bu kez çıkar 🥹

• Yasaklı

@T-C-Kubilay-Dikici
    Tr ye giriş çıkışta sorun yaşamazsınız.
    Tr de icralık dosyanız olması ABD de kredi notunuzu etkilemez.
    Borcun tahsili içinde şöyle bir konu var;
    Eğer ikametinizi yurtdışına alırsanız ve banka bunu farkeder uluslararası bir icra takibi başlatabilir ama bu çok düşük bir ihtimal. Olmaz da diyemeyiz olurda diyemeyiz.
    Ancak; Yaşanan örneklerde 20 yıldır sorun yaşamayanlar var.
    Bir süre sonra ödemeyi düşünüyorsanız zaten bir sıkıntı yok. Pazarlık yapar indirim alır kapatırsınız.

• ⭐⭐

@sytahmt oradan almak bazı şeyler için daha pahalıya gelebilir. Tabi eşyaları sifirlamis olurum diyorsan orası ayrı tabiki

• Yasaklı

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@T-C-Kubilay-Dikici
    Tr ye giriş çıkışta sorun yaşamazsınız.
    Tr de icralık dosyanız olması ABD de kredi notunuzu etkilemez.
    Borcun tahsili içinde şöyle bir konu var;
    Eğer ikametinizi yurtdışına alırsanız ve banka bunu farkeder uluslararası bir icra takibi başlatabilir ama bu çok düşük bir ihtimal. Olmaz da diyemeyiz olurda diyemeyiz.
    Ancak; Yaşanan örneklerde 20 yıldır sorun yaşamayanlar var.
    Bir süre sonra ödemeyi düşünüyorsanız zaten bir sıkıntı yok. Pazarlık yapar indirim alır kapatırsınız.

Ben çok araştırdım bu konuyu zamanında ama sonuç olarak yapmamaya karar verdim. Bir sorun olacağından değilde sicili temiz tutmak istediğime karar verdim. ABD de taksit mantığı yok. Gayet dolgun limiti olan kredi kartımla taksitli alışveriş yapabilme gerektiğinde 1.36 ile 12 ay nakit avans çekebilme hakkımı kaybetmek istemiyorum.

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Ne paralar varmış yahu sizde 🙂 Allah daha çok versin tabi ama bi fakir benim galiba 😞 kredi çekip gidecez 😞

Yalnız değilsin 🙂

• ⭐⭐

@Lossantosdy valla bizde de nakit yok. Kredisini ödemeye devam ettiğim bir ev, babamdan bir araba var. Birde 3-4 bin $ var bizde kredi düşünüyoruz. Evi satamayiz falan stepne gerekebilir.

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu Miami de öyle ben seviyorum timsahları burada türk insanından daha masumlar :))9

• Sizlerin kredi alma şansı varmış en azından,ben halihazırda öğrenci olduğumdan bana kredi de vermezler.Eşten dosttan borç alarak işleri bir sekilde raylara sokmaya çalışacağım gibi gözüküyor.Ya da başka bı ihtimal secim olduğundan ve gc sonuçları bu seçimden önce açıklandığından ötürü kredi verebilirler belki ki bu da düşük bi ihtimal.Ya da farklı bir ümit depremzede olduğumdan ötürü belki bana bankalar zorluk çıkarmaz diye ümit ediyorum.Her halikürda asıl mesele kartı kazanmak.

• ⭐⭐

@sytahmt vallahi çok doğru mantık aslında cebe para bile kalacağı kısmında kesinlikle hem fikiriz:)

• ⭐⭐

moralim bozuldu:(

• ⭐⭐

Sıkmayın canınızı ya

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emrah-Borazan işte o yüzden aparat lazım 😃 bizdeki çiftli Arçelik 'in kim bilir o ne kadardır

Ben şimdi laptop u götürsem kullanamıcak mıyım, illa aparat lazım dimi, işin yoksa onun içinde gez dur market avm falan 😅😅😅

Yahu gerek yok taşımana, burada sat oradan sıfırını al 😃

• ⭐⭐

canım neye sıkıldı ama... arkadaşım geçenlerde yazmış instagramına '' geceleri 04'e kadar uyuyamıyorum sabahları 12:00 de kalkamıyorum diye... bu arkadaşım miami de yaşıyor öyle kafasına esti atladı gitti bir polisle evlendi boşandı yuvarlandı etti hala orada ama:) neyse böyle yazınca bende dedim ne oldu işten mi çıktın... yooo dedi... evden çalışıyorum... haa iyimiş bilet satıştaydın havayollarında hala devam mı dedim yok ben yıllar oldu o işi bırakalı dedi... napıyosun şimdi evden dedim '' skincare products consultant koordinatör dedi... haaa dedim boktan bi para veriyorlardır ama hem evden çalışıyorsun hem uyduruk iş dedim yooo 15bin den başlıyor dedi tecrübeye göre 20 bin 30 bin dolara kadar yükseliyor benim 3. yılım bu ağustostan sonra 30 bin skalasına ulaşıyorum şuan 20 bin alıyorum dedi... mesaim 5 de başlıyor ben seçtim gece shiftini özellikle anca uyanıyorum dedi... hayırlısı olsun arkadaşım allah başka dert vermesin dedim ama sonra da dedim ki ''var arkadaş... paraya bak amerikada tek başınasın 20.000 dolar alıyorsun alım gücünü düşünecek olursanız oradaki siz bir düşünün''... diyecek bişey bulamadım biz burada yaşamıyoruz sürünüyoruz bence

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |