DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Arctic Evet maalesef haklıymışsınız galiba. 🙂

Vizem onaylanmadı. En basit klasik soruları sordu normal cevapladım. Çok yüzüme bakmadı eleman ve zaten önceden karar verdiğini hissettim.

Yalnız mesleğimi sorarken göz göze geldik. Tipimize bakarak adam seçiyorlarmış gibi hissettim. O anda kamyon kasasından inip sokaklarımıza dağılan Afganlar geldi gözümün önüne. Ülkem adına çok üzüldüm açıkçası. Umarım çocuklarımız bu duyguları yaşamaz.

Herkese bol şanslar. 🙂

• @RaggaBross bence boşanma ile alakalı red verilmiş.
    çocukta olunca bu herşeyi bırakıp taşınacak intibası bırakmış olabilir.
    Seyahat planınıza işinizle alakalı fuar vs. katsaydınız bence daha yüksek şansınız olurdu.

• @RaggaBross Geçmiş olsun, üzüldüm. Eskiden Avrupa konsolosluklarında olurdu böyle davranışlar, ABD vizesi için hiç bu tip durumlar yaşanmazdı. Çok canım sıkılıyor bu davranışları duyduğumda, vize vermemek hadi neyse ama başvuranlara böyle bir muamele gerçekten çok çirkin. Tekrar geçmiş olsun

• Temennileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.
    @daydreamer 'ında dediği gibi, muamele içler acısı gerçekten. Yüzümüze bile bakmıyorlar.

@charon çok güzel bir seyahat programım vardı, sosyal aktivitesine kadar hemde. Dediğiniz gibi bende boşanma durumundan dolayı red aldığımı düşünüyorum.

• @smnkz merhaba biz de aynı durumdayız iki öğretmen ,maaş aynı ve maaşlar geldiği gibi hop gidiyor ben de aynı soruyu sordum bakılmıyor deniyor,3 aylık hesap dökümü götüreceğiz sadece ,artık ne olursa diye de bekleyeceğiz

• @smnkz ben yeni okudum. Onay alamamissiniz,ben de öğretmenim,mülakata eşimle Nisan'da gidecegiz.biz öneriler üstüne 10 günlük bir plan yazdık ds formuna.okudukca diyorum ki,ne yaparsak yapalım red yiyeceğiz.hakikaten ne zor etmişler bu işi.sizce siz neden red aldınız? Paylaşırsanız sevinirim

• ⭐⭐⭐

@khan, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@smnkz ben yeni okudum. Onay alamamissiniz,ben de öğretmenim,mülakata eşimle Nisan'da gidecegiz.biz öneriler üstüne 10 günlük bir plan yazdık ds formuna.okudukca diyorum ki,ne yaparsak yapalım red yiyeceğiz.hakikaten ne zor etmişler bu işi.sizce siz neden red aldınız? Paylaşırsanız sevinirim

Sağlam bi tatil planınızı yazın belgelere bakmadıklarını biliyoruz uzun zamandır çalışıyor olmanız,geleceğe dair planlarınız veya iş yerinden terfi alma gibi bi imkanınız varsa bunu dile getirebilirsiniz. Yurtdışı çıkışları varsa bunlarda referans olur. Kimine pozitif kimine negatif bende cok korkuyorum Aralık ayındaki görüşme için.. bekar 3 yıldır çalışan biriyim evim arabam hiçbirşeyim yok bakıp görücez genel olarak 🙃 ayrıca görüşme günü daha özenli giyinip daha özgüvenli olun bol şans

• @waterman evim,arabam var (hala taksitlerini ödesem de :))) bizim islerde terfi yok maalesef,devlette dümdüz öğretmen işte.kizimi goturmcem vize gorusmesine.ikimiz de ortalama 15 yıllık öğretmeniz.bas başa gezmeye gidiyoruz diyeceğiz.artik olay burdan şey gibi görünüyor.hani olur ya bir kota var bugün 10 kişi seçelim,orda şans hangi onluya vurursa o gidiyor.mantikli birçok kişi onay alamiyo gibi ,ben de anlamadım.

• @khan karı koca Amerika'da yeni bi hayat kurmayı planlayıp sonrasında çocuğu yanınıza almayı düşünmediğinize ikna etmeniz gerekiyor sanırım 🙂

• 11 aydır beklediğimiz K1 başvurumuz var, Ekim 2023 olan B1 mülakat tarihimizi bugüne çekebildik. Istanbul'da görüşmeye gittim. Neden gitmek istediğimi sordu, nişanlımın mezuniyetine katılmak istediğimi belirttim. Ne kadar kalmayı düşünüyorsun gibi bir soru bekledim, ancak gelmedi. Nişanlımla nasıl tanıştığımızı sordu, hangi üniversitede okuduğunu sordu, benim ne iş yaptığımı sordu. Hiç bir evraka bakmadan üzgünüm, şu an turist vizesi için uygun değilsiniz, K1 vizesinde bol şans dilerim dedi. Mülakata giren onca kişiden sadece 1 tane kabul edildiniz duydum. Geri kalan herkesi reddettiler. İçeriye giriş tam bir askeriye kıvamında. Evet, K1 başvurumuz olduğu için çok bir şey beklemiyordum, ancak yine de üzdü. 5 yıldır devlet kurumunda çalışıyor olmanın da, birikim yapmış olmanın da hiç bir önemi yok. Sen göçmensin deyip reddediyorlar. Biz de K1'i bekleriz 🙂

• @xereon geçmiş olsun çok üzüldüm.k1de bol şans demişlerde keşke mülakatları hızlı dağıtsalarda insanlar eşlerine kavuşsa

Bu arada k1 sürecini aşağıdaki başlıktan takip edebilirsiniz⬇
    K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) https://yesilkartforum.com/forum/post/3061

ve lütfen sürecinizi imzanıza aşağıdaki başlıkta anlatıldığı gibi taşıyın⬇

https://yesilkartforum.com/forum/post/59676

İmza için taslak olarak ⬇️bunu kullanabilirsiniz

K1 Vizesi
    I-129F gönderimi: gün/ay/yıl
    NOA1 onayı: gün/ay/yıl
    NOA2 onayı: gün/ay/yıl
    Vize mülakatı:
    Vize onayı:

• Merhaba arkadaşlar,

Bugün bir tanıdığımın Ankara'da görüşmesi vardı ve az önce aradı, vizesi çok kolay bir şekilde onaylanmış. Duyduğu kadarıyla da onunla beraber 4 kişinin de vizesi onaylanmış.

Tanıdığımın profili ise: 84 yaşında bir kişinin evinde yardımcı olarak çalışıyor. Patronu yurtdışına çıktığı zaman onunla beraber gidiyor sürekli. Vizesinin bu kadar kolay almasındaki en büyük etken (bana göre) daha önce İngiltere ve Almanya'ya gitmiş olması ve patronun yanında uzun süre çalışıyor olmasından dolayı düşünüyorum. Faydalı olur diye paylaşmak istedim.

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• ⭐⭐⭐

@daydreamer düzeltme icin teşekkürler iletiyi sildim 🕊

• @waterman e ben de sileyim o zaman 😂

• Merhaba Arkadaşlar,

Bugün Ankara’da ilk kez B1/B2 vize görüşmesine girdik. Eşim ve ben başvurduk çocuğu dahil etmedik.

Görüşme aynen şöyle;
    Memur: Nereye gideceksiniz?
    Ben: New york
    Memur: Ne yapacaksınız?
    Ben: Agustosta Evlilik yıl dönümümüz kısa bir tatil yapmak istiyoruz, Brooklyn ve bostonu görmek istiyoruz.
    Memur: Kaç gün kalacaksınız?
    Ben: 9 gün
    Memur: Evli misiniz?
    Eşim: Evet
    Memur: Kaç çocuğunuz var?
    Eşim: 1 tane 5 yaşında bir kızımız var.
    Memur: Kızınız gelecek mi?
    Biz: Evet ama daha başvuru yapmadık onun adına.
    Memur: Nerde çalışıyorsunuz?
    Biz: Alman bir medikal şirkette.
    Memur: Şirketteki görevleriniz nedir?
    Biz: Şirketteki pozisyonlarımızı söyledik. Aynı şirkette çalışıyoruz
    Memur: Kaç yıldır çalışıyorsunuz?
    Biz: 13 yıl
    Memur: Daha önce yurtdışına çıktınız mı?
    Ben: Ukrayna, İsveç, Hollanda
    Eşim: Almanya, Ukrayna
    Memur bana dönüp: İsveç’e ne zaman gittin?
    Ben: Bu yıl Şubat’ta.
    Memur yine bana: Tek mi gittiniz?
    Ben: Evet
    Memur eşime dönüp: Neden birlikte gitmediniz?
    Eşim: işlerim yoğundu, planıma uymadı.
    Memur tekrar bana dönüp: Ne yaptınız İsveç’te?
    Ben: Turistik olarak gittim arkadaşımı görmeye. Ordan Hollanda’ya geçtim.
    Memur: Eviniz var mı?
    Eşim: Evimiz ve arabamız da var.
    Memur: Tamamdır.

Sonrasında klavye tıklamaları…

Eşim ‘’Çocuk için başvuruyu nasıl yapmamız gerekiyor?’’Diye sordu.
    Memur: Çocuğunuz için pasaportunuzu posta yoluyla gönderebilirsiniz. Hayırlı olsun vizesiz.

Görüşme Yaklaşık 10 dk sürdü.

İsteyen herkese nasip olsun. 🙏

• @mr-bozturk tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun,şimdiden iyi tatiller. Çocuk için aşağıdaki başlığa bakabilirsiniz ⬇

14 yaşından küçük çocuklar için B1-B2 başvuru süreci https://yesilkartforum.com/forum/post/50058

• @Muhtaradana, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@mr-bozturk tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun, iyi tatiller. Çocuk için aşağıdaki başlığa bakabilirsiniz ⬇

14 yaşından küçük çocuklar için B1-B2 başvuru süreci https://yesilkartforum.com/forum/post/50058

Teşekkür ederim. 1-2 Ay sonra başvurmayı düşünüyorum.

• @mr-bozturk biz mülakata çocukla girmeyecegiz,baş başa gezmeyi düşünüyoruz diyecektik ama içimize de sinmiyordu hic,bundan vazgeçip sizin gibi mi yapsam .çok daha mantıklı geldi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

208

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.8k

| | | |