Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ranje hepimizin hayali. güzel şeyler olsun. 😀

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

ekim ayına kadar bu video ile idare edelim daha sonra canlı kanlı olarak uçakta da dinleriz 🙂

abi bunda da lütfen cam kenarı olsun bende 😂 evet biliyorum çok şey istiyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam isteğin bir emirdir. Senin ve @goyro666 koltukları rezerve oldu bile

Adsız.jpg

@yenihayaletadam isteğin bir emirdir. Senin ve @goyro666 koltukları rezerve oldu bile

Adsız.jpg

Ben de varsa bir cam kenarı alırım abi 😃 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 Teşekkür ettimm 😃 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berolika yavaş yavaş uçağı dolduruyoruz topluca bilet almaya gidince satış personeline bu resmi gösterip biz bu koltukları istiyoruz deriz

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 3 kişilik bir row lütfen 😃 etrafı boş olan olursa iyi olur sıpa yatınca boylu boyunca yatırırız 😃

• ⭐⭐

@tolgasatir ben biraz araştırdım bu sağlık sitemini amerika'da eyalete göre değişen mevzular var tıpkı vergi olaylarında olduğu gibi amerika'da green kartın ve ssn numaranız var ise her şey çok kolay... işe girdiğinizde zaten otomatik olarak çalışan sigortalanıyor ve sağlık sigortası da yapıyorlar...bazı iş yerleri özellikle diş dahil sigortalıyoruz falan diye bile belirtiyor işe alırken... onun dışında buna ek olarak kendiniz kapsama alanı dışında kalan bir şey varsa istediğiniz onları özel olarak ek olarak dahil edip bu sigortaya kendiniz ödeyebilirsiniz...
    ayrıca gelir düzeyi 12.000 dolar ve altında olanlar (aylık) devlet hastanelerinden yararlanabiliyor... bunun içinde devlet hastanesine özel ayrı sigorta var bu sigortalar devlet destekli ve siz neredeyse hiç bir şey ödemiyorsunuz....kısacası türkiye'de öleceğimize ama orada ölmemize izin vermeyeceklerine inanıyorum...
    devlet hastanelerinde idrar yolu iltihaplanması olduğu bes belli bir rahatsızlık için muayene bile etmeden üşütmüşsünüz sıcak diyip yolluyorlar hastaları...ilaç yok test yok doktor yok... ayrıca kesilen paralara da yazık... özel sigorta yada tamamlayıcı olmadığı sürece bu ülkede devlet hastaneleri ile kimse işini halledemez hastalığını tedavi edemez... yada çok uzun süreç gerekli, o randevulara göre tek tek işten izin alıp, gitsen gelsen bile hep; bu gün git yarın gel... ve asistan doktorlar var hep doktorun kendisi asla yok...işten o kadar izin alsan işten atalarlar zaten bir de servise falan binmeyip hastaneye git gel taksiye bin işe yetiş ay geç kaldım paniği ile panik atak olur insan kesin... her şeyi zora koşmak var bu ülkede... evimizin altında hastanemiz yok ne yapalım... yapacak bişeyimizde yok bu yüzden... bu arada yaşanmış bir hikaye ile tamamlıyorum olayı amerikada arkadaşımın parmağı kırıldı sigortası yoktu hastaneye gittik filmler çekildi alçılar vs 750 dolar ödedik... ee burada da özele gitsek mr çekilecek röntgen çekilecek alçıya alınacak ilaçlar vs... o parayı ödersin... sigortan varsa o başka tabi tamamlayıcı bile olsa sadece katkı payı veriyorsun... haaa devlete mi gittin acilden girdin... o kırık kolla yada parmakla 3 gün gider gelirsin... :))) uzun sözün kısası amerikadaki sağlık sistemi ''ARTIK '' buradan iyi...

• ⭐⭐

6 Şubattan sonra ilk girişim, çok yıprandık çok yorulduk. Çok kaybımız oldu lütfen unutmayın, unutturmayın bu kader değil ihmal.

Bu sıra da zaman da çok hızlı geçti tabii şimdiden koltuk seçmeye başlamışız. bu yıl keyifli bir bekleyiş olmadı benim icin nedense, önce ki yıl günleri sayıyordum şimdi pek de umrumda değil açıkçası. hevesim kalmadı hiç bir şeye..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkand ihmal değil zaten kasten adam öldürmekten cinayet suçlaması ile davalar açıldı zaten.

• ⭐⭐

rakamlarda inandırıcı gelmiyor bana 200.000 bin olarak düşünüyorum bölgeye gidip gelen arkadaşlarımdan duyduklarıma göre herşeyi sakladığımız gibi bunu da saklıyoruz sanırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐

@ayvalik10 bazı kaderci şahsiyetler var sözüm onlara.

• ⭐⭐

@ayvalik10 ya beni kokpite yazsana 🙂

Adsız.jpg

abi resmi çıktı alıyorum bilet almaya giderken bu koltuğu istiyorumm diyeceğimm 🤓 😎
    ama lütfen sende gel yol uzun bol bol sohbet ederizz 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 ben sana şöyle kendi hayatımdan bir örnek vereyim yaklaşık 6 yıl önce annem bel ağrısı ile edremit devlet hastanesine gidiyor, MR falan çekiliyor, doktor fizik tedavi yazıp gönderiyor. Benim arkadaşım beyin cerrahı kendisine gönderdim sonuçlarını MR raporunda karaciğerde kitle var yazmışlar 2 cm lik dahiliye ne dedi dedi direk, bizim doktor dahiliyeden bahsetmemişti bile sadece fizik tedavi vermişti. Daha sonra istanbula getirdik arkadaşım bizzat ilgilendi etti 4. seviye Meme kanseri çıktı, arkadaşım olmasa belki de annemi kaybetmiştik o yüzden bana kimse sağlık sistemimizi övmeye kalkmasın bozuşuruz.

dün sanırım vereliniamerika kanalında bir video yayınlandı, bir ameliyat olmuş sanırım oğlu sigortaya rağmen 4k dolar borç çıkarmış hastane bunlarda bilerek ödememişler birileri akıl vermiş sanırım 1 yıl sonra hastane aramış demiş ne kadar verebilirsiniz 1k verebilirim demişler ve 1k alıp hastane kalan borçtan vazgeçmiş , burda olsa icrayla uğraş dur.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 ellerine sağlık 🙂

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@debbieLA77 ben sana şöyle kendi hayatımdan bir örnek vereyim yaklaşık 6 yıl önce annem bel ağrısı ile edremit devlet hastanesine gidiyor, MR falan çekiliyor, doktor fizik tedavi yazıp gönderiyor. Benim arkadaşım beyin cerrahı kendisine gönderdim sonuçlarını MR raporunda karaciğerde kitle var yazmışlar 2 cm lik dahiliye ne dedi dedi direk, bizim doktor dahiliyeden bahsetmemişti bile sadece fizik tedavi vermişti. Daha sonra istanbula getirdik arkadaşım bizzat ilgilendi etti 4. seviye Meme kanseri çıktı, arkadaşım olmasa belki de annemi kaybetmiştik o yüzden bana kimse sağlık sistemimizi övmeye kalkmasın bozuşuruz.

dün sanırım vereliniamerika kanalında bir video yayınlandı, bir ameliyat olmuş sanırım oğlu sigortaya rağmen 4k dolar borç çıkarmış hastane bunlarda bilerek ödememişler birileri akıl vermiş sanırım 1 yıl sonra hastane aramış demiş ne kadar verebilirsiniz 1k verebilirim demişler ve 1k alıp hastane kalan borçtan vazgeçmiş , burda olsa icrayla uğraş dur.

Çok geçmiş olsun anneciğiniz daha iyidir inşallah 🙏🏼 Türkiye'de sağlık sistemini övenler genelde maaşlarından ve aldıkları her şeyden kesilen verginin farkında olmayıp bedava hizmet gördüğünü zannedenler oluyor. Dolaylı vergi değil de doğrudan vergi ödeseler anlarlar aslında da işte sistem bir kere kurulmuş şimdi değiştirmeye çalışsan en kötü olursun kuyruk bekliyorduk vs. muhabbetine girerler sanki şimdi de bir sonraki yıla MR randevusu vermiyorlarmış gibi...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |