Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mrfry hocam 2019da başvurdunuz ve hala bekliyormusunuz?
    yanlış anlamışta olabilirim 🙂

• @biyo maalesef

• @biyo evet ben de onu merak ediyorum. @IsmailAbi vardi DQ Nisan 2021 olan. O aldi mi acaba? Ondan sonra biz variz. DQ Agustos 2021 bizim. Halen bekliyoruz. Bizim PERM basvuru tarihi : Temmuz 2020.
    Insallah artik mulakat aliriz.
    Bu arada, aylik olarak Ankara’nin verdigi vizelere bakiyorum. Her ay 4-5 tane EB3 var. Birileri aliyor yani.
    Takip etmek isteyenler buradan bakabilir. https://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Immigrant-Statistics/MonthlyIVIssuances/JANUARY 2023 - IV Issuances by Post and Visa Class.pdf

• @dpdemir Umarim en yakin zamanda bizlere de sira gelir. Paylastiginiz vize istatistik raporunu ben de takip ediyorum.

• @dpdemir burda iki farkli istatistik bilgisi var, consular processing bekleyenlerin hangisini takip etmesi dogru olur acaba?

• @niwss ulkelere gore olan istatistik bilgileri; o ay icinde o ulke dogumlu kac kisinin, hangi statuden immigrant visa aldigini gosteriyor. Sehirlere gore olan listeler ise; o sehir konsoloslugunda kac kisiye, hangi statuden visa basildigini gosteriyor. Mesela, Ankara Ocak ayinda 6 tane EB3 basmis ama Turkey olarak baktigimizda EB3, 4 tane basilmis. Bu demek oluyor ki; 6 kisiden 4 tanesi Turkiye vatandasi, digerleri bizim konsoloslugumuzu kullanan diger ulke vatandaslari.

• @niwss gonderdigim link konsolosluklarin aylik vize basim adetlerini gosteriyor.

• @dpdemir cok faydali oldu bu bilgi, cok tesekkurler

• @biyo insallah 🙏🏻 cok tesekkurler. Bekleyen herkese bir an once mulakat verilir umarim.

• @niwss Rica ederim 😊

• @dpdemir bu ay DQ Temmuz 2021'in randevu aldigini duydum, umarim onumuzdeki ay size de gelir

• @et_cal cok sevindim boyle bir ilerleme olduguna. Insallah 🙏🏻 🙏🏻🙏🏻 Mulakat tarihi geldiginde buradan paylasacagim.

• @et_cal biraz daha detay verebilir misiniz? Bu ay randevu onayi mi geldi yoksa randevusu bu ay miydi? Takip ettigim kadari ile randevu onayi randevu tarihinden yaklasik 1 ay kadar once oluyordu. Simdiden tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

Genel olarak bu yolla ABD’ye yerleşenlerin akrabalarının işyeri tarafından sanırım kart alınıyor. Direk gel sana ABD’de oturma ve çalışma izni verelim bizim için çalış diyeni henüz internet ilanlarında görmedim. Ancak yüksek derece iş deneyimi olanlar için sanırım işler daha kolay

• @biyo hukuk sirketinin paylastigi bir bilgilendirmeydi, ozel bir durumu var mi cok detay bilmiyorum ama DQ Temmuz 2021 icin Subat ayinda Ankara'dan randevu onayi geldigini yazmislar

• Arkadaslar eb3 icin bir country club ile is birligi yapma durumundayiz. Ben Lise mezunuyum ve 20 yasindayim. Basvuru yapildiginda diger insanlari elemek icin iyi olur diye food handler ve allergens sertifikasi aldim. Eb3 icin bu sekilde bir basvuru olumlu olur mu sizce? Sirketten yana bir sikinti yok yillik 10-11milyon dolar cirolari var. uniye burda baslayacagim ama uni diplomasi almadan gc surecine baslamak istiyorum. Ne Dersiniz

• ⭐⭐⭐

@Batuhan-Catalkaya siz bi anlaşma yoluna gittiniz mi süreç başladı mı? İstedikleri iş kolundan size sponsor olabilirler önemli olan recruitment ve Perm onaylarını alabilmek

• @waterman zaten onemli olan bu vasifsiz isci kategorisinde 1aylik ilan verildiginde benden baska Isci bulamamalari- bu sebeple cvme bir kac sertifika ekledim ve isi de main food runner olarak ayarlayip dusuk ucretten verdigimiz takdirde benden baska bir uygun kisinin/ 1 Aylik surecte ilana basvuracak kisinin olmayacagini umit ediyorum..
    Sirketin bir kac h1b sponsoru oldugu kisi var
    Bunun bana artisi olur mu bilmiyorum ama..

• @Batuhan-Catalkaya eb3teki sorun sponsorluk değil. Onaylanma süreci yıllar alıyor.

• @Batuhan-Catalkaya vasıfsız işçi dediğiniz kategori EW kategorisi oluyor. Bunun için de tüm aşamaların tamamlanması (Türkiye’de konsolosluk görüşmesi dahil) bugünlerde, 4-5 yıl gibi bir zaman alıyor. Umarım herşey gönlünüzce olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

42

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |