Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @izmir-tabyaları bu forumda olduğunuza göre gc çekilişine katıldığınızı düşünüyorum sizinde yani bu demek oluyor ki eğer kazanırsanız bu soruya diğer kazananların cevap verdiği gibi sizde vereceksiniz bu uygulama sadece Türkiye için yapılan bir uygulama değil

• Yasaklı

@gözde asıl amacım gerçekten böyle sorular var mı onu öğrenmek istemiştim. Konu çok uzadı. Diğer arkadaşları rahatsız etmeyelim. Kaldı 2 hafta başvuru yapmayan yapsın. Son hafta sorun olabilir aşırı yıgilmadan.

• @izmir-tabyaları Her ülke, ülkesine gelecek olan kişinin geçmişi niyeti amacı veya her ne ise onun hakkında bilgi almak zorundadır ve alması da gerekir. O bahsettiğiniz soruları DS260 formunda ırk, dil, cinsiyet ayrımı yapmaksızın herkese soruyorlar ve sormalıdırlarda. Ülkesine göçmen olarak gitmek istediğiniz ülke, sizin hakkınızda herşeyi öğrenmek ister ve beyan etmek zorundasınızdır. Haa ister dürüst olup herşeye cevap verirsiniz, isterseniz yalan beyan da bulunursunuz o sizin tercihiniz olur. Ama sonuçlarını da göz önüne alıp sonuçlarına katlanmış olursunuz.

• @izmir-tabyaları Ds 260 formunun türkçesi forumda vardı diye hatırlıyorum @crazycells kazanan arkadaşlara yardımcı olması açısından bir konuya sabitlemişti eğer bulursanız oradan sorulara bakabilirsiniz çekilişte bol şanslar @izmir-tabyaları

• Selam şansımı düşüren insanlar yığını. Her ne kadar 2020 için bekleme odasına demir atmış olsam da henüz başvuruyu yapmadım. Sebebi de fotoğraf meselesi. Fotoğrafçıdan abd vizesi için diyerek ayarları yaptırdım ama içime sinmedi. Photo tool veya bu sitede bir konu başlığında gördüğüm bir linkten ayarladığım zaman da fotoğraf pikselleniyor, özellikle çene kısmı. Bir sorun yaratırmı sizce. (Fotoğrafçının ayarlarına bile güvenmeyen ben niye sorduysam artık).
    Yarışmacı arkadaşlara başarılar.
    Adettendir ytd.

• Yasaklı

@hasnotbeen insanlara "yigin"diyerek eşya muamelesi yapman çok ayıp. Elciligin anlaşmalı olduğu fotocullar yaşadığın yerde varsa onlara git.kendin cekebiloyorsan çek. Detayları arkadaşlar anlamışlardı sitede oku bence.başarılar.

• @izmir-tabyaları TDK: Yığın (yigin değil)

1. isim Bir şeyin yığılmasıyla oluşturulan küme, tepe
    2. Birçok kimsenin veya nesnenin bir araya gelmesiyle oluşan kalabalık, küme, kitle, kütle
      Bu da link;
      http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&guid=TDK.GTS.5bd33d27c60817.37087485

Espirili bir dil oması amacı ile yazdım. Gerginliğe gerek yok.

Sorum işin teknik yanını bilenler için hala geçerli.

• @hasnotbeen DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@izmir-tabyaları TDK: Yığın (yigin değil)

1. isim Bir şeyin yığılmasıyla oluşturulan küme, tepe
    2. Birçok kimsenin veya nesnenin bir araya gelmesiyle oluşan kalabalık, küme, kitle, kütle
      Bu da link;
      http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&guid=TDK.GTS.5bd33d27c60817.37087485

Espirili bir dil oması amacı ile yazdım. Gerginliğe gerek yok.

Sorum işin teknik yanını bilenler için hala geçerli.

Fotoğraf olayını çok abartmamak lazım. Sadece resmi sitedeki fotoğraf tarifine uyalım yeter diye düşünüyorum. Evde çekip kazananların da olduğunu biliyoruz. Bana sorarsanız ben de fotoğrafçıda çektirmeyi düşüyorum çünkü, evde beyaz fonu ayarlamak bayağı güç benim için.

• Yasaklı

@hasnotbeen buradakiler sizin üniversiteden arkadaşlarınız değil. Dikat edin bence.fotonuzu bana gönderin hemen düzeltip size göndereyim.

• @paw-of-eagle Eyvallah.
    Maksimum dosya boyutu 240 kb olması gerekirken fotoğrafçının ayarı 386 gibi alakasız bir boyut. Evdeki PC'im de aksi gibi arızalanınca sitelerden uğraşıyorum.

• başvrumu yaptıım 🙂 hayırlısı artık inşallah gerçekten isteyenlere çıkar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@izmir-tabyaları DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

arkadaslar konuyla alakalı değil, şimdiden özür diliyorum, ama okuduğum biryerde amerika'ya giden türklere aşağıdaki aşağılık soruları soruyorlar mış doğru mu acaba? (özellikle en alta yazdığım şık çok onur kırıcı)
    sorulardan bazıları söyle:

Daha önce yarı askeri bir birliğin, örgütün, gerillanın direnişçi veya isyancı grubun üyesi -oldunuz mu?
    -Nükleer, biyolojik silahlar üzerinde eğitim gördünüz mü?
    -Kara para akladınız mı?
    -İşkence yaptınız mı?
    -ABD’de fahişelik veya kanun dışı ticarileştirilmiş ahlak suçlarına iştirak etmek için mi geliyorsunuz veya son 10 yıl içinde fahişelik veya fahişe tedarik etme faaliyetlerinde bulundunuz mu?”

Arkadaslarin dedigi gibi bu sorular ABD'ye vize alirken herkese yoneltilen sorular.

ABD, hukuk devleti oldugundan bu sorulara verilen yanitlar, kisileri ulkeye aldiktan sonra suc islemis olsalar dahi gocmenliklerini ya da vizelerini iptal etmek icin temel olusturuyor.

Misal bahsettiginiz sucu islemis olmaniz, size normalde gocmenliginizi kaybettirmiyor fakat bu formda verdiginiz yanitlardan dolayi (sucu islediginizden dolayi degil) gocmenliginizi daha sonra iptal edebiliyorlar.

• @hasnotbeen DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Selam şansımı düşüren insanlar yığını. Her ne kadar 2020 için bekleme odasına demir atmış olsam da henüz başvuruyu yapmadım. Sebebi de fotoğraf meselesi. Fotoğrafçıdan abd vizesi için diyerek ayarları yaptırdım ama içime sinmedi. Photo tool veya bu sitede bir konu başlığında gördüğüm bir linkten ayarladığım zaman da fotoğraf pikselleniyor, özellikle çene kısmı. Bir sorun yaratırmı sizce. (Fotoğrafçının ayarlarına bile güvenmeyen ben niye sorduysam artık).
    Adettendir ytd.

Üstten konuşacak kadar kapasite var ama fotoğraf olayına yarım saat zaman ayırıp araştıracak kapasite yok gerçekten tam bir yığınsın ! Bir kendinize gelin dün bir bugün iki samimi olmadığın insanlara genel hitaplarda bulunma saygılı ol saygı gör

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@izmir-tabyaları DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@lordbolton DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@izmir-tabyaları yanlız USA ya çok fazla insan geliyor dünya üzerinden ve bu sebeplerle gelen gelmek isteyen insan çok fazla örneğin Bangkok dünyanın en ziyaret edilen şehridir. ve tek bir amaçla o da fuhuş standart prosedürlere takılmamanızı öneririm.

Aşağılama yerine hiv testi isteyebilir

??? "hiv+ insanlar" = "fuhus yapan insanlar" degildir, bilginize. Cok bilgi sahibi olmadiginiz konularda itham edici yorum yapmamaniz bence daha dogru olur. Bu sekilde ayrimci konusmalar bu foruma yakismiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gözde DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@izmir-tabyaları Ds 260 formunun türkçesi forumda vardı diye hatırlıyorum @crazycells kazanan arkadaşlara yardımcı olması açısından bir konuya sabitlemişti eğer bulursanız oradan sorulara bakabilirsiniz çekilişte bol şanslar @izmir-tabyaları

@izmir-tabyaları evet, imzamdaki belgeden sorularin turkcelerine ulasabilirsiniz. Evet, dediginiz sorular DS260'in bir parcasi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tanti DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@hasnotbeen DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Selam şansımı düşüren insanlar yığını. Her ne kadar 2020 için bekleme odasına demir atmış olsam da henüz başvuruyu yapmadım. Sebebi de fotoğraf meselesi. Fotoğrafçıdan abd vizesi için diyerek ayarları yaptırdım ama içime sinmedi. Photo tool veya bu sitede bir konu başlığında gördüğüm bir linkten ayarladığım zaman da fotoğraf pikselleniyor, özellikle çene kısmı. Bir sorun yaratırmı sizce. (Fotoğrafçının ayarlarına bile güvenmeyen ben niye sorduysam artık).
    Adettendir ytd.

Üstten konuşacak kadar kapasite var ama fotoğraf olayına yarım saat zaman ayırıp araştıracak kapasite yok gerçekten tam bir yığınsın ! Bir kendinize gelin dün bir bugün iki samimi olmadığın insanlara genel hitaplarda bulunma saygılı ol saygı gör

sayin @hasnotbeen espri yapti bence sayin @tanti , cok sinirlenmemek lazim. Bu durum, iste konusma uslubu ve dilinin yazi diline birebir aktarilamamasindan kaynaklaniyor.

@hasnotbeen bu tur durumlarda yanlis anlasilmalarin onune gecmek icin emoji kullanmaya calisin.

• @izmir-tabyaları DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

arkadaslar konuyla alakalı değil, şimdiden özür diliyorum, ama okuduğum biryerde amerika'ya giden türklere aşağıdaki aşağılık soruları soruyorlar mış doğru mu acaba? (özellikle en alta yazdığım şık çok onur kırıcı)
    sorulardan bazıları söyle:

Daha önce yarı askeri bir birliğin, örgütün, gerillanın direnişçi veya isyancı grubun üyesi -oldunuz mu?
    -Nükleer, biyolojik silahlar üzerinde eğitim gördünüz mü?
    -Kara para akladınız mı?
    -İşkence yaptınız mı?
    -ABD’de fahişelik veya kanun dışı ticarileştirilmiş ahlak suçlarına iştirak etmek için mi geliyorsunuz veya son 10 yıl içinde fahişelik veya fahişe tedarik etme faaliyetlerinde bulundunuz mu?”

Bunlar ds160 da vardı hayır diyip geçtim kural var ise kuralına karşı oynayıp geçince bir onur kırıklığı da yaşamadım takılacak şeyler değil bu ülkede takılacak ses çıkartacak daha kötü şeyler var

İşsizlik
    Hayvan hakları
    İstismarlar , taciz

Vb gibi...

• Merhabalar arkadaşlar benim bir sorum olucaktı sizlere şimdiden teşekkür ederim.Benim kimliğimde doğum yeri olarak Kıbrıs Lefkoşe yazıyor orada doğdum ve kimliğime bu şekilde işlenmiş fakat Türk vatandaşıyım ve T.C kimliğine sahibim DV2020 formunu doldururken Doğum yeri olarak LEFKOSE/CYPRUS diye giriyorum DV2020 programına doğduğum yerin uygun olup olmadığı bölümünde neyi işaretlemimi öneriyorsunuz ne yapmalıyım acaba YES olarak mı bırakayım yoksa NO diye işaretleyip Türkiyeyi mi seçeyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tahay DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar arkadaşlar benim bir sorum olucaktı sizlere şimdiden teşekkür ederim.Benim kimliğimde doğum yeri olarak Kıbrıs Lefkoşe yazıyor orada doğdum ve kimliğime bu şekilde işlenmiş fakat Türk vatandaşıyım ve T.C kimliğine sahibim DV2020 formunu doldururken Doğum yeri olarak LEFKOSE/CYPRUS diye giriyorum DV2020 programına doğduğum yerin uygun olup olmadığı bölümünde neyi işaretlemimi öneriyorsunuz ne yapmalıyım acaba YES olarak mı bırakayım yoksa NO diye işaretleyip Türkiyeyi mi seçeyim?

Cyprus yazmaniz daha dogru olur, Kuzey Kibris da Turkiye topraklari kabul edilmiyor zaten.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |