Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @TOK Eğer NIW ise N/A işaretleyebilirsiniz. Bu form çok genel olduğu için bu detaylar sizi ilgilendirmiyor.

• Merhaba Arkadaşlar,
    Hafta içinde NVC'ye posta ile kanıtlayıcı belgelerimi yollayacağım. DS-260 forumda bahsettiğim bütün evrakları yollamayı düşünüyorum. Bir daha geri dönüş yapılıp eksik evrak var demesinler diye.
    FEDEX 3-4 günde teslim ediyormuş belgeleri, kendi sayfalarında tahmini teslimat zamanını o şekilde söylüyorlar. Sonrasını bekleyip göreceğiz. Umarım konsolosluk mülakatı için çok çok uzun süre geçmez..

• Merhaba, benim dosyalarım Fedex ile yaklaşık 48 saat içerisinde teslim edildi ve NVC onayı yaklaşık 2 hafta sonra geldi. Posta ile gönderilen evrakların hızlı onaylandığı söyleniyor. Ancak mülakat tarihi konusunda çok emin değilim. Forumda gördüğüm kadarıyla 1,5 yıldan fazla sürüyor ve bu süre çok uzun. Tabi direkt bu başvuru türüne ait zaman çizelgesi nedir bilmyorum ama daha çok EB3 ile ilgili bilgiler gördüm frumda ve süre uzun. Senin yaptığın araştırmalara göre bir öngörün var mı mülakat harihi ile alakalı? Umarım en kısa zamanda alırsın mülakat tarihini.

• Herkese merhabalar,

EB2-NIW basvurum USCIS tarafından onaylandı ve suan IVP surecindeyim. NVC den dokumanlarımla ilgili onay aldım, suan konsolosluk randevusu için bekliyorum. Yakın zamanda randevu alabilmiş birileri var mıdır, mülakat hakkında ve bekleme süreleri hakkında bilgi verebilecek?

• @niwss Forumdaki veriye gore ortalama 20 ay su aralar, umarim daha da uzamaz

• Bu bekleme suresının azalması gerekmıyor mu?

• Sayın @niwss
    Vize randevusü için bir süre öngöremiyorum. EB-2 NIW kendi içinde çok fazla belirsizlik içeriyor. Meslek grubu, akademisyenin CV'sı bence önemli. Her ne kadar açıklamasalarda bence kendi içlerinde ABD'nin ihtiyaçlarına göre bir sıralama vardır. Beklemek ve sabretmekten başka çare yok. Sizin durumunuz benden ileride. Ben Çarşamba günü evraklarımı FEDEX'e vereceğim.
    Sizin meslek nedir bu arada? Ben Veteriner Hekimim (Akademisyen).

• @et_cal sizin sureç pandemi ve kapanmalara denk gelmiş sanırım. Umarım kısa sürede gelir sıra

• @TOK mesleğe göre bir sıralama yapıyor olamazlar cunku NVC nin evrakları onayladıgı notice de öncelik sırasının basvuru tarihlerine göre oldugu acıkca belirtiliyor. Evet ben sizden bir ay önde gidiyorum, ben de mühendisim akademideyim.

• @ktur aslında hızlanması gerekirken bazı immigration attorney lerde backlog beklediğine dair yayınlar yapıyorlar nisan visa bulletin açıklanınca anlaşılacak bu durum sanırım. Ama her başvuru türü için farklılık gösterebilir bu sanırım.

• @niwss Buna o kadar emin değilim. Amerika kendi gereksimlerinden ve diversity felsefesinden vazgeçmez. Kayıt dışı olan başka parametreler de olabilir. Sadece tahmin.

• @TOK bir bilinmezlik var evet. En kısa surede gelir randevularımız umarım. Sonrasında mülakat deneyimlerimi paylaşırız.

• Bugün FEDEX ile kargomu yolladım. 1200 TL ödedim. 4-5 güne iletilir dediler. DOS VISA 44132 MERCURE CIRCLE PO BOX 65446 STERLING VA 20166 adresine gönderdim.
    Bakalım kaç günde evraklarımı teslim edecekler..

• @TOK evraklarin onaylanmasi bir ay kdar suruyor sonrasinda, nvc websitesindeki timeframe lere uygun ilerliyor evrak kontrolu icin gercekten. Umarim sorunsuz hallour

• @et_cal nvc nin mart ayi icin cikardigi backlog raporu olumlu gozukuyor. Gecen aya gore yaklasik 16 bin daha fazla interview yapilmis gozukuyor. Surec hizlaniyor gibi.

• @niwss yaklasik 14 bin

• @niwss evet ben de baktim az once. Covid surecinden beri ilk defa 50 bin uzeri mulakat vermisler. Zaten Covid kapanmalarindan once, normal rutinlerinde 60 bin civari mulakat veriyorlardi. Hemen hemen yaklasmislar normal rakamlara. Bu cok guzel bir gelisme. Umarim sizler bizim kadar beklemezsiniz. Ancak, Ankara’daki konsoloslugun Turk vatandaslari icin bir olumsuz yonu var ki; o da yabanci uyruklular cok fazla sayida basvuruyor. Ozellikle Iran uyruklu vatandaslar. Bize bu yuzden sira cok gec geliyor.

• @dpdemir evet sizin paylastiginiz istatistiklerde o ay icinde 10 tane veriyorsa 5 i turk vatandasi gibi bi durum var malesef. Hizlanmalari umut oldu acikcasi, bir yildan fazla bekleme fikri korkunc cunku

• nvc mart icin daha fazla randevu veriyor gibi gozukse de Ankara'da verilen randevu sayisi artmadigi surece bize bir faydasi olmaz. Baska ulkelerde randevu icin bekleme suresinin azaldigini goruyoruz, Ankara'da ilerleme yok gibi.

• @ktur Ankara da bir ilerleme olup olmadığını Şubat ayı vize istatistiği çıkınca anlaşılacaktır. Yoksa sizin takip ettiğiniz başka bi yer mi var ? Ankara da ilerleme olmadığı bilgisi nerden?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |