DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @tanti ben yapmadım daha bekliyorum adım üstlerde kalsın ilk beni çeksinler diye 😉

• @crazycells kusura bakma insan bir yerden sonra susamıyor ama haklısın daha fazla uzatmaya gerek yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar konuyu kapattik, lutfen bu konuda daha fazla yazmayin. Son bir kez dahi olsa yazmayin, cunku hickimse karsi tarafi kiskirtmadan fikirlerini belirtemiyor su anda. Herkesin sakinlesmesi sart.
    @newman @hsndmn @izmir-tabyaları @ahmet-34

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar, iyi niyetli de olsa lutfen bu konuda yazmayin artik, bu konu kapandi, uzatmanizin kimseye faydasi yok.
    @ahmet-34 @hsndmn

• @tanti DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@gözde @heleniki @likable reisler başvurmadınız mı hala

son haftacıyım ben 🙂

• Yasaklı

2018 en son gidenlerden" yekta "vardı. Çantaları ucakta kaybolmuştu. Evsiz kalmıştı. Yardım eden çıkmadı mı? Perişan mi oldu ne oldu, haberi olan yok mu? Buraya yazı yazmak kolay. Onemli olan gerçek hayatta ihtiyaç sahiplerine destek olmak.Ozellikte orda yaşayanlar naptiniz ses çıkmadı bu konuda sizlerden?

• @izmir-tabyaları DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

2018 en son gidenlerden" yekta "vardı. Çantaları ucakta kaybolmuştu. Evsiz kalmıştı. Yardım eden çıkmadı mı? Perişan mi oldu ne oldu, haberi olan yok mu? Buraya yazı yazmak kolay. Onemli olan gerçek hayatta ihtiyaç sahiplerine destek olmak.Ozellikte orda yaşayanlar naptiniz ses çıkmadı bu konuda sizlerden?

@tanti @yekta ile görüşüp bizi haberdar eden sensin forumada kısa bir bilgilendirme yap istersen 🙂

• @gözde DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@izmir-tabyaları DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@tanti @yekta ile görüşüp bizi haberdar eden sensin forumada kısa bir bilgilendirme yap istersen 🙂

@izmir-tabyaları @gözde selam

yekta ile hemen hemen her gün görüşüyoruz. Valizin biri İsviçrede ya da İsveçten çıktı 🙂 Ev ve iş buldu arabasıyla dağıtım yapıyor. Zamanla daha iyi olacaktır 🙂 Forum dışından bir abimiz ile iletişim kurmuştu sağ olsun o da yardımcı oluyor. İnstagram hikayelerinde erik dalı paylaşan bir insanın keyfi yerindedir diye görüyorum :))))))

• Yasaklı

başvuru yaptıktan sonra sistem "digital imza" diye bir şey veriyor bu ne işe yarıyor acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@izmir-tabyaları DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

başvuru yaptıktan sonra sistem "digital imza" diye bir şey veriyor bu ne işe yarıyor acaba?

Bizim isimize pek yaramiyor ama sanirim ABD Disisleri Bakanligi cekilisi bu sayilar uzerinden yapiyor. Bununla ilgili bir bilgi yok, ama eger rastgele uretilmiyorsa bu kod, size dair bilgileri iceriyor ve dosyalarin karsilastirilmasinda kullaniliyor da olabilir.

• @tanti Knka yarın fotoğraf çekecem sonrasında başvuruyu yapacağım. bakalım 😃

• Yasaklı

arkadaslar konuyla alakalı değil, şimdiden özür diliyorum, ama okuduğum biryerde amerika'ya giden türklere aşağıdaki aşağılık soruları soruyorlar mış doğru mu acaba? (özellikle en alta yazdığım şık çok onur kırıcı)
    sorulardan bazıları söyle:

Daha önce yarı askeri bir birliğin, örgütün, gerillanın direnişçi veya isyancı grubun üyesi -oldunuz mu?
    -Nükleer, biyolojik silahlar üzerinde eğitim gördünüz mü?
    -Kara para akladınız mı?
    -İşkence yaptınız mı?
    -ABD’de fahişelik veya kanun dışı ticarileştirilmiş ahlak suçlarına iştirak etmek için mi geliyorsunuz veya son 10 yıl içinde fahişelik veya fahişe tedarik etme faaliyetlerinde bulundunuz mu?”

• @izmir-tabyaları

Bu sorular, DS-160 ve DS-260 formlarında bulunurlar ve ABD'ye giriş yapmak için vizeye tabi olan tüm ülke vatandaşlarına yöneltilir. Dolayısıyla, herhangi bir ülkeye özel değillerdir.

"Herhangi bir ülke" derken; mesela, askerlik hizmeti ile ilgili sorunun cevabı biz Türk vatandaşları için (henüz) çok önemli olmasa da; Irak, Iran, Afganistan, Rusya vb. ülke vatandaşları için (eğer hizmette bulunduysanız) doldurulması zorunludur diye biliyorum. Yine aynı şekilde, nükleer silahlar ile ilgili olan bölüm, Iran ve Rusya vatandaşları için (eğer böyle fantastik bir uğraşınız olduysa) detaylandırılması gereken sorulardan.

ABD bu soruları sorar ve başvuru sahibinin beyanını esas alır. Kimsenin "evet" demeyeceği bu sorular "prosedür gereği" sorulur. Yanıltıcı beyanda bulunduğunuz ortaya çıkarsa (ülkeler birbirleri ile bilgi alışverişi yaparlar) ABD maceranız kısa sürer 🙂

• Yasaklı

Ds160 kalktı diye biliyom.sorular formalite olsa dahi kabul edilemez.

• @izmir-tabyaları

DS-160, "göçmen olmayan" kategoride bir vize başvuru formudur ve hala kullanılmaktadır.

Şimdi tabi, dvlottery size çıkarsa, ya da turist olarak ABD'ye gitmek isterseniz, formların sonlarına doğru bu soruları maalesef yanıtlamanız gerekecek.
    Tabi, formun sonunda cesaret edip kabul edip etmemekte özgürsünüz. "the land of the free and the home of the brave" diye boşuna dememişler 🙂

• @izmir-tabyaları söylediğiniz soruların 4. Maddesine benzer sorular Türk Kızılayında kan verirkende size sunulan anketin içinde yer alıyor bu tarz sorular sadece ABD ye özgü değil yani

• Yasaklı

@gözde sağlıkla ilgili bu sorular sorulabilir,sorulmalıdır. Öper başıma korum .ama usa kim oluyor ki bana "pezoluk yaptın mı yapmak için mi usa ya geliyon" diye soruyor.herkesten özür diliyorum.argo kelimeler için. Dışişleri başkanlığını protesto ediyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |